reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Také Intel má svou technologii pro upscaling videa, funguje i na CPU Skylake

10.3.2023, Milan Šurkala, aktualita
Také Intel má svou technologii pro upscaling videa, funguje i na CPU Skylake
Svou technologii Video Super Resolution pro upscaling videa představila v minulých dnech společnost Nvidia i Microsoft. Nyní se neoficiálně přidává také Intel. V jeho případě bude výhodou to, že poběží i s iGPU 9. generace, tedy i s CPU Skylake.
Upscaling videa (zvyšování jeho rozlišení) pomocí umělé inteligence zažívá v posledních dnech velký boom. Tuto technologii totiž ohlásila Nvidia pro své grafické karty GeForce RTX 3000 a novější (později bude i na RTX 2000) a Microsoft ve svém internetovém prohlížeči Edge. Technologii Video Super Resolution (VSR) má ale také společnost Intel. Nebyla sice zatím oficiálně uvedena, ale kdo chce, může si ji už dnes zkusit v prohlížeči Google Chrome. Bude k tomu potřebovat jenom jakýkoli grafický čip Intelu od 9. generace iGPU. To tedy znamená Skylake z roku 2015 a cokoli novějšího. Jakých algoritmů je zde využito, to zatím přesně nevíme.
 
Intel
 
Aby to fungovalo, bude potřeba také internetový prohlížeč Google Chrome 109 a novější, potřebné jsou také ovladače grafické karty ve verzi 27.20.100.8681 nebo novější. Pokud je toto splněno, je pak už jen potřeba spustit Chrome s příznakem "--enable-features=IntelVpSuperResolution". Jak na to, vidíte na snímku níže.
 
Intel Video Super Resolution v Chrome
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama