reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

OCZ Vector 180: SSD s ochranou

25.3.2015, Jan Vítek, recenze
OCZ Vector 180: SSD s ochranou
Test výdrže SSD OCZ Vector 150 je v plném proudu, ale nebude na škodu, když se mezitím podíváme na jeho nástupce, model Vector 180. Ten k nám dorazil v nové verzi a zbrusu nový je také SSD Guru, software nahrazující starý Toolbox.
OCZ Vector 180 je tedy přímým nástupcem modelu Vector 150 a představen byl již na začátku roku. Respektive jej OCZ přivezli s sebou na veletrh CES 2015, kde ještě nebyl oficiálně uveden na trh. Nyní však již byl, takže se můžeme podívat, co nám nabízí a jak je na tom z hlediska výkonu. Další novinkou je, že SSD značky OCZ dostala namísto softwaru Toolbox nový SSD Guru s rozšířenými funkcemi. Ten nám umožní lépe sledovat kondici SSD, ladit jeho výkonVector 180 byl už v lednu poodhalen s dostatkem informací na to, abychom si o něm a jeho výkonu mohli udělat představu. Jde pochopitelně o 2,5" SSD pro SATA 6 Gbps, přičemž OCZ využilo svůj vlastní kontroler Barefoot 3 M00, který se uplatnil třeba i u SSD AMD Radeon R7 nebo OCZ Vertex 460. Není také žádným překvapením, že byly využity paměti Toshiba A19 MLC NAND Flash.

Co se týče výdrže, obrázek si můžeme udělat ze dvou informací - pětileté záruce OCZ ShieldPlus a ratingu 50 GB zápisu za den. Vyjde nám, že Vector 180 by měl vydržet celkový zápis 90 TB, což je stejné jako u testovaného Vector 150. Ten už ale v této době je daleko, předaleko za touto hranicí a od Vectoru 180 budeme moci očekávat podobnou výdrž.Vector 180 jsou k dispozici v kapacitách 240, 480 a 960 GB, ovšem z nejnovějších materiálů se ještě dozvíme, že bude k dispozici ještě 120GB verze. Výrobce na štítku ještě udává pro všechny modely shodný výkon, čili až 550 MB/s při sekvenčním čtení a 530 MB/s při zápisu. Na výkon a samotné SSD se ale podrobněji podíváme v další kapitole, stejně jako na nový software.


Zprávy Google - zde můžete nastavit sledování magazínu Svět hardware.
reklama
reklama