www.svethardware.cz
>
>
>

Steam omezuje automatická stahování aktualizací, aby snížil zátěž sítí

Steam omezuje automatická stahování aktualizací, aby snížil zátěž sítí
, , aktualita
Podobně jako poskytovatelé video obsahu, také společnost Valve zavádí opatření reagující na pandemii onemocnění COVID-19. S cílem snížení zátěže datových sítí mění nastavení automatických aktualizací her.
K oblíbeným
reklama
Vlivem pandemie nového koronaviru a zavedených opatření vlád po celém světě tráví lidé více časů u monitorů svých počítačů. Kromě práce nebo streamování internetových videí velmi často hrají hry. Velký nárůst počtu uživatelů zaznamenala také služba Steam, ke které se v polovině března připojilo více než 20 milionů hráčů současně. Proto se společnost Valve rozhodla zavést opatření, která by měla snížit zatížení nejen samotné služby, ale také celé datové sítě. V některých zemích se totiž kapacita infrastruktury začíná blížit maximu. Švýcarsko z tohoto důvodu dokonce připravilo záložní plán a v případě krizové situace se nebrání zákazu streamovaných videí. Kromě nich ovšem síť zatěžují také online hry nebo stahování velkých souborů, kam se řadí také hry ze Steamu.
 
 
Nejpopulárnější hrou na Steamu zůstává Counter-Strike: Global Offensive
 
Jedná se vlastně o rozšíření opatření, které Steam nasadil již dříve. Pokud vyšla aktualizace hry, kterou hráč delší dobu nehrál, naplánoval klient stažení updatu až na příští období mimo špičku, tedy mimo dobu nejvyšší vytížení sítí v dané zemi. Nyní budou aktualizace dlouho nespuštěných her rozplánovány do více dnů. Okamžitá aktualizace bude automaticky stažena pouze pro tituly, které si hráč zahrál během posledních tří dnů. V platnosti zůstává pravidlo, že stahování aktualizace se automaticky zahájí po spuštění hry. I nadále lze také ručně zahájit nebo naopak pozastavit stahování updatu pro libovolnou hru z knihovny.
 
Společnost Valve také připomíná některá nastavení, které lze změnit v klientu služby Steam. Hráč si může nastavit čas automatické aktualizace, aby nezatěžoval své připojení např. během pracovního dne. Domácí síti je možné odlehčit také omezením maximální rychlosti stahování her nebo úplným zakázáním automatických aktualizací pro hry, které uživatel hraje pouze zřídka. Hráčům je také doporučeno přesunout nepříliš často používané hry z disku SSD na HDD, aby nebylo nutné tyto tituly kvůli nedostatku místa odinstalovat a potom znovu instalovat v případě, že by se k nim hráč chtěl přece jen vrátit. Další možnosti správy stahování a aktualizací lze najít v nápovědě na oficiálních stránkách Steamu.
Někteří operátoři v tomto období vyzývají své zákazníky, aby zvážili zátěž datových sítít především během špiček a pracovní doby, kdy je internet klíčový pro řadu zaměstnanců pracujících na home office. Problémy s přetížením ovšem mají také samotné služby, minulý týden postihl masivní výpadek Netflix. Provozovatelé streamovaných videí se také zavázali ke snížení datové zátěže, a to omezením rozlišení nebo bitratu svého obsahu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu Objevila se nikdy nevydaná hra SimRefinery od Maxisu
Maxis má na svědomí známé herní pecky jako např. SimCity. V 90. letech byla ve vývoji ale i další "hra" SimRefinery, která se teprve teď objevila volně na Internetu. Bezmála 30 let nedokončenou hru si nyní můžete zahrát i v prohlížeči.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
EA přináší někdejší exkluzivity z Originu na Steam EA přináší někdejší exkluzivity z Originu na Steam
Společnost Electronic Arts se rozhodla ještě více prohloubit spolupráci s Valve a její platformou Steam. Už dříve se odhodlala na ní nabídnout svůj úspěšný titul Jedi: Fallen Order a nyní přišla řada i na starší exkluzivity platformy Origin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520 ASRock si chystá celou řadu desek s AMD A520
Ukazuje se, že možná ještě do nástupu letošního podzimu se opravdu dočkáme od AMD dalšího nového čipsetu po desky s paticí AM4, a to A520. Ten se již několikrát objevil a nyní i v záznamech EEC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
LG 38WN95C-W: 38" širokoúhlý a dobře vybavený Nano IPS LG 38WN95C-W: 38" širokoúhlý a dobře vybavený Nano IPS
Společnost LG zařazuje do své nabídky 38palcový herní monitor 38WN95C-W, který za oficiální cenu 1600 USD nabídne zajímavé vlastnosti. Můžeme jej označit za rychlý panel, který slibuje navíc i kvalitní zobrazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Microsoft začne na všechna PC s Windows 10 rozesílat nový chromiový Edge Microsoft začne na všechna PC s Windows 10 rozesílat nový chromiový Edge
Čas klasického prohlížeče Microsoft Edge založeného na původním enginu se nachýlil. Microsoft se rozhodl, že začne na všechna PC se systémem Windows 10 postupně instalovat novou verzi Edge, která je založena na Chromiu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů