www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Soud potvrdil dohodu Muska a SEC, jeho tweety budou schvalovány

Soud potvrdil dohodu Muska a SEC, jeho tweety budou schvalovány
, , aktualita
Americká komise SEC a Elon Musk se opravdu nemají rádi. Komisi se nelíbí především Muskovo neuvážené používání Twitteru, kterým může hodně ovlivnit hodnotu akcií. Přesto se však dohodli a Muskovy tweety budou schvalovány právníkem.
K oblíbeným
reklama
Už přes půl roku se táhne spor mezi Elonem Muskem a americkou komisí SEC. Problém začal tím, že Musk v srpnu 2018 ohlásil záměr převzetí Tesly do soukromých rukou především kvůli tomu, že se nepřející spekulanti snažili hýbat cenami akcií směrem dolů a společnosti vytvářeli škody. Jenže toto Muskovo prohlášení cenu akcií logicky moc zvedlo a tyto spekulanty poškodilo, což spustilo kolotoč soudů a pokut. Nakonec bylo soudkyní Alison Nathanovou rozhodnuto, že se má Musk a SEC dohodnout na tom, jak se bude pokračovat dál, protože takhle akcionářům hrozí další nepříjemná překvapení a Muskovi problémy.
 
Elon Musk
 
SEC a Musk se už v pátek dohodli, že jeho tweety budou před publikací schvalovány právním zástupcem společnosti. Netýká se to však všech tweetů, ale jen těch, které by mohly být problematické. Jde tedy např. o finanční informace, čísla o produkci nebo dodávkách, která nebyla doposud zveřejněna pomocí oficiálních kanálů a podobně. Tuto dohodu nyní schválily i soudy, konkrétně tatáž soudkyně Alison Nathanová.
 
Připomeňme, že podobný problém měl např. i koncem letošního února, kdy napsal, že Tesla bude v roce 2019 vyrábět rychlostí 500 tisíc vozů ročně. Tím ale myslel rychlost produkce,  nikoli počet vyrobených kusů, což jsou dvě různé věci. Ta první totiž znamená, že se koncem roku nabere takové tempo, kterým by bylo možné vyrobit 500 tisíc vozů. Údaj o cílové produkci za celý rok, která má být 400 tisíc vozů, pak dodal o pár hodin později v dalším tweetu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading Benchmark potvdil, že Core i3 dostane Hyper-Threading
Vypadá to, že v rámci konkurenčního boje s úspěšnými procesory AMD Ryzen se low-endové čipy Intel Core i3 dočkají výkonnostní vzpruhy. V 10. generaci Core by totiž měly dostat podporu Hyper-Threadingu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM G.Skill představuje 32GB moduly až pro 256GB kity RAM
Pokud potřebujete hodně paměti RAM, ale jste limitováni počtem slotů, přijdou vhod moduly s vysokou kapacitou. Společnost G.Skill proto přichází s 32GB moduly a sety pamětí s celkovou kapacitou až 256 GB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,... Kryptoměnu Libra opouští i Mastercard, Visa, eBay,...
Facebook svou kryptoměnu Libra asi opravdu jen tak neprosadí a neuvede do reálného života. Poté, co projekt opustil PayPal, oznámily podobný krok i další společnosti, navíc jde o ty nejdůležitější jako Mastercard nebo Visa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence Google Stadia využije prediktivní AI pro záporné latence
Mnozí předpovídají herní streamovací službě Google Stadia neúspěch, protože přenos videa přes Intenet musí zákonitě způsobovat nepřekonatelné latence v hraní. Google však tvrdí, že latence nebudou problém. Díky AI mají být dokonce záporné.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000 TP-Link uvádí levné Wi-Fi 6 routery Archer AX1500 a AX3000
TP-Link přichází s relativně levnými W-Fi routery řady Archer, které podporují nový standard Wi-Fi 6 (802.11ax). Slibují tak vysokou propustnost a maximální přenosové rychlosti až 1,5 Gbps, resp. 3,0 Gbps.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala26 komentářů