www.svethardware.cz
>
>
>
>

Rockstar Games svalují vinu za problémy v RDR 2 na staré ovladače

Rockstar Games svalují vinu za problémy v RDR 2 na staré ovladače
, , aktualita
Z prvních testů víme, že Red Dead Redemption 2 v PC verzi je extrémně náročná hra, jejíž hardwarové nároky stanovené autory jsou poněkud mimo realitu. Objevují se ale i jiné problémy. 
K oblíbeným
reklama
První testy výkonu grafických karet ve hře Red Dead Redemption 2 ukazují na to, že doporučená konfigurace s kartami RX 470 a GTX 1060 je spíše vtip a ve skutečnosti by mělo jít o minimální konfiguraci. Zvláště GTX 1060 se ve Full HD na vysoké detaily na hranici hratelnosti a my už nyní díky tomu víme, proč samotná NVIDIA doporučovala pro Full HD kartu RTX 2060. Právě ta dokáže dle testů s vysokými (avšak ne nejvyššími) detaily dosáhnout 60 FPS.
 
 
Že by tak za tím vším byl kalkul firmy Rockstar Games, která nechtěla v době předobjednávek odradit zákazníky vyzbrojené slabšími sestavami? To tom můžeme pochopitelně leda uvažovat, nicméně smysl by to mělo, neboť právě GTX 1060 byly ve své době nesmírně populární a často kupované karty, které jsou ještě dnes velice rozšířeny, ostatně bezpečně vedou i ve Steam Hardware Survey. A ještě aby nevedly, když pohodlně stačí na drtivou většinu her právě ve Full HD. 
 
Těsně po odemknutí přístupu k Red Dead Redemption 2 si řada lidí stěžovala, že tato hra jim vůbec nejde spustit. Reakce Rockstar Games je prostě taková, že jde typicky o problém zastaralých ovladačů, takže řešení je prosté. Ostatně společnosti AMD a NVIDIA s těmito ovladači přispěchaly těsně před vypuštěním hry na trh, takže by se dalo očekávat, že mnozí je ještě nemají nainstalované. 
 
Lidé si ale stěžují i v případě, že měli nové ovladače nainstalované, přičemž jde o značně nestálou snímkovací frekvenci, problémy s launcherem firmy Rockstar a jiné. Autoři pak reagovali tímto článkem, v němž popisují běžné problémy s PC verzí. Vedle nejnovějších ovladačů je tu i deaktivace antiviru, dále aktualizace Rockstar Games Launcheru a nakonec také vymazání lokálního profilu tohoto softwaru. Později byl také aktualizován samotný launcher, který by měl vyřešit problémy právě se spouštěním dané hry.  
 
Jako perličku na závěr si můžeme dát opět jednou hodnocení uživatelů z Metacritic, které je aktuálně 3,7 bodů z deseti. Jako obvykle je tu řada nulových hodnocení od lidí, kteří si tentokrát stěžují na časté padání hry či nemožnost ji spustit, což je celkem pochopitelná reakce a těžko soudit, kolik z nich má aktualizovaný systém a použilo doporučené kroky a v kolika případech jde vyloženě o problém na straně Rockstaru.
 
Nicméně nevypadá to, že by šlo o něco horšího než o "dětské nemoci" zbrusu nové hry, které budou vyřešeny v rámci nových záplat. Uživatelé, pro než neexistuje nic jiného než Steam, ale nakonec mohou být ještě rádi za to, že si ušetří nervy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED Samsung uvádí Odyssey Neo G9: herní hi-end LCD s Mini LED
Společnost Samsung si připravila monitorovou novinku v podobě Odyssey Neo G9, která na svém značně prohnutém 49" panelu nabídne rozlišení 5120 x 1440 s vysokou obnovovací frekvencí a podsvícením pomocí Mini LED. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář