www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Soud potvrdil dohodu Muska a SEC, jeho tweety budou schvalovány

Soud potvrdil dohodu Muska a SEC, jeho tweety budou schvalovány
, , aktualita
Americká komise SEC a Elon Musk se opravdu nemají rádi. Komisi se nelíbí především Muskovo neuvážené používání Twitteru, kterým může hodně ovlivnit hodnotu akcií. Přesto se však dohodli a Muskovy tweety budou schvalovány právníkem.
K oblíbeným
reklama
Už přes půl roku se táhne spor mezi Elonem Muskem a americkou komisí SEC. Problém začal tím, že Musk v srpnu 2018 ohlásil záměr převzetí Tesly do soukromých rukou především kvůli tomu, že se nepřející spekulanti snažili hýbat cenami akcií směrem dolů a společnosti vytvářeli škody. Jenže toto Muskovo prohlášení cenu akcií logicky moc zvedlo a tyto spekulanty poškodilo, což spustilo kolotoč soudů a pokut. Nakonec bylo soudkyní Alison Nathanovou rozhodnuto, že se má Musk a SEC dohodnout na tom, jak se bude pokračovat dál, protože takhle akcionářům hrozí další nepříjemná překvapení a Muskovi problémy.
 
Elon Musk
 
SEC a Musk se už v pátek dohodli, že jeho tweety budou před publikací schvalovány právním zástupcem společnosti. Netýká se to však všech tweetů, ale jen těch, které by mohly být problematické. Jde tedy např. o finanční informace, čísla o produkci nebo dodávkách, která nebyla doposud zveřejněna pomocí oficiálních kanálů a podobně. Tuto dohodu nyní schválily i soudy, konkrétně tatáž soudkyně Alison Nathanová.
 
Připomeňme, že podobný problém měl např. i koncem letošního února, kdy napsal, že Tesla bude v roce 2019 vyrábět rychlostí 500 tisíc vozů ročně. Tím ale myslel rychlost produkce,  nikoli počet vyrobených kusů, což jsou dvě různé věci. Ta první totiž znamená, že se koncem roku nabere takové tempo, kterým by bylo možné vyrobit 500 tisíc vozů. Údaj o cílové produkci za celý rok, která má být 400 tisíc vozů, pak dodal o pár hodin později v dalším tweetu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval Starship SN8 poletí do nižší nadmořské výšky, než Elon Musk původně plánoval
Kosmická společnost SpaceX poslední dobou kromě jiného také usilovně pracuje na vývoji kosmické lodi Starship. Jednotlivé prototypy prochází různými testy, nyní je na řadě SN8 a jeho let do 15 kilometrů namísto původních 18 km. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR Dell uvádí malou pracovní stanici Precision 3240 Compact pro AI a VR
Nová pracovní stanice Dell Precision 3240 Compact je určena pro širokou škálu zákazníků od domácích kanceláří až po výzkumné laboratoře. Využívá 10. generaci procesorů Intel Core nebo Xeon.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik3 komentáře
Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem Blackstone chce vyrábět solid-state akumulátory 3D tiskem
Blackstone je další ze společností a týmů vědců, kde se zkouší využití 3D tisku při výrobě akumulátorů. V tomto případě by mělo jít o solid-state akumulátory, tedy ty s pevným elektrolytem, které zajišťují větší bezpečnost.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi Proti Applu se spojilo 13 firem. Kvůli podmínkám v obchodu s aplikacemi
Společnost Epic Games pokračuje ve své bitvě proti obchodu s mobilními aplikacemi pro iOS. Zformovala koalici spolu s dalšími firmami včetně Spotify. Kromě vysokých poplatků vyjmenovali i deset dalších problémů.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik23 komentářů