www.svethardware.cz
>
>
>

Video: Jak bude vypadat stanice Hyperloopu?

 Video: Jak bude vypadat stanice Hyperloopu?
, , aktualita
Návrh projektu Hyperloop pochází od amerického podnikatele Elona Muska, nyní se jej snaží realizovat nejrůznější soukromé společnosti nebo výzkumné týmy z univerzit. Tým ze soutěže Hyperloopů, kterou pořádá SpaceX, zveřejnil virtuální ukázku stanice.
K oblíbeným
reklama
Ještě nějakou dobu potrvá, než systém Hyperloop bude vysokou rychlostí dopravovat cestující mezi různými místy po světě s pomocí sítě trubkových tunelů s nízkým tlakem. Kromě plánů, kde by měly vysokorychlostní tratě vést, se objevují i vizuální návrhy, jak bude Hyperloop vypadat. Jeden ze soutěžních týmů, který se účastní 2019 SpaceX Hyperloop Pod Competition, nabízí lidem virtuální ukázku, jak by mohla v budoucnu vypadat třeba nástupní nebo výstupní stanice. 
 
Tým pochází z Technické univerzity Delft v Nizozemsku, soutěží se svou transportní kapslí Atlas 02 a zanedlouho bude v areálu společnosti SpaceX v Kalifornii čelit svým soupeřům s jejich kapslemi. Tým navázal spolupráci se společností INDG a grafickým studiem AltSpace, aby vznikl virtuální pohled na exteriér i interiér transportní kapsle a samotnou stanici Hyperloopu se vším všudy. Ukázku je možné zhlédnout na videu níže. 
 
 
Už v roce 2017 se tým z Technické univerzity Delft účastnil soutěže Hyperloopů pořádané společností SpaceX. Soutěž, ve které se testují transportní kapsle Hyperloopu od různých týmů, probíhá na zcela uzavřené testovací dráze od SpaceX, která je dlouhá 1,25 kilometru. 
 
V Evropě by Hyperloop podle představ nizozemského týmu měl spojovat velká a významná města (včetně Prahy) a stát se tak lepší a udržitelnější náhradou krátkých letů letadlem. Plány na budování Hyperloopu jsou po celém světě, tento transportní systém zvažuje i Severní Karolína nebo Indie
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář