www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Windows 10 pro ARM dostává emulaci x64 aplikací

Windows 10 pro ARM dostává emulaci x64 aplikací
, , aktualita
Windows 10 pro platformu ARM bude stále více a více schopný. Nově totiž konečně dostane i podporu 64bitových aplikací napsaných pro architekturu x64. Na takové verzi Windows 10 tak pojede téměř vše.
K oblíbeným
reklama
Architektura ARM úplně převzala mobilní sféru a hodně se dnes tlačí i do serverů, přičemž to i přes prozatím nízký podíl nevypadá, že by mělo jít o něco, co upadne do zapomnění. Energetická efektivita je silným argumentem. Drápky ale začíná vystrkovat i někde uprostřed, prozatím tedy spíše té mobilní části (notebooky). Apple chce své Macy postavit na architektuře ARM místo x86-64 a také Microsoft už má nějakou tu dobu svůj Windows 10 pro ARM. Ten prozatím dokáže rozběhat nejen 32bitové i 64bitové aplikace pro ARM, ale i 32bitové aplikace pro x86. Dosud ale chyběla podpora 64bitové varianty x86 (tedy x64, resp. x86-64). To se už brzy změní.
 
Microsoft Windows 10 logo
 
Účastníci Windows Insider Programu budou moci od listopadu testovat právě zmíněnou podporu x64 aplikací na Windows 10 pro ARM. S tím by tato verze měla být schopna rozběhat aplikace pro ARM i x86, a to ať už 32 nebo 64bitové. Pokud tedy nebude zatím existovat nativní verze aplikace pro ARM, stačí použít verzi pro x86, resp. x64.
 
Tím ale Microsoft rozhodně neskončí. Připravuje také nativní ARM verzi klienta Microsoft Teams, upravil i Visual Studio, mnohem lépe by na této architektuře měl běžet i prohlížeč Microsoft Edge v oblasti svižnosti i spotřeby baterie. Vypadá to, že to Microsoft s ARMem myslí opravdu vážně. Pokud jde o hardware, Qualcomm nedávno oznámil nový CPU Snapdragon 8cx Gen2 právě pro počítače s Windows 10.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC Muž nabízí městu 50 mil. GBP, když mu dovolí na skládce najít HDD se 7500 BTC
Lidí, kteří vyhodili pevné disky s Bitcoiny, je mnoho. Dalším z nich je jeden obyvatel Newportu, který měl na disku několik tisíc Bitcoinů. O nález se chce podělit s městem, pokud mu dovolí ho vykopat ze skládky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A Asus uvedl herní monitory ROG Swift PG279QM a TUF Gaming VG28UQL1A
V nabídce herních monitorů společnosti Asus se objevil nejen velký 32" model ROG Swift PG32UQ, ale i menší 28" varianty TUF Gaming VG28UQL1A a 27" ROG Swift PG279QM. Ten druhý zvládne 240 Hz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE TP-Link uvádí routery s Wi-Fi 6E včetně Archer AX206 s 10GbE
Na letošním CES 2021 se objevilo několik nových routerů s podporou Wi-Fi 6E. Mezi nimi byly i modely od společnosti TP-Link. Najdeme mezi nimi i Archer AX206 se dvěma 10GbE porty pro velmi rychlé drátové připojení.
15.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED ViewSonic uvádí nové herní LCD a vysvětluje, proč tu stále není OLED
Společnost ViewSonic vypouští na trh nové herní monitory, které mají vesměs displeje založené na technologii IPS. Firma ale loni ukázala 55" OLED prototyp herního monitoru, takže byla nasnadě otázka, proč žádný takový ještě nepřišel. 
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera Intel s rozhodnutím o outsourcingu počká až na nového CEO Gelsingera
Není pochyb o tom, že Intel zcela vážně chce outsourcovat výrobu některých svých produktů, ovšem jak se ukazuje, v tomto ohledu ještě nebylo nic rozhodnuto. Bob Swan totiž chce počkat s rozhodnutím až na nového výkonného ředitele.
15.1.2021, aktualita, Jan Vítek