www.svethardware.cz
>
>
>

Video: Jak bude vypadat stanice Hyperloopu?

 Video: Jak bude vypadat stanice Hyperloopu?
, , aktualita
Návrh projektu Hyperloop pochází od amerického podnikatele Elona Muska, nyní se jej snaží realizovat nejrůznější soukromé společnosti nebo výzkumné týmy z univerzit. Tým ze soutěže Hyperloopů, kterou pořádá SpaceX, zveřejnil virtuální ukázku stanice.
K oblíbeným
reklama
Ještě nějakou dobu potrvá, než systém Hyperloop bude vysokou rychlostí dopravovat cestující mezi různými místy po světě s pomocí sítě trubkových tunelů s nízkým tlakem. Kromě plánů, kde by měly vysokorychlostní tratě vést, se objevují i vizuální návrhy, jak bude Hyperloop vypadat. Jeden ze soutěžních týmů, který se účastní 2019 SpaceX Hyperloop Pod Competition, nabízí lidem virtuální ukázku, jak by mohla v budoucnu vypadat třeba nástupní nebo výstupní stanice. 
 
Tým pochází z Technické univerzity Delft v Nizozemsku, soutěží se svou transportní kapslí Atlas 02 a zanedlouho bude v areálu společnosti SpaceX v Kalifornii čelit svým soupeřům s jejich kapslemi. Tým navázal spolupráci se společností INDG a grafickým studiem AltSpace, aby vznikl virtuální pohled na exteriér i interiér transportní kapsle a samotnou stanici Hyperloopu se vším všudy. Ukázku je možné zhlédnout na videu níže. 
 
 
Už v roce 2017 se tým z Technické univerzity Delft účastnil soutěže Hyperloopů pořádané společností SpaceX. Soutěž, ve které se testují transportní kapsle Hyperloopu od různých týmů, probíhá na zcela uzavřené testovací dráze od SpaceX, která je dlouhá 1,25 kilometru. 
 
V Evropě by Hyperloop podle představ nizozemského týmu měl spojovat velká a významná města (včetně Prahy) a stát se tak lepší a udržitelnější náhradou krátkých letů letadlem. Plány na budování Hyperloopu jsou po celém světě, tento transportní systém zvažuje i Severní Karolína nebo Indie
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž Intel s novými NUC 8 Pro míří na podnikové zákazníky, slibuje výdrž
Společnost Intel vypustila do světa nové modely počítačů Next Unit of Computing, a sice NUC 8 Pro "Provo Canyon". Jde o řadu určenou pro podniky, která slibuje vysoký výkon v malém provedení 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V ATX12VO: nový napájecí standard využívá jen 12 V
Společnost FSP ve svém stánku na letošním CES měla také nenápadně vypadající napájecí zdroj, který by ale mohl představovat počátek zásadní změny. Jedná se totiž o nový standard ATX12VO.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI QNAP TS-251D s procesorem Intel nabídne dvě diskové pozice i AI
Společnost QNAP si připravila nový dvoudiskový model NAS, který je určený pro běžné zákazníky a nabízí dvoujádrový procesor Intel J4005. QNAP se také chlubí umělou inteligencí pro rozpoznávání obrazu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S Zjevil se Intel H510 pro procesory Rocket Lake-S
Plány Intelu na tento rok, pokud jde o desktopové procesory, jsou poněkud nejasné. Víme o dvou rodinách, a sice Comet Lake-S a Rocket Lake-S. Jak se ale na trhu doplní, kdy přijdou a kam je Intel nasměruje, to se uvidí.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž AMD Radeon RX 5600 XT je tu, ovšem se specifikacemi je potíž
I když společnost AMD jistě mnohé potěšila tím, že umožnila výrobcům karet zvednout takty GPU i pamětí, vnesla tím zároveň na trh zmatek. K zákazníkům se mohou dostat karty s různými BIOSy a to je potíž.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů