Valve ze Steamu stáhl kontroverzní vizuální román

Valve ze Steamu stáhl kontroverzní vizuální román
, , aktualita
Steam musí nyní řešit důsledky vlastního rozhodnutí pustit do své nabídky vše a až pak možná řešit reakce, které nabízené tituly přinášejí. V tomto případě šlo o vizuální román s výmluvným názvem Rape Day. 
K oblíbeným
reklama
Steam je v poslední době řešen často, a to z jedné strany kvůli silnému tlaku zvenčí, a to především kvůli Epic Store, který k sobě začal přetahovat i zbylé AAA vývojáře a jejich tituly, jež Steamu ještě zbyly. A pak to jsou vnitřní problémy platformy, jako včera zmíněné zneužívání seznamu nadcházejících titulů samotnými vývojáři. To je částečně spojeno s rozhodnutím Steamu se už téměř nevměšovat do toho, co se do jeho nabídky dostane. 
 
 
Společnost Valve už loni obhájovala svůj nový přístup slovy, že "není policie dobrého vkusu", což mnozí vidí jen jako alibismus, který ji může nepěkně dohnat. Jak dobře víme, na Steamu se už přestal kontrolovat zveřejňovaný obsah, což i dle nejnovějšího vyjádření jeho zástupce znamená, že se čeká na to, jaké ohlasy přinesou zveřejněné tituly. To však znamená, že je tu i problém konzistence přístupu firmy Valve. Jak si mnozí v diskusi stěžují, nelze předvídat reakci firmy, která nemá nastavena jasná pravidla a rozhoduje se podle toho, jaká hysterie se kolem nabízených her objeví či neobjeví. 
 
Jak Valve říká na svém blogu, politika je nyní nastavena tak, že se že prostě čeká na to, co do nabídky doputuje skrz Steam Direct. Až pak se posuzuje, co daný titul představuje pro Valve, jeho partnery a zákazníky. V tomto případě bylo shledáno, že titul Rape Day představuje neodhadnutelná rizika, a tak na Steamu už nabízen nebude. 
 
Valve dodává: "Respektujeme touhu vývojářů o seberealizaci a účel Steamu je pomoci jim k tomu najít publikum, ale tento vývojář si pro svůj titul vybral obsah, kvůli němuž, jakož i kvůli způsobu jeho prezentace, je pro nás velice složité, abychom byli nápomocní". Ostatně ani není divu, když nás Rape Day vrhne do role násilníka utrženého ze řetězu na výpravě plné nekrofilie, incestu, atd. 
 
To celé je ale v podstatě problém samotného Valve, který si sám svolil pro svůj Steam tuto cestu. Nyní už v podstatě zbývá jen to, aby si nově se objevujících kontroverzích titulů všimly úřady a začaly to řešit. Ostatně v době, kdy mají provozovatelé serverů dle představ mnohým zákonodárců sami odpovídat za to, co prostřednictvím jejich služeb někdo jiný zveřejňuje, k tomu existuje vhodná atmosféra. 
 
Zdroj: Valve  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound Intel ukázal obrázky připravovaného GPU Arctic Sound
Už nějakou dobu víme, že se Intel chystá vstoupit na trh s dedikovanými grafickými kartami a nemít jen ty integrované v procesorech. Na GDC 2019 ukázal první snímky nových grafických karet s GPU Arctic Sound.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem Epic Games ukázali ray tracované demo Troll pod Unreal Enginem
Ray tracing má na letošním GDC velkou pozornost a věnuje se mu řada firem. Mezi nimi jsou i Epic Games v jejichž Unreal Enginu bylo vytvořeno demo Troll. Samotný engine s podporou ray tracingu bude také brzy k dispozici. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné? GeForce GTX 1650 ukázala výkon blízký modelu GTX 1050 Ti, je to reálné?
Výsledky spojené s grafickou kartou GeForce GTX 1650 se objevily v benchmarku Final Fantasy XV a vyhrabal je jako obvykle TUM APISAK. Hlavní informace je, že GTX 1650 by měla mít víceméně stejný výkon jako GTX 1050 Ti. Je to dost? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Valve konečně ukázali novou podobu Steamu Valve konečně ukázali novou podobu Steamu
Ve světle zpráv o nástupu obchodu Epic Games Store působí Steam jako platforma, jejíž provozovatel se ještě nevzpamatoval z utrženého šoku. Nicméně my bychom se brzy měli dočkat alespoň přepracovaného rozhraní slibovaného už řadu let. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami Volvo bude od roku 2020 šmírovat řidiče kamerami
Automobilka Volvo oznámila, že od roku 2020 bude do vozů instalovat systémy, které budou rozpoznávat chování řidiče. Kamery budou snímat, zda se nedívá např. na mobil a systém bude i vyhodnocovat, zda není opilý.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala