Sony nabízí peníze zpět kvůli problémům s Anthem

Sony nabízí peníze zpět kvůli problémům s Anthem
, , aktualita
Electronic Arts se mohou těšit z úspěchu Apex Legends, ale novinka od Bioware představuje opět spíše zklamání. Kvalitě Anthem jako hry jsme se už věnovali, ale nyní půjde o něco jiného, a sice o technickou kvalitu, která způsobuje nemalé potíže.
K oblíbeným
reklama
Na více serverech jsme mohli po vypuštění hry Anthem na trh zaznamenat poznámky o technických potížích. V případě PC si hráči stěžovali spíše na optimalizaci, ale nyní nám jde především o konzole, jak už je zřejmé z toho, že do věci motáme společnost Sony. Řada lidí si stěžovala na to, že hra na PlayStation 4 prostě padá a někdy i donutí konzoli se restartovat a přidávají se dokonce i uživatelé Xbox One. 

 
BioWare přitom ve snaze hru vylepšit nedávno vypustili do světa její aktualizaci, která však měla přesně opačný efekt. Stížnosti na padání hry na obou konzolích se rozmnožily a objevit se měly i případy konzolí, které se už poté i odmítaly zapnout. A skutečně nejde o konspiraci nespokojených hráčů, neboť Sony samotné začalo nabízet za hru peníze zpět a společnost EA také uznala, že je tu problém a začala sbírat informace
 
Optimalizací a vychytáním chyb se tak v BioWare skutečně asi moc nezabývali, když existují takové problémy i na konzolích, které mají na rozdíl od PC jednotnou platformu bez veškeré hardwarové i softwarové rozmanitosti. Dá se tak říci, že pokud by bylo testování hry na konzolích provedeno svědomitě, autoři by museli přijít na to, že hra není v pořádku a nemuseli by nyní čekat na reakce nyní již téměř 1500 lidí, kteří chtějí hrát a ne se koukat na to, jak jejich konzole kamsi posílá hlášení o chybě. 
 
Studio BioWare tak nyní už reaguje na fámy, že EA se ho chystá uzavřít. Autoři tvrdí, že Anthem si vede dobře, nicméně hra je už nyní na Amazonu v akci, což zrovna neodpovídá kasovnímu trháku. Tím se může stát právě titul Apex Legends, který si už sice zahrálo 50 milionů lidí, ale jako teprve startující free to play hra ještě nezačal přinášet zisk. Nicméně obecně se o Apex Legends mluví s nadšením a uznáním, zatímco ohlasy na Anthem mají spíše negativní nádech a řeší se jako nedokončená hra s promarněným potenciálem, její dlouhé nahrávací časy, repetetivní a nudná kampaň a samozřejmě technické problémy. 
 
Ať za to mohou samotní BioWare nebo spíše EA, ukazuje se, že vývojáři měli na Anthem ještě zapracovat i za cenu jeho odložení o řadu měsíců. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů