Sony nabízí peníze zpět kvůli problémům s Anthem

Sony nabízí peníze zpět kvůli problémům s Anthem
, , aktualita
Electronic Arts se mohou těšit z úspěchu Apex Legends, ale novinka od Bioware představuje opět spíše zklamání. Kvalitě Anthem jako hry jsme se už věnovali, ale nyní půjde o něco jiného, a sice o technickou kvalitu, která způsobuje nemalé potíže.
K oblíbeným
reklama
Na více serverech jsme mohli po vypuštění hry Anthem na trh zaznamenat poznámky o technických potížích. V případě PC si hráči stěžovali spíše na optimalizaci, ale nyní nám jde především o konzole, jak už je zřejmé z toho, že do věci motáme společnost Sony. Řada lidí si stěžovala na to, že hra na PlayStation 4 prostě padá a někdy i donutí konzoli se restartovat a přidávají se dokonce i uživatelé Xbox One. 

 
BioWare přitom ve snaze hru vylepšit nedávno vypustili do světa její aktualizaci, která však měla přesně opačný efekt. Stížnosti na padání hry na obou konzolích se rozmnožily a objevit se měly i případy konzolí, které se už poté i odmítaly zapnout. A skutečně nejde o konspiraci nespokojených hráčů, neboť Sony samotné začalo nabízet za hru peníze zpět a společnost EA také uznala, že je tu problém a začala sbírat informace
 
Optimalizací a vychytáním chyb se tak v BioWare skutečně asi moc nezabývali, když existují takové problémy i na konzolích, které mají na rozdíl od PC jednotnou platformu bez veškeré hardwarové i softwarové rozmanitosti. Dá se tak říci, že pokud by bylo testování hry na konzolích provedeno svědomitě, autoři by museli přijít na to, že hra není v pořádku a nemuseli by nyní čekat na reakce nyní již téměř 1500 lidí, kteří chtějí hrát a ne se koukat na to, jak jejich konzole kamsi posílá hlášení o chybě. 
 
Studio BioWare tak nyní už reaguje na fámy, že EA se ho chystá uzavřít. Autoři tvrdí, že Anthem si vede dobře, nicméně hra je už nyní na Amazonu v akci, což zrovna neodpovídá kasovnímu trháku. Tím se může stát právě titul Apex Legends, který si už sice zahrálo 50 milionů lidí, ale jako teprve startující free to play hra ještě nezačal přinášet zisk. Nicméně obecně se o Apex Legends mluví s nadšením a uznáním, zatímco ohlasy na Anthem mají spíše negativní nádech a řeší se jako nedokončená hra s promarněným potenciálem, její dlouhé nahrávací časy, repetetivní a nudná kampaň a samozřejmě technické problémy. 
 
Ať za to mohou samotní BioWare nebo spíše EA, ukazuje se, že vývojáři měli na Anthem ještě zapracovat i za cenu jeho odložení o řadu měsíců. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu Teledyne e2v uvádí první odolné DDR4 pro nasazení v kosmu
Požadavky na elektroniku, která je určena pro zařízení pohybující se ve vesmírném prostoru jsou pochopitelně výrazně odlišné od toho, co potřebujeme od běžné spotřební elektroniky. My se nyní můžeme podívat na to, jak vypadají takové vesmírné paměti DDR4.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci Core i9-10900K zbaven heatspreaderu, teplotně si můžeme značně pomoci
Kdo jiný než der8auer by nám měl ukázat, jak to vypadá pod heatspreaderem nových procesorů Intel? Dozvíme se díky tomu přesnou velikost čipu nového Core i9-10900K, zda je připájen a zda je možné chlazení zlepšit.
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD Linus Torvalds po 15 letech přešel z Intelu na AMD
Otec zakladatel linuxových systémů Linus Torvalds se rozhodl, že po dlouhých 15 letech je čas na to se rozloučit s platformou firmy Intel a přejít ke společnosti AMD. Torvalds tuto skutečnost oznámil včera společně s Linux Kernel 5.7 RC7.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy Samsung staví svou druhou jihokorejskou továrnu pro 5nm čipy
Společnost Samsung stále hraje druhé housle, pokud jde o výrobu počítačových čipů na zakázku, nicméně vedle vedoucí TSMC dokáže také využívat vlastní čipy ve vlastních produktech. A ty bude vyrábět i v nové 5nm továrně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jezdec ve virtuálním závodu Formule E podváděl, hrál za něj esport profesionál Jezdec ve virtuálním závodu Formule E podváděl, hrál za něj esport profesionál
Virtuální verze série Formule E, která dočasně nahradila skutečné závody, zaznamenala první případ podvádění. Dopustil se ho německý jezdec, který za sebe nechal závodit profesionálního hráče esports, ale radost ze stupňů vítězů si moc dlouho neužil.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář