Sony nabízí peníze zpět kvůli problémům s Anthem

Sony nabízí peníze zpět kvůli problémům s Anthem
, , aktualita
Electronic Arts se mohou těšit z úspěchu Apex Legends, ale novinka od Bioware představuje opět spíše zklamání. Kvalitě Anthem jako hry jsme se už věnovali, ale nyní půjde o něco jiného, a sice o technickou kvalitu, která způsobuje nemalé potíže.
K oblíbeným
reklama
Na více serverech jsme mohli po vypuštění hry Anthem na trh zaznamenat poznámky o technických potížích. V případě PC si hráči stěžovali spíše na optimalizaci, ale nyní nám jde především o konzole, jak už je zřejmé z toho, že do věci motáme společnost Sony. Řada lidí si stěžovala na to, že hra na PlayStation 4 prostě padá a někdy i donutí konzoli se restartovat a přidávají se dokonce i uživatelé Xbox One. 

 
BioWare přitom ve snaze hru vylepšit nedávno vypustili do světa její aktualizaci, která však měla přesně opačný efekt. Stížnosti na padání hry na obou konzolích se rozmnožily a objevit se měly i případy konzolí, které se už poté i odmítaly zapnout. A skutečně nejde o konspiraci nespokojených hráčů, neboť Sony samotné začalo nabízet za hru peníze zpět a společnost EA také uznala, že je tu problém a začala sbírat informace
 
Optimalizací a vychytáním chyb se tak v BioWare skutečně asi moc nezabývali, když existují takové problémy i na konzolích, které mají na rozdíl od PC jednotnou platformu bez veškeré hardwarové i softwarové rozmanitosti. Dá se tak říci, že pokud by bylo testování hry na konzolích provedeno svědomitě, autoři by museli přijít na to, že hra není v pořádku a nemuseli by nyní čekat na reakce nyní již téměř 1500 lidí, kteří chtějí hrát a ne se koukat na to, jak jejich konzole kamsi posílá hlášení o chybě. 
 
Studio BioWare tak nyní už reaguje na fámy, že EA se ho chystá uzavřít. Autoři tvrdí, že Anthem si vede dobře, nicméně hra je už nyní na Amazonu v akci, což zrovna neodpovídá kasovnímu trháku. Tím se může stát právě titul Apex Legends, který si už sice zahrálo 50 milionů lidí, ale jako teprve startující free to play hra ještě nezačal přinášet zisk. Nicméně obecně se o Apex Legends mluví s nadšením a uznáním, zatímco ohlasy na Anthem mají spíše negativní nádech a řeší se jako nedokončená hra s promarněným potenciálem, její dlouhé nahrávací časy, repetetivní a nudná kampaň a samozřejmě technické problémy. 
 
Ať za to mohou samotní BioWare nebo spíše EA, ukazuje se, že vývojáři měli na Anthem ještě zapracovat i za cenu jeho odložení o řadu měsíců. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4 Corsair vypuští na trh 32GB moduly Vengeance LPX DDR4
Corsair si připravil 32GB moduly Vengeance LPX DDR4, které tvoří až 256GB sadu pro velice náročné uživatele. Kapacita pamětí nám tak uspokojivě roste, a tak se podívejme, co vše si můžeme v tomto případě pořídit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware Wolfenstein: Youngblood a nároky na PC hardware
Už to nebude trvat dlouho a hráči se budou moci vžít do kůže Blazkowiczových dvojčat, která budou v Paříži hledat po svém otci a půjdou přitom přes hromady mrtvol nacistů. Nyní už tak víme, co k tomu bude v PC verzi zapotřebí za hardware.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc Intel Xeon Platinum 8284: výkonnější speciál za 5500 dolarů navíc
Vedle nabídky firmy AMD a jejích serverových procesorů EPYC může být seznam cen procesorů Xeon od Intelu jak z jiného světa. To platí zvláště pro speciální procesory, které se ani neobjevují v běžné nabídce, a tím je i Xeon Platinum 8284. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci? Co by pronesl Nixon, kdyby astronauté Apolla 11 zemřeli na Měsíci?
Je pochopitelné, že americký prezident Richard Nixon měl připraven projev i pro případ, že by mise Apollo 11 nevyšla a Armstrong, Aldrin a Collins se už nevrátili domů. Tento projev sice naštěstí pronést nemusel, ale my si jej i tak můžeme přečíst. 
Včera, aktualita, Jan Vítek12 komentářů