www.svethardware.cz
>
>
>

Steam Direct zatím nefunguje, v tomto roce má přijít rekordní počet her

Steam Direct zatím nefunguje, v tomto roce má přijít rekordní počet her
, , aktualita
Společnost Valve se před časem rozhodla, že už je opravdu třeba něco dělat s rostoucím počtem herních titulů, které se objevují na Steamu a rozmělňují jeho nabídku. Přišla tak s náhradou programu Steam Greenlight. reklama
Už letos v únoru bylo rozhodnuto, že program Greenlight bude zrušen a namísto něj bude zaveden Direct. Greenlight přitom přišel na svět v roce 2012 a ve Valve doufali, že tento systém bude dobře fungovat prostě na základě hodnocení uživatelů. Ukázalo se však, že toto hodnocení bylo snadno ovlivnitelné samotnými vývojáři, kteří si pro sebe vydávali klíče, a sami si tak do nebe vychvalovali vlastní tituly.  
Už vůbec pak Greenlight neřešil problém s narůstajícím počtem her, mezi nimiž se objevuje stále více podvodných titulů či falešných her, které se snaží vydělávat buď na systému sběratelských karet nebo prostě na tom, že si je někdo koupí, ačkoliv jde často o naprosté nesmysly, které někdo vytvořil za odpoledne, a to v řadě případů snad i "pod parou".
 
dobře známý graf ukazující nárůst nových titulů na Steamu
 
Bylo tak rozhodnuto a v červnu byl Greenlight nahrazen programem Direct, který zahrnuje i 100dolarový vratný poplatek za zveřejnění hry k nabídce (uvažovalo se až o 5000 USD), který putuje autorům zpět, pokud za svou hru utrží alespoň 1000 USD. Na druhou stranu odpadl proces schvalování her určených k nabídce na Steamu a Valve ještě slíbil vylepšení algoritmů obchodu, které zákazníkům předkládají nabídku doporučených her. 
 
 
Nové informace ukazující akutální stav nových her však říkají, že od zavedení programu Direct se do nabídky Steamu dostalo 1300 nových her, přičemž výše uvedený graf ukazuje aktuální stav, takže počet nových titulů se přirozeně ještě navýší, neboť do konce tohoto roku zbývají necelé čtyři měsíce. 
 
Steam je tak na cestě k tomu, aby překonal loňský rekord a dostal se k nějakým 5000 nových titulů, přičemž od zavedení Directu se na něm objevilo na 1300 nových her, což čítá i neherní software, ale už ne filmy či DLC. 
 
Zatím to tedy vypadá, že Direct nefunguje a my se budeme i nedále topit v nabídce nových her, mezi nimiž se nikdo nemá šanci vyznat, pokud mu nejde pouze o AAA tituly nebo prostě o to, co dobře zná.
 
Zdroj: KitGuru, Daniel Ahmad @ Twitter
reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek