Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere

Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
, , aktualita
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
K oblíbeným
reklama
Nvidia se chce co nejvíce přiživit na kryptoměnové mánii. Dosavadní situace ale znamená, že nezbývají karty pro hráče, přičemž je tu prostor pro uspokojení obou skupin zároveň. Jednou ze strategií je využití čipů, které nejsou dostatečně dobré pro grafické karty (např. nedokáží běžet na stanovených frekvencích, mají vadné části,...), ale mohou stále velmi dobře sloužit v těžebních kartách. Nvidia proto představila těžební karty CMP, které budou k dispozici ve čtyřech modelech 30HX, 40HX, 50HX a 90HX. Už víme, že nejslabší modely 30HX a 40HX jsou založeny na čipech architektury Turing. Konkrétně má jít o čipy TU116 a TU106.
 
Nvidia CMP
 
Nyní vyplývá na povrch, že na Turingu bude založena i karta CMP 50HX. V jejím případě jde o čip TU102, je tedy na bázi GeForce RTX 2080 Ti. Poslední informace hovoří také o tom, že pouze poslední model CMP 90HX bude založen na architektuře Ampere. Má jít o čip GA102, tedy GeForce RTX 3080. Zatím není známo, zda se dočkáme dalších karet CMP založených i na jiných kartách řady GeForce RTX 3000. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí Neuralink Elona Muska ukázal video makaka, jak hraje Pong svou myslí
Společnost Neuralink Elona Muska se snaží vyvinout rozhraní, které umožní přenášet signály z mozku do různých zařízení. Má pomoci např. paralyzovaným lidem znovu ovládat své končetiny. Prozatím ale umožňuje opicím hrát hru Pong.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače TP-Link nabídne levné 2,5GbE a 10GbE přepínače
Chtělo by se říci spíše "relativně levné", neboť přepínač či switch může být pro někoho zboží, za něž je ochoten utratit nanejvýš pár stovek. Rychlý Ethernet ale není levný, i když 130 dolarů za 2,5GbE switch už není tak moc. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej Informace o půl miliardě účtů z LinkedIn jsou na prodej
Facebook není v této době jediný, koho se týká další velký únik dat. Shodou okolností jde opět o cca půl miliardy uživatelských účtů, jejichž data jsou nyní k dispozici. Někdo se tak nyní snaží obohatit jejich prodejem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU Intel použil MacBook Pro ve své nové reklamě na mobilní CPU
Nedávno by se nad tím nikdo nepozastavil, ale nyní působí reklama Intelu na mobilní procesory Core, v níž se ukazuje MacBook Pro, poněkud komicky. A to zvláště ve světle nové reklamní kampaně Intelu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře