www.svethardware.cz
>
>
>

Steam Direct zatím nefunguje, v tomto roce má přijít rekordní počet her

Steam Direct zatím nefunguje, v tomto roce má přijít rekordní počet her
, , aktualita
Společnost Valve se před časem rozhodla, že už je opravdu třeba něco dělat s rostoucím počtem herních titulů, které se objevují na Steamu a rozmělňují jeho nabídku. Přišla tak s náhradou programu Steam Greenlight. reklama
Už letos v únoru bylo rozhodnuto, že program Greenlight bude zrušen a namísto něj bude zaveden Direct. Greenlight přitom přišel na svět v roce 2012 a ve Valve doufali, že tento systém bude dobře fungovat prostě na základě hodnocení uživatelů. Ukázalo se však, že toto hodnocení bylo snadno ovlivnitelné samotnými vývojáři, kteří si pro sebe vydávali klíče, a sami si tak do nebe vychvalovali vlastní tituly.  
Už vůbec pak Greenlight neřešil problém s narůstajícím počtem her, mezi nimiž se objevuje stále více podvodných titulů či falešných her, které se snaží vydělávat buď na systému sběratelských karet nebo prostě na tom, že si je někdo koupí, ačkoliv jde často o naprosté nesmysly, které někdo vytvořil za odpoledne, a to v řadě případů snad i "pod parou".
 
dobře známý graf ukazující nárůst nových titulů na Steamu
 
Bylo tak rozhodnuto a v červnu byl Greenlight nahrazen programem Direct, který zahrnuje i 100dolarový vratný poplatek za zveřejnění hry k nabídce (uvažovalo se až o 5000 USD), který putuje autorům zpět, pokud za svou hru utrží alespoň 1000 USD. Na druhou stranu odpadl proces schvalování her určených k nabídce na Steamu a Valve ještě slíbil vylepšení algoritmů obchodu, které zákazníkům předkládají nabídku doporučených her. 
 
 
Nové informace ukazující akutální stav nových her však říkají, že od zavedení programu Direct se do nabídky Steamu dostalo 1300 nových her, přičemž výše uvedený graf ukazuje aktuální stav, takže počet nových titulů se přirozeně ještě navýší, neboť do konce tohoto roku zbývají necelé čtyři měsíce. 
 
Steam je tak na cestě k tomu, aby překonal loňský rekord a dostal se k nějakým 5000 nových titulů, přičemž od zavedení Directu se na něm objevilo na 1300 nových her, což čítá i neherní software, ale už ne filmy či DLC. 
 
Zatím to tedy vypadá, že Direct nefunguje a my se budeme i nedále topit v nabídce nových her, mezi nimiž se nikdo nemá šanci vyznat, pokud mu nejde pouze o AAA tituly nebo prostě o to, co dobře zná.
 
Zdroj: KitGuru, Daniel Ahmad @ Twitter
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář