www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

SpaceX shání povolení pro vybudování milionu přístupových míst k satelitnímu systému Starlink

SpaceX shání povolení pro vybudování milionu přístupových míst k satelitnímu systému Starlink
, , aktualita
Společnost SpaceX má ambice dostat se k cizím planetám, ale své plány má i s tou naší a už dlouho dobře víme o snaze vybudovat satelitní systém pro zajištění širokopásmového internetového připojení. 
K oblíbeným
reklama
O projektu Starlink jsme naposledy mluvili v listopadu, a to spíše ve spojení s tím, že Elon Musk propustil jeho manažery, kteří na jeho vkus postupovali moc pomalu. Jak dobře víme, projekt Starlink má zahrnovat především tisíce nízko letících satelitů, přičemž počáteční várka bude činit 4425 satelitů na nízké orbitě a později dalších 7518 satelitů na ještě nižší oběžné dráze. Menší počet satelitů by se tak měl pohybovat ve výšce do 1200 km a většina pak mezi 335 a 346 km. Umístění satelitů tak nízko je velice žádoucí především kvůli zajištění co nejkratšího zpoždění komunikace. 
 
 
Pak je tu ale další důležitá část systému, a sice pozemní stanice, přes které se budou propojovat koncoví uživatelé. Ti tak nebudou muset využívat vlastní antény pro přímé připojení k satelitům, což by výsledný systém pouze pro ně zdražilo a řada lidí bez vhodně situovaného příbytku by také měla smůlu. 
 
SpaceX tak chce vybudovat obrovskou síť pozemních stanic, které připojení zprostředkují pomocí otočných antén s technologií beamforming, které budou pracovat v pásmu Ku, a právě kvůli tomu firma potřebuje povolení ze strany FCC. Tato organizace už mimochodem udělila firmě SpaceX potřebné povolení právě pro provoz zmíněných satelitů, takže by se dalo očekávat, že povolení získají i pozemní stanice. 
 
Právě tyto stanice budou vysílat v kmitočtech 14 až 14,5 GHz a přijímat na 10,7 až 12,7 GHz. To je dost na to, aby se propustnost pohybovala v řádu gigabitů a SpaceX pak slibuje odezvu kolem 25 ms. 
 
SpaceX nyní žádá FCC, aby s rozhodnutím přišla co nejrychleji, protože má dle svých slov "ambiciózní časový rozvrh" týkající se vybudování celého systému. A to skutečně nepřehání, protože záměrem je vypustit první satelity někdy v polovině tohoto roku (nepočítáme ty zkušební, které už krouží nad Zemí), aby byl už v tom příštím systém spuštěn. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů