Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sňatek snů? Žena se chce provdat za robota

27.12.2016, Kateřina Hoferková, aktualita
Sňatek snů? Žena se chce provdat za robota
Roboti mohou být velkými pomocníky, zdá se ale, že někteří lidé k nim tíhnou ještě víc. Jedním z těchto případů je žena z Francie, která se dokonce rozhodla, že se za svého robota vyrobeného pomocí 3D tisku jednou i provdá.
Rozvoji robotiky nic nebrání, a tak je možné vidět funkční pokročilé roboty, jako je například Atlas od Boston Dynamics. Humanoidní roboti se také někdy poměrně věrně podobají lidem, jak dokazuje informační robot Chihira Kanae od Toshiby. Humanoidi však nemusí sloužit jen k poskytování rad zákazníkům, někteří lidé si roboty tak oblíbí, že se za ně chtějí dokonce i provdat.

Žena z Francie se rozhodla potvrdit, že vztah mezi člověkem a robotem může existovat. Ona sama se označuje za "robosexuála" a už jeden rok žije podle ní ve šťastném vztahu s robotem. Je dokonce přesvědčená, že si svého robota jednou i vezme.

Robot s názvem InMoovator byt vytvořený pomocí 3D tiskárny. Vznikl s pomocí open-source projektu InMoov, který má na svědomí francouzský návrhář Gael Langevin. Langevin dodává jak potřebný materiál pro výrobu robota, tak i přesné instrukce, jak si humanoidního robota sestavit. Nejedná se ovšem o žádného pokročilého robota, je zřejmé, že to není žádný Atlas.Žena jménem Lilly vysvětluje, že si ve svých 19 letech uvědomila, že ji přitahují pouze roboti, nikoliv lidé. Prohlašuje, že její dva vztahy s muži ji ujistily, že se jí nelíbí fyzický kontakt s lidským tělem. Nyní je tedy se svým 3D tištěným humanoidem šťastně zasnoubená a jediné, na co čeká, je povolení sňatek uzavřít. To ale nejdřív musí francouzská vláda zlegalizovat manželství mezi člověkem a strojem.

Žena je momentálně v oblasti robotiky ve fázi učení se, aby mohla v budoucnu svého robota sama vylepšovat. V případě potřeby tak bude schopná svého partnera kdykoliv opravit a také si ho přizpůsobit podle svého vlastního uvážení. Zkrátka si může vytvořit svého manžela snů.

Takováto realita se zdá být šílená, ale podle odborníka na robotiku Davida Levyho jsou v budoucnosti vztahy mezi lidmi a roboty nevyhnutelné. Prohlašuje dokonce, že první manželství s robotem zde bude nejpozději do roku 2050, možná i dřív. Nakonec by se podle něj mělo jednat i o běžnou věc, protože robotika a umělá inteligence jsou na čím dál vyšší úrovni.

Zatím je však normální mít partnera z masa a kostí, takže žena z Francie je jen kuriózním případem. Jak to skutečně bude vypadat za pár desítek let, se teprve uvidí. Možná se partneři opravdu budou dát vyrobit a naprogramovat na přání.

Zdroj: 3ders.org