www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Soud potvrdil dohodu Muska a SEC, jeho tweety budou schvalovány

Soud potvrdil dohodu Muska a SEC, jeho tweety budou schvalovány
, , aktualita
Americká komise SEC a Elon Musk se opravdu nemají rádi. Komisi se nelíbí především Muskovo neuvážené používání Twitteru, kterým může hodně ovlivnit hodnotu akcií. Přesto se však dohodli a Muskovy tweety budou schvalovány právníkem.
K oblíbeným
reklama
Už přes půl roku se táhne spor mezi Elonem Muskem a americkou komisí SEC. Problém začal tím, že Musk v srpnu 2018 ohlásil záměr převzetí Tesly do soukromých rukou především kvůli tomu, že se nepřející spekulanti snažili hýbat cenami akcií směrem dolů a společnosti vytvářeli škody. Jenže toto Muskovo prohlášení cenu akcií logicky moc zvedlo a tyto spekulanty poškodilo, což spustilo kolotoč soudů a pokut. Nakonec bylo soudkyní Alison Nathanovou rozhodnuto, že se má Musk a SEC dohodnout na tom, jak se bude pokračovat dál, protože takhle akcionářům hrozí další nepříjemná překvapení a Muskovi problémy.
 
Elon Musk
 
SEC a Musk se už v pátek dohodli, že jeho tweety budou před publikací schvalovány právním zástupcem společnosti. Netýká se to však všech tweetů, ale jen těch, které by mohly být problematické. Jde tedy např. o finanční informace, čísla o produkci nebo dodávkách, která nebyla doposud zveřejněna pomocí oficiálních kanálů a podobně. Tuto dohodu nyní schválily i soudy, konkrétně tatáž soudkyně Alison Nathanová.
 
Připomeňme, že podobný problém měl např. i koncem letošního února, kdy napsal, že Tesla bude v roce 2019 vyrábět rychlostí 500 tisíc vozů ročně. Tím ale myslel rychlost produkce,  nikoli počet vyrobených kusů, což jsou dvě různé věci. Ta první totiž znamená, že se koncem roku nabere takové tempo, kterým by bylo možné vyrobit 500 tisíc vozů. Údaj o cílové produkci za celý rok, která má být 400 tisíc vozů, pak dodal o pár hodin později v dalším tweetu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat WD: 24TB a větší disky už běžně využijí energeticky podpořený zápis dat
Společnost Western Digital máme v případě technologií pro energetický podpořený zápis dat spojenou především s MAMR. Ta se ale trošku překvapivě zatím ještě nepoužije, nicméně od 24TB modelů by to mělo být jiné. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře