www.svethardware.cz
>
>
>

Steam Direct zatím nefunguje, v tomto roce má přijít rekordní počet her

Steam Direct zatím nefunguje, v tomto roce má přijít rekordní počet her
, , aktualita
Společnost Valve se před časem rozhodla, že už je opravdu třeba něco dělat s rostoucím počtem herních titulů, které se objevují na Steamu a rozmělňují jeho nabídku. Přišla tak s náhradou programu Steam Greenlight. reklama
Už letos v únoru bylo rozhodnuto, že program Greenlight bude zrušen a namísto něj bude zaveden Direct. Greenlight přitom přišel na svět v roce 2012 a ve Valve doufali, že tento systém bude dobře fungovat prostě na základě hodnocení uživatelů. Ukázalo se však, že toto hodnocení bylo snadno ovlivnitelné samotnými vývojáři, kteří si pro sebe vydávali klíče, a sami si tak do nebe vychvalovali vlastní tituly.  
Už vůbec pak Greenlight neřešil problém s narůstajícím počtem her, mezi nimiž se objevuje stále více podvodných titulů či falešných her, které se snaží vydělávat buď na systému sběratelských karet nebo prostě na tom, že si je někdo koupí, ačkoliv jde často o naprosté nesmysly, které někdo vytvořil za odpoledne, a to v řadě případů snad i "pod parou".
 
dobře známý graf ukazující nárůst nových titulů na Steamu
 
Bylo tak rozhodnuto a v červnu byl Greenlight nahrazen programem Direct, který zahrnuje i 100dolarový vratný poplatek za zveřejnění hry k nabídce (uvažovalo se až o 5000 USD), který putuje autorům zpět, pokud za svou hru utrží alespoň 1000 USD. Na druhou stranu odpadl proces schvalování her určených k nabídce na Steamu a Valve ještě slíbil vylepšení algoritmů obchodu, které zákazníkům předkládají nabídku doporučených her. 
 
 
Nové informace ukazující akutální stav nových her však říkají, že od zavedení programu Direct se do nabídky Steamu dostalo 1300 nových her, přičemž výše uvedený graf ukazuje aktuální stav, takže počet nových titulů se přirozeně ještě navýší, neboť do konce tohoto roku zbývají necelé čtyři měsíce. 
 
Steam je tak na cestě k tomu, aby překonal loňský rekord a dostal se k nějakým 5000 nových titulů, přičemž od zavedení Directu se na něm objevilo na 1300 nových her, což čítá i neherní software, ale už ne filmy či DLC. 
 
Zatím to tedy vypadá, že Direct nefunguje a my se budeme i nedále topit v nabídce nových her, mezi nimiž se nikdo nemá šanci vyznat, pokud mu nejde pouze o AAA tituly nebo prostě o to, co dobře zná.
 
Zdroj: KitGuru, Daniel Ahmad @ Twitter
reklama
Nejnovější články
Rambus připravuje DDR5 na rok 2019 Rambus připravuje DDR5 na rok 2019
Paměti DDR4 už jsou ve světě PC s procesory x86 a v podstatě i mezi mobilními zařízeními dobře zabydleny a pochopitelně tu nemohou být věčně. Připravuje se už jejich náhrada, a to v podobě DDR5 chystaných na rok 2019. 
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD chystá celkem třináct karet s GPU Vega 11 AMD chystá celkem třináct karet s GPU Vega 11
Společnost AMD si dle výpisu z RRA certifikace chystá celkem třináct různých karet založených na čipu Vega 11. Některé z nich mají mít za úkol nahradit aktuální GPU Polaris 10 či 20, takže co můžeme očekávat?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Gigabyte potvrzuje chystanou GTX 1070 Ti Gigabyte potvrzuje chystanou GTX 1070 Ti
Gigabyte na své Facebookové stránky umístil grafickou koláž, dle níž je nad slunce jasné, že se opravdu chystá GeForce GTX 1070 Ti. Ostatně zprávy o nových kartách jsou málokdy mylné, a tak už se můžeme ptát, jaká bude a kdy bude.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Nový trailer Wolfenstein 2 The New Colosus: do práce nevhodné Nový trailer Wolfenstein 2 The New Colosus: do práce nevhodné
Nový trailer připravený tvůrci hry Wolfenstein 2 The New Colosus už ukazuje pečlivě sestříhané záběry ze samotné hry, které slibují pořádnou dávku americké hrdosti, létajících kulek, výbuchů, vulgarismů, sexu a samozřejmě nacistických smrťáckých robotů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
AMD na příští rok chystá 12nm Ryzen i Vega AMD na příští rok chystá 12nm Ryzen i Vega
Pokud jsme se ze strany AMD dosud dozvěděli něco o výrobních technologiích pro procesory Ryzen a moderní grafické čipy, 12nm proces mezi nimi rozhodně nebyl. Nyní ale bylo oficiálně ohlášeno, že jej AMD v příštím roce využije. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů