www.svethardware.cz
>
>
>

Budoucnost výpočetní techniky dle Intelu

Budoucnost výpočetní techniky dle Intelu
, , aktualita
Intel nás pravidelně zásobuje svými předpověďmi o tom, kam bude směřovat výpočetní technika a elektronika. Nyní tento úkol vzal na sebe přímo šéf firmy Brian Krzanich, který propagoval i vlastní kameru RealSense, nebo Curie pro nositelnou elektroniku.reklama
Intel tedy budoucnost počítačové techniky samozřejmě vidí ve spojitosti s vlastními produkty, mezi něž patří horké novinky z CES 2015. Jde o modul Intel Curie pro zařízení, která budou integrována do oblečení (třeba do knoflíku), ale více pozornosti si vysloužila kamera Intel RealSense. Tu můžeme přirovnat třeba k senzoru Kinect od Microsoftu, takže jde o rozpoznání pohybu a gest uživatele, který tak bude moci třeba ovládat počítačovou hru. Ovšem zdaleka nejde pouze o to. Vedle toho všeho Krzanich prezentoval také iniciativu Diversity in Technology, do níž již bylo investováno 300 milionů dolarů a která má podpořit rozmanitost v Intelu i v celém odvětví. Pak tu jsou ještě 3D technologie, na nichž Intel pracuje společně s HP a zmíněn byl i True Key s podporou iOS, Androidu, Windows a dalších OS, čili víceplatformová aplikace od Intel Security pracující se zabezpečením pomocí rozpoznání tváře či otisků prstů.

Co se týče modulu Curie a vývoje nositelných zařízení, pak na nich Intel spolupracuje se společností Oakley, která se zabývá výrobou brýlí. Curie je postaven na prvním intelovském specializovaném čipu typu SoC a obsahuje procesorové jádro Intel Quark SE, různá čidla, nízkoenergetický Bluetooth a dobíjitelnou baterii. Samotný modul by se měl na trhu objevit v druhé polovině tohoto roku, přičemž by jej ve svých produktech mohly využít firmy jako Basis Peak, Fossil Group, Luxottica Group (pod ní patří i Oakley), MICA a Opening Ceremony.

Právě Oakley má v druhé polovině roku uvést na trh produkt, jenž by mohl přispět ke zlepšení výkonů sportovců, ovšem nic konkrétního zmíněno nebylo. Ovšem Intel sám pak představil produkt Nixie, s nímž vyhrál soutěž „Make it Wearable”. Jde o nositelnou kameru, která se umí odpoutat od zápěstí, vzlétnout a pořídit fotografie či video. Ovšem o Nixie jsme se zmiňovali už v podzimním článku o dronech, čili nejde o žádnou horkou novinku.

Brian Krzanich dále ohlásill záměr společnosti Intel najímat pracovníky tak, aby odráželi současnou realitu v USA týkající se žen či menšin, do čehož spadá také iniciativa Diversity in Technology. Do roku 2020 tak chce mít "plnohodnotné zastoupení žen a marginalizovaných menšin" a jejich vyvážené zastoupení na vedoucích pozicích. Oněch 300 milionů tedy půjde na aktivní získávání pracovníků z řad menšin a také na programy podporující jejich větší zastoupení v technologickém a herním průmyslu. K tomu Krzanich řekl, že „Bez pracovní síly, jež bude velmi věrně odrážet populaci, budeme přicházet o příležitosti a zároveň se budeme připravovat o možnost pochopit, o co naši zákazníci vlastně stojí.” Intel tak chce více pracovat s různými organizacemi zastupujícími menšiny a rozšiřovat vzdělávací programy na základních školách i vyšších stupních.

Kamery Intel Real Sense se nyní rozšiřují do nových notebooků, tabletů, 2 v 1 či AiO PC, které budou vybaveny 5. generací procesorů Core. Kameru budeme moci využít třeba společně s Food Network a konkrétně v nové aplikaci s recepty chystané na jaro, kterou budeme moci ovládat pouze gesty, aniž by bylo nutné sahat na displej, což se při vaření bude velmi hodit. Dále tu je koncept s technologií 3D I/O, jež má na budoucích AiO PC s 3D displejem zajistit prostorový vjem bez použití brýlí či jiného zařízení. Real Sense může také posloužit postiženým uživatelům, kteří budou moci kameru různými způsoby využít pro ovládání svého počítače a vedle toho se má uplatnit také v robotice a dronech. Intel již demonstroval iRobot AVA 500, který je schopen se díky těmto kamerám orientovat a navigovat v prostoru, čili létající drony by mohli takto získat plnou autonomii. Samotný modul Real Sense váží 8 gramů a je tlustý necelé 4 mm.

Co se týče HP a 3D technologií, pak jde nepřekvapivě o nové 3D tiskárny HP Multi Jet Fusion, jež využijí systémy založené na procesorech Intel Core i7, takže zde nic nového ani zajímavého. Nakonec Brian Krzanich už jen shrnul vše řečené a zdůraznil, jak tyto novinky změní mnoho aspektů lidského života.

Zdroj: TZ Intel
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů