VoloDrone: nákladní dron od Volocopter unese až 200 kilogramů

VoloDrone: nákladní dron od Volocopter unese až 200 kilogramů
, , aktualita
Společnost Volocopter je známá především díky svému létajícímu taxi, které chce v budoucnosti zakomponovat do systému dopravy po velkých městech. Volocopter ale představila i svůj užitkový dron, který může přenášet různé náklady.
K oblíbeným
reklama
Pod projektem Volocopter se neskrývá jen autonomní létající taxi, které má v budoucnosti sloužit k rychlé přepravě cestujících ve městech. Volocopter také připravuje nákladní dron VoloDrone, který má velmi podobný design. Vzdušnou přepravu velkého nákladu o hmotnosti až do 200 kilogramů zajistí 18 vrtulí, se kterými dron létá. Elektrický letoun může být ovládaný lidskou obsluhou na dálku nebo by se měl dát přepnout i do autonomního režimu, pro který stačí nastavit plánovanou trasu. 
 
 
Náklady dron přenáší připevněné pod svým trupem, může být uzpůsoben k přepravě různých druhů zboží, ale také nástrojů (například postřikovačů používaných v zemědělství). Letoun VoloDrone je v mnoha ohledech podobný létajícímu taxi VoloCity, kromě podobné nosnosti může letět stejnou maximální rychlostí, která je 110 km/h. VoloDrone je schopný urazit o něco delší vzdálenost 40 kilometrů a se svými 9,2 metry na šířku a 2,3 metry na výšku se nejedná o žádného drobečka, který by doručoval drobné balíčky. Nabíjení se provádí výměnou vybité baterie za nabitou, takže postup je velmi rychlý a hotový do několika minut. 
 
 
Datum uvedení VoloDrone do komerčního prodeje zatím nebylo určeno, ale společnost mluví o termínu v blízké budoucnosti, nyní probíhá testování v reálných podmínkách s hlavními zájemci. Létající taxi VoloCity zase nedávno absolvovalo svůj první veřejný demonstrační let v Marina Bay v Singapuru, který trval dvě minuty. Toto létající taxi by mělo začít pravidelně létat v následujících dvou až čtyřech letech a jako pravděpodobné místo, které by bylo tomuto způsobu dopravy otevřené, se jeví právě Singapur. 
 
 
Společnost Volocopter již našla podporu u firem jako je německý výrobce automobilů Daimler nebo čínská automobilka Geely. Volocopter se ale na poli autonomních létajících taxi bude muset potýkat s konkurencí od řady známých společností. Na podobných projektech taxíků budoucnosti totiž pracuje výrobce letecké techniky Airbus nebo třeba společnost Uber
 
Zdroj: engadget.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář