www.svethardware.cz
>
>
>

Steam Direct zatím nefunguje, v tomto roce má přijít rekordní počet her

Steam Direct zatím nefunguje, v tomto roce má přijít rekordní počet her
, , aktualita
Společnost Valve se před časem rozhodla, že už je opravdu třeba něco dělat s rostoucím počtem herních titulů, které se objevují na Steamu a rozmělňují jeho nabídku. Přišla tak s náhradou programu Steam Greenlight. 
reklama
Už letos v únoru bylo rozhodnuto, že program Greenlight bude zrušen a namísto něj bude zaveden Direct. Greenlight přitom přišel na svět v roce 2012 a ve Valve doufali, že tento systém bude dobře fungovat prostě na základě hodnocení uživatelů. Ukázalo se však, že toto hodnocení bylo snadno ovlivnitelné samotnými vývojáři, kteří si pro sebe vydávali klíče, a sami si tak do nebe vychvalovali vlastní tituly.  
Už vůbec pak Greenlight neřešil problém s narůstajícím počtem her, mezi nimiž se objevuje stále více podvodných titulů či falešných her, které se snaží vydělávat buď na systému sběratelských karet nebo prostě na tom, že si je někdo koupí, ačkoliv jde často o naprosté nesmysly, které někdo vytvořil za odpoledne, a to v řadě případů snad i "pod parou".
 
dobře známý graf ukazující nárůst nových titulů na Steamu
 
Bylo tak rozhodnuto a v červnu byl Greenlight nahrazen programem Direct, který zahrnuje i 100dolarový vratný poplatek za zveřejnění hry k nabídce (uvažovalo se až o 5000 USD), který putuje autorům zpět, pokud za svou hru utrží alespoň 1000 USD. Na druhou stranu odpadl proces schvalování her určených k nabídce na Steamu a Valve ještě slíbil vylepšení algoritmů obchodu, které zákazníkům předkládají nabídku doporučených her. 
 
 
Nové informace ukazující akutální stav nových her však říkají, že od zavedení programu Direct se do nabídky Steamu dostalo 1300 nových her, přičemž výše uvedený graf ukazuje aktuální stav, takže počet nových titulů se přirozeně ještě navýší, neboť do konce tohoto roku zbývají necelé čtyři měsíce. 
 
Steam je tak na cestě k tomu, aby překonal loňský rekord a dostal se k nějakým 5000 nových titulů, přičemž od zavedení Directu se na něm objevilo na 1300 nových her, což čítá i neherní software, ale už ne filmy či DLC. 
 
Zatím to tedy vypadá, že Direct nefunguje a my se budeme i nedále topit v nabídce nových her, mezi nimiž se nikdo nemá šanci vyznat, pokud mu nejde pouze o AAA tituly nebo prostě o to, co dobře zná.
 
Zdroj: KitGuru, Daniel Ahmad @ Twitter
reklama
Nejnovější články
Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU Tom Forsyth, architekt Larrabee, se vrací do Intelu pomoci s vývojem GPU
Intel už se nijak netají s tím, že pracuje na vývoji samostatných GPU, které mají být dost výkonné i pro moderní hry. Ostatně proto si k sobě z AMD přetáhl Raju Koduriho a ten nyní rozšiřuje svůj tým. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus První test 32jádrového Threadripperu a CPU-Z jako bonus
AMD si pro toto léto chystá vypuštění druhé generace procesorů Threadripper, která bude představovat velice podstatné navýšení výkonu oproti té první. Chystá se totiž i 32jádrový model. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
WHO definovala, co je to herní porucha WHO definovala, co je to herní porucha
Světová zdravotnická organizace (WHO) zveřejnila již pojedenácté dokument International Statistical Classification of Diseases (ICD). Nová verze vůbec poprvé obsahuje popis toho, co organizace nazývá herní poruchou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami Britští silničáři opraví silnice drony a 3D tiskárnami
Na britských silnicích se bude možná brzy používat nová technologie oprav výmolů. K těm budou využity drony a speciální typy autonomních 3D tiskáren, které budou plnit díry asfaltem, a to mnohem rychleji než dnes.
Včera, aktualita, Milan Šurkala