www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Soud potvrdil dohodu Muska a SEC, jeho tweety budou schvalovány

Soud potvrdil dohodu Muska a SEC, jeho tweety budou schvalovány
, , aktualita
Americká komise SEC a Elon Musk se opravdu nemají rádi. Komisi se nelíbí především Muskovo neuvážené používání Twitteru, kterým může hodně ovlivnit hodnotu akcií. Přesto se však dohodli a Muskovy tweety budou schvalovány právníkem.
K oblíbeným
reklama
Už přes půl roku se táhne spor mezi Elonem Muskem a americkou komisí SEC. Problém začal tím, že Musk v srpnu 2018 ohlásil záměr převzetí Tesly do soukromých rukou především kvůli tomu, že se nepřející spekulanti snažili hýbat cenami akcií směrem dolů a společnosti vytvářeli škody. Jenže toto Muskovo prohlášení cenu akcií logicky moc zvedlo a tyto spekulanty poškodilo, což spustilo kolotoč soudů a pokut. Nakonec bylo soudkyní Alison Nathanovou rozhodnuto, že se má Musk a SEC dohodnout na tom, jak se bude pokračovat dál, protože takhle akcionářům hrozí další nepříjemná překvapení a Muskovi problémy.
 
Elon Musk
 
SEC a Musk se už v pátek dohodli, že jeho tweety budou před publikací schvalovány právním zástupcem společnosti. Netýká se to však všech tweetů, ale jen těch, které by mohly být problematické. Jde tedy např. o finanční informace, čísla o produkci nebo dodávkách, která nebyla doposud zveřejněna pomocí oficiálních kanálů a podobně. Tuto dohodu nyní schválily i soudy, konkrétně tatáž soudkyně Alison Nathanová.
 
Připomeňme, že podobný problém měl např. i koncem letošního února, kdy napsal, že Tesla bude v roce 2019 vyrábět rychlostí 500 tisíc vozů ročně. Tím ale myslel rychlost produkce,  nikoli počet vyrobených kusů, což jsou dvě různé věci. Ta první totiž znamená, že se koncem roku nabere takové tempo, kterým by bylo možné vyrobit 500 tisíc vozů. Údaj o cílové produkci za celý rok, která má být 400 tisíc vozů, pak dodal o pár hodin později v dalším tweetu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: srpen 2019 Doporučené PC sestavy: srpen 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek60 komentářů
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře