Sony nabízí peníze zpět kvůli problémům s Anthem

Sony nabízí peníze zpět kvůli problémům s Anthem
, , aktualita
Electronic Arts se mohou těšit z úspěchu Apex Legends, ale novinka od Bioware představuje opět spíše zklamání. Kvalitě Anthem jako hry jsme se už věnovali, ale nyní půjde o něco jiného, a sice o technickou kvalitu, která způsobuje nemalé potíže.
K oblíbeným
reklama
Na více serverech jsme mohli po vypuštění hry Anthem na trh zaznamenat poznámky o technických potížích. V případě PC si hráči stěžovali spíše na optimalizaci, ale nyní nám jde především o konzole, jak už je zřejmé z toho, že do věci motáme společnost Sony. Řada lidí si stěžovala na to, že hra na PlayStation 4 prostě padá a někdy i donutí konzoli se restartovat a přidávají se dokonce i uživatelé Xbox One. 

 
BioWare přitom ve snaze hru vylepšit nedávno vypustili do světa její aktualizaci, která však měla přesně opačný efekt. Stížnosti na padání hry na obou konzolích se rozmnožily a objevit se měly i případy konzolí, které se už poté i odmítaly zapnout. A skutečně nejde o konspiraci nespokojených hráčů, neboť Sony samotné začalo nabízet za hru peníze zpět a společnost EA také uznala, že je tu problém a začala sbírat informace
 
Optimalizací a vychytáním chyb se tak v BioWare skutečně asi moc nezabývali, když existují takové problémy i na konzolích, které mají na rozdíl od PC jednotnou platformu bez veškeré hardwarové i softwarové rozmanitosti. Dá se tak říci, že pokud by bylo testování hry na konzolích provedeno svědomitě, autoři by museli přijít na to, že hra není v pořádku a nemuseli by nyní čekat na reakce nyní již téměř 1500 lidí, kteří chtějí hrát a ne se koukat na to, jak jejich konzole kamsi posílá hlášení o chybě. 
 
Studio BioWare tak nyní už reaguje na fámy, že EA se ho chystá uzavřít. Autoři tvrdí, že Anthem si vede dobře, nicméně hra je už nyní na Amazonu v akci, což zrovna neodpovídá kasovnímu trháku. Tím se může stát právě titul Apex Legends, který si už sice zahrálo 50 milionů lidí, ale jako teprve startující free to play hra ještě nezačal přinášet zisk. Nicméně obecně se o Apex Legends mluví s nadšením a uznáním, zatímco ohlasy na Anthem mají spíše negativní nádech a řeší se jako nedokončená hra s promarněným potenciálem, její dlouhé nahrávací časy, repetetivní a nudná kampaň a samozřejmě technické problémy. 
 
Ať za to mohou samotní BioWare nebo spíše EA, ukazuje se, že vývojáři měli na Anthem ještě zapracovat i za cenu jeho odložení o řadu měsíců. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala