www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Musk vyhodil manažery z projektu Starlink od SpaceX, byli pomalí

Musk vyhodil manažery z projektu Starlink od SpaceX, byli pomalí
, , aktualita
Elonu Muskovi došla trpělivost s projektem internetových satelitů Starlink. První z nich by měly být vypuštěny už v létě příštího roku, jenže manažerům projektu se nedařilo tento termín stíhat. Musk proto několik z nich vyhodil.
K oblíbeným
reklama
Elon Musk je známý workoholik a očekává podobné nasazení i od svých podřízených. V praxi tak sice nestíhá sebou stanovené šibeniční termíny a většina jeho projektů má zpoždění, nicméně je nutno podotknout, že i se zpožděním jsou obvykle hotové tak rychle, jak odborníci předtím tvrdili, že by nebylo nikdy možné. Podobně je to i s projektem Starlink, sítí mnoha tisícovek komunikačních satelitů na nízké orbitě, která má přinést levný a rychlý internet celé planetě. První dva testovací satelity už byly vypuštěny v březnu letošního roku, nicméně vypouštění ostrých satelitů bylo naplánováno až na léto příštího roku. Vedení projektu, který spadá pod společnost SpaceX, nicméně naznačovalo, že se takový termín nestihne.
 
Elon Musk
 
autor: Mohammed Abdelzak [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/)], přes Flickr
 
Navrhovalo se např. více testovacích satelitů, zatímco Musk jich tolik nechtěl a požadoval také jednodušší a levnější satelity. Elon Musk se svou obvyklou náturou ale takovou pomalou a drahou práci nesnáší, tradičně se naštval a sedm manažerů projektu odešlo nebo bylo "odejito". Dva z nich měli údajně odejít sami, dalších pět bylo vyhozeno. Nyní je tak otázkou, zda se nové vedení zapracuje dostatečně rychle a bude pracovat rychleji tak, aby se vším tím nynějším zdržením bylo hotovo dříve, než by bylo to předchozí.
 
Připomeňme, že SpaceX už má od FCC povolení vynést na oběžnou dráhu první várku satelitů, která čítá 4425 kusů mezi roky 2019 a 2027. Polovina z nich, tedy lehce přes 2200 satelitů, musí být vyneseno do března 2024. Za dva týdny bude FCC schvalovat povolení pro dalších 7518 satelitů. Muskovy satelity by měly být alternativou klasickému drátovému internetu a díky nízké výšce (pouze 1110 až 1325 km nad povrchem Země) by měly nabízet i velmi krátké latence okolo 25 až 35 ms. Počítá se s rychlostmi až kolem jednoho Gb/s.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby Umělá inteligence od IBM dokáže predikovat vývoj Parkinsonovy choroby
Společnost IBM se pustila do vývoje umělé inteligence, která najde své využití v oblasti zdravotnictví. Tato umělá inteligence totiž slouží pro predikování vývoje Parkinsonovy choroby u pacientů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů Video: dvounohý robot Cassie uběhl venku 5 kilometrů
Dvounozí roboti jsou pro inženýry velkou výzvou, protože při jejich pohybu je třeba vyřešit otázku udržení rovnováhy. Tým vyvíjející robota Cassie nyní slaví úspěch, protože jejich bipední stroj zvládl uběhnout pět kilometrů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Včera, článek, Jan Vítek1 komentář
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
29.7.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů