www.svethardware.cz
>
>
>
>

Starship od SpaceX prošla druhým testovacím letem do 150 metrů

Starship od SpaceX prošla druhým testovacím letem do 150 metrů
, , aktualita
Soukromá americká společnost SpaceX úspěšně absolvovala krátký let s prototypem lodi Starship do výšky 150 metrů. Práce na vývoji Starship tak zatím úspěšně pokračují, jednalo se o druhý let prototypů.
K oblíbeným
reklama
Prototyp kosmické lodi Starship, kterou společnost Elona Muska SpaceX vyvíjí jako součást systému pro budoucí mise do vesmíru, zvládl už druhý krátký zkušební let. Při prvním letu Starship, který proběhl na začátku srpna, byl otestován prototyp SN5, nyní vzlétla verze SN6. 
 
Mohutná Starship se 3. září podívala do 150metrové výšky a ze současného vzhledu prototypu si dělá legraci i Elon Musk. Při letu verze SN5 mluvil o vodárenské věži, u videa s testem SN6 napsal, že to vypadá, že můžete nechat vzlétnout cokoliv. 
 
 
Na Twitteru SpaceX je zveřejněn záznam krátkého letu, který proběhl v texaském komplexu v Boca Chica. Po provedení několika skoků s prototypy a doladění potřebných systému Elon Musk plánuje se Starship i lety do větších výšek. Testování SpaceX nechce společnost podcenit, protože v dřívějších fázích vývoje měly některé modely Starship problémy, SN4 například explodoval po testu motoru
 
Starship má být nakonec schopná provádět i několik letů za den, v plánu by mělo být i startování z kosmodromů umístěných na moři. Opětovné použití jednotlivých částí systému umožňuje SpaceX snižovat finanční náklady na jednotlivé starty, což bude v budoucnu klíčové. Vyvíjená Starship by spolu s raketou Super Heavy mohla jednou sloužit jako dopravní prostředek při misích například k Měsíci nebo i k Marsu. 
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Přichází vesmírný turismus: Blue Origin bude dražit lístek pro suborbitální let Přichází vesmírný turismus: Blue Origin bude dražit lístek pro suborbitální let
Vesmírný turismus sice není úplně nová věc, od prvního letu uplynulo už přes 20 let. To by se brzy mohlo změnit. Blue Origin Jeffa Bezose chystá na letošní suborbitální let jedno místo pro vesmírného turistu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Aplikace s malwarem XCodeGhost napadly 128 milionů uživatelů iOSu Aplikace s malwarem XCodeGhost napadly 128 milionů uživatelů iOSu
V rámci soudní pře mezi společností Apple a Epic Games přišly na přetřes i e-maily, které ukazují detaily více než 5 let starou záležitost. Nyní totiž vyšlo najevo, že malware xCodeGhost v roce 2015 napadl 128 milionů uživatelů Applu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nečekaný konec? Windows 10X údajně nevyjde letos a možná ani později Nečekaný konec? Windows 10X údajně nevyjde letos a možná ani později
Microsoft v minulosti výrazně pozměnil systém Windows 10X, který měl být původně určen pro dvoudisplejová zařízení, a také zpozdil jeho vydání. Podle posledních spekulací ovšem projekt nakonec může zůstat jako nedokončený.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Nokia spouští tržiště s datasety pro AI na bázi blockchainu Nokia spouští tržiště s datasety pro AI na bázi blockchainu
Společnost Nokia už dnes sice nevyrábí telefony, to pod touto značkou dělá HMD Global, stále je ale aktivní společností v jiných odvětvích. Jednou z novinek je tak digitální tržiště s datasety pro trénování umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nedostatek PS5 a nových Xboxů bude nejspíš pokračovat do roku 2022 Nedostatek PS5 a nových Xboxů bude nejspíš pokračovat do roku 2022
Řada hráčů netrpělivě čeká na novou konzoli od Sony nebo Microsoftu. Zdá se, že k vyřešení tohoto problému v následujících měsících nedojde. Nedostatek konzolí by tak měl pokračovat i před letošními Vánocemi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik