Valve ze Steamu stáhl kontroverzní vizuální román

Valve ze Steamu stáhl kontroverzní vizuální román
, , aktualita
Steam musí nyní řešit důsledky vlastního rozhodnutí pustit do své nabídky vše a až pak možná řešit reakce, které nabízené tituly přinášejí. V tomto případě šlo o vizuální román s výmluvným názvem Rape Day. 
K oblíbeným
reklama
Steam je v poslední době řešen často, a to z jedné strany kvůli silnému tlaku zvenčí, a to především kvůli Epic Store, který k sobě začal přetahovat i zbylé AAA vývojáře a jejich tituly, jež Steamu ještě zbyly. A pak to jsou vnitřní problémy platformy, jako včera zmíněné zneužívání seznamu nadcházejících titulů samotnými vývojáři. To je částečně spojeno s rozhodnutím Steamu se už téměř nevměšovat do toho, co se do jeho nabídky dostane. 
 
 
Společnost Valve už loni obhájovala svůj nový přístup slovy, že "není policie dobrého vkusu", což mnozí vidí jen jako alibismus, který ji může nepěkně dohnat. Jak dobře víme, na Steamu se už přestal kontrolovat zveřejňovaný obsah, což i dle nejnovějšího vyjádření jeho zástupce znamená, že se čeká na to, jaké ohlasy přinesou zveřejněné tituly. To však znamená, že je tu i problém konzistence přístupu firmy Valve. Jak si mnozí v diskusi stěžují, nelze předvídat reakci firmy, která nemá nastavena jasná pravidla a rozhoduje se podle toho, jaká hysterie se kolem nabízených her objeví či neobjeví. 
 
Jak Valve říká na svém blogu, politika je nyní nastavena tak, že se že prostě čeká na to, co do nabídky doputuje skrz Steam Direct. Až pak se posuzuje, co daný titul představuje pro Valve, jeho partnery a zákazníky. V tomto případě bylo shledáno, že titul Rape Day představuje neodhadnutelná rizika, a tak na Steamu už nabízen nebude. 
 
Valve dodává: "Respektujeme touhu vývojářů o seberealizaci a účel Steamu je pomoci jim k tomu najít publikum, ale tento vývojář si pro svůj titul vybral obsah, kvůli němuž, jakož i kvůli způsobu jeho prezentace, je pro nás velice složité, abychom byli nápomocní". Ostatně ani není divu, když nás Rape Day vrhne do role násilníka utrženého ze řetězu na výpravě plné nekrofilie, incestu, atd. 
 
To celé je ale v podstatě problém samotného Valve, který si sám svolil pro svůj Steam tuto cestu. Nyní už v podstatě zbývá jen to, aby si nově se objevujících kontroverzích titulů všimly úřady a začaly to řešit. Ostatně v době, kdy mají provozovatelé serverů dle představ mnohým zákonodárců sami odpovídat za to, co prostřednictvím jejich služeb někdo jiný zveřejňuje, k tomu existuje vhodná atmosféra. 
 
Zdroj: Valve  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů