VoloDrone: nákladní dron od Volocopter unese až 200 kilogramů

VoloDrone: nákladní dron od Volocopter unese až 200 kilogramů
, , aktualita
Společnost Volocopter je známá především díky svému létajícímu taxi, které chce v budoucnosti zakomponovat do systému dopravy po velkých městech. Volocopter ale představila i svůj užitkový dron, který může přenášet různé náklady.
K oblíbeným
reklama
Pod projektem Volocopter se neskrývá jen autonomní létající taxi, které má v budoucnosti sloužit k rychlé přepravě cestujících ve městech. Volocopter také připravuje nákladní dron VoloDrone, který má velmi podobný design. Vzdušnou přepravu velkého nákladu o hmotnosti až do 200 kilogramů zajistí 18 vrtulí, se kterými dron létá. Elektrický letoun může být ovládaný lidskou obsluhou na dálku nebo by se měl dát přepnout i do autonomního režimu, pro který stačí nastavit plánovanou trasu. 
 
 
Náklady dron přenáší připevněné pod svým trupem, může být uzpůsoben k přepravě různých druhů zboží, ale také nástrojů (například postřikovačů používaných v zemědělství). Letoun VoloDrone je v mnoha ohledech podobný létajícímu taxi VoloCity, kromě podobné nosnosti může letět stejnou maximální rychlostí, která je 110 km/h. VoloDrone je schopný urazit o něco delší vzdálenost 40 kilometrů a se svými 9,2 metry na šířku a 2,3 metry na výšku se nejedná o žádného drobečka, který by doručoval drobné balíčky. Nabíjení se provádí výměnou vybité baterie za nabitou, takže postup je velmi rychlý a hotový do několika minut. 
 
 
Datum uvedení VoloDrone do komerčního prodeje zatím nebylo určeno, ale společnost mluví o termínu v blízké budoucnosti, nyní probíhá testování v reálných podmínkách s hlavními zájemci. Létající taxi VoloCity zase nedávno absolvovalo svůj první veřejný demonstrační let v Marina Bay v Singapuru, který trval dvě minuty. Toto létající taxi by mělo začít pravidelně létat v následujících dvou až čtyřech letech a jako pravděpodobné místo, které by bylo tomuto způsobu dopravy otevřené, se jeví právě Singapur. 
 
 
Společnost Volocopter již našla podporu u firem jako je německý výrobce automobilů Daimler nebo čínská automobilka Geely. Volocopter se ale na poli autonomních létajících taxi bude muset potýkat s konkurencí od řady známých společností. Na podobných projektech taxíků budoucnosti totiž pracuje výrobce letecké techniky Airbus nebo třeba společnost Uber
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2 Bill Gates podpořil Heliogen: solární energie a software pro boj s CO2
Miliardář Bill Gates je znám také jako velký filantrop a podporovatel projektů pro záchranu planety. Jedním z dalších je projekt Heliogen, který má pomoci nahradit fosilní paliva díky solární energii i využití pokročilého softwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache Intel Tiger Lake ukazuje výrazně přepracovanou cache
Intel si pro příští rok připravuje procesory Tiger Lake jako nástupce aktuálních Ice Lake a leccos už o nich prozradil benchmark Geekbench. Ten už obsahuje online záznam čtyřjádrového prototypu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce Prototyp Starship explodoval při tlakové zatěžkávací zkoušce
Starship Mk1 včera prodělal tlakovou zatěžkávací zkoušku, kterou ovšem nevydržel a v horní části explodoval. Obešlo se to bez ohně i zranění obsluhy, ostatně neúspěch se dal očekávat. Co bude dál?
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů Intel se omluvil za zpožděné dodávky procesorů
Intel se slovy Michelle Johnston Holthaus omluvil za zpožděné dodávky procesorů x86, čili v podstatě za to, že je nestačí vyrábět v potřebném množství. Potvrzuje tím, že nedostatek jeho procesorů je stále aktuální. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz Philips 439P9H: zahnutý 43" VA monitor se 100Hz
Od společnosti Philips jsme se dočkali dalšího zahnutého monitoru s obrovskou úhlopříčkou. Jde o model 439P9H, který má velký 43,4" VA panel s velmi vysokým kontrastem 3000:1. Potěší i 10bitovými barvami.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře