Nvidia záměrně zpomalí RTX 3060 pro těžbu kryptoměn, na oplátku vydá CMP

Nvidia záměrně zpomalí RTX 3060 pro těžbu kryptoměn, na oplátku vydá CMP
, , aktualita
Nvidia se rozhodla řešit špatnou situaci s dostupností svých nových grafických karet. GeForce RTX 3060 bude záměrně zpomalena pro těžbu kryptoměn, takže nebude tak atraktivní. Naopak se představí speciální těžební GPU.
K oblíbeným
reklama
Situace na trhu grafických karet snad už nemůže být horší. Koupit se dá takřka jen low-end a pokud je k dispozici něco silnějšího, zpravidla si na tom smlsnou těžaři nebo skalpeři. Takové grafiky se pak prodávají někdy i za násobek své původní ceny. 25. února by se měla představit nová Nvidia GeForce RTX 3060, jejíž cena by měla činit 329 USD, ale každému je prozatím jasné, že toho se v dohledné době nedočkáme. Nvidia se ale konečně rozhodla situaci trochu řešit, a to rovnou na dvou frontách. Obě metody cílí na to, aby RTX 3060 nebyla atraktivní pro těžaře. Horší je to se skalpery, kde je otázkou, nakolik se Nvidii podaří odstranit problém s dostupností, a tedy jak moc jim ztíží jejich snahy o výdělek.
 
Nvidia CMP
 
Prvně půjde o to, že RTX 3060 bude detekovat algoritmy pro těžbu kryptoměny Ethereum, která tvoří velkou část případů, kdy se GPU používá k těžbě kryptoměn. Pokud k tomu dojde, hashrate se sníží o 50 %, takže taková karta se těžařům až tak moc nevyplatí. Nvidia si nicméně nechce nechat ujít ani trh s kryptoměnami.
 
Nvidia CMP
 
Zatímco RTX 3060 se pro těžaře stane neatraktivní, ti budou moci nově využít speciálních GPU určených pro těžbu. Půjde o řadu CMP a celkem má jít o 4 různé modely. 30HX a 40HX se představí ještě v tomto čtvrtletí, 50HX a 90HX pak přijdou na trh v tom druhém. Zatím není jasné, o jaká GPU vlastně půjde, dá se ale předpokládat, že půjde o zmetky při výrobě GPU GeForce, které tak najdou své další využití a nijak neomezí trh s grafickými kartami. Nebudou mít tedy grafické výstupy a mají dosahovat větší efektivity. Budou mít tedy lehce snížené takty i napětí. I tak ale u nejvýkonnějšího modelu můžeme čekat až 320 W.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře