www.svethardware.cz
>
>
>
>

Starship od SpaceX prošla druhým testovacím letem do 150 metrů

Starship od SpaceX prošla druhým testovacím letem do 150 metrů
, , aktualita
Soukromá americká společnost SpaceX úspěšně absolvovala krátký let s prototypem lodi Starship do výšky 150 metrů. Práce na vývoji Starship tak zatím úspěšně pokračují, jednalo se o druhý let prototypů.
K oblíbeným
reklama
Prototyp kosmické lodi Starship, kterou společnost Elona Muska SpaceX vyvíjí jako součást systému pro budoucí mise do vesmíru, zvládl už druhý krátký zkušební let. Při prvním letu Starship, který proběhl na začátku srpna, byl otestován prototyp SN5, nyní vzlétla verze SN6. 
 
Mohutná Starship se 3. září podívala do 150metrové výšky a ze současného vzhledu prototypu si dělá legraci i Elon Musk. Při letu verze SN5 mluvil o vodárenské věži, u videa s testem SN6 napsal, že to vypadá, že můžete nechat vzlétnout cokoliv. 
 
 
Na Twitteru SpaceX je zveřejněn záznam krátkého letu, který proběhl v texaském komplexu v Boca Chica. Po provedení několika skoků s prototypy a doladění potřebných systému Elon Musk plánuje se Starship i lety do větších výšek. Testování SpaceX nechce společnost podcenit, protože v dřívějších fázích vývoje měly některé modely Starship problémy, SN4 například explodoval po testu motoru
 
Starship má být nakonec schopná provádět i několik letů za den, v plánu by mělo být i startování z kosmodromů umístěných na moři. Opětovné použití jednotlivých částí systému umožňuje SpaceX snižovat finanční náklady na jednotlivé starty, což bude v budoucnu klíčové. Vyvíjená Starship by spolu s raketou Super Heavy mohla jednou sloužit jako dopravní prostředek při misích například k Měsíci nebo i k Marsu. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů