www.svethardware.cz
>
>
>

Steam Direct zatím nefunguje, v tomto roce má přijít rekordní počet her

Steam Direct zatím nefunguje, v tomto roce má přijít rekordní počet her
, , aktualita
Společnost Valve se před časem rozhodla, že už je opravdu třeba něco dělat s rostoucím počtem herních titulů, které se objevují na Steamu a rozmělňují jeho nabídku. Přišla tak s náhradou programu Steam Greenlight. 
K oblíbeným
reklama
Už letos v únoru bylo rozhodnuto, že program Greenlight bude zrušen a namísto něj bude zaveden Direct. Greenlight přitom přišel na svět v roce 2012 a ve Valve doufali, že tento systém bude dobře fungovat prostě na základě hodnocení uživatelů. Ukázalo se však, že toto hodnocení bylo snadno ovlivnitelné samotnými vývojáři, kteří si pro sebe vydávali klíče, a sami si tak do nebe vychvalovali vlastní tituly.  
Už vůbec pak Greenlight neřešil problém s narůstajícím počtem her, mezi nimiž se objevuje stále více podvodných titulů či falešných her, které se snaží vydělávat buď na systému sběratelských karet nebo prostě na tom, že si je někdo koupí, ačkoliv jde často o naprosté nesmysly, které někdo vytvořil za odpoledne, a to v řadě případů snad i "pod parou".
 
dobře známý graf ukazující nárůst nových titulů na Steamu
 
Bylo tak rozhodnuto a v červnu byl Greenlight nahrazen programem Direct, který zahrnuje i 100dolarový vratný poplatek za zveřejnění hry k nabídce (uvažovalo se až o 5000 USD), který putuje autorům zpět, pokud za svou hru utrží alespoň 1000 USD. Na druhou stranu odpadl proces schvalování her určených k nabídce na Steamu a Valve ještě slíbil vylepšení algoritmů obchodu, které zákazníkům předkládají nabídku doporučených her. 
 
 
Nové informace ukazující akutální stav nových her však říkají, že od zavedení programu Direct se do nabídky Steamu dostalo 1300 nových her, přičemž výše uvedený graf ukazuje aktuální stav, takže počet nových titulů se přirozeně ještě navýší, neboť do konce tohoto roku zbývají necelé čtyři měsíce. 
 
Steam je tak na cestě k tomu, aby překonal loňský rekord a dostal se k nějakým 5000 nových titulů, přičemž od zavedení Directu se na něm objevilo na 1300 nových her, což čítá i neherní software, ale už ne filmy či DLC. 
 
Zatím to tedy vypadá, že Direct nefunguje a my se budeme i nedále topit v nabídce nových her, mezi nimiž se nikdo nemá šanci vyznat, pokud mu nejde pouze o AAA tituly nebo prostě o to, co dobře zná.
 
Zdroj: KitGuru, Daniel Ahmad @ Twitter
reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře