www.svethardware.cz
>
>
>
>

HTC vyčleňuje divizi pro VR

HTC vyčleňuje divizi pro VR
, , aktualita
Společnost HTC má problém, zatímco její Vive slaví velké úspěchy, prodeje mobilních telefonů klesají a vyhlídky nejsou růžové. Dnes HTC oficiálně potvrdilo, že divizi s HTC Vive odděluje od ostatního byznysu. Aktualizováno.reklama
Aktualizováno 29. 06. 2016: HTC oficiálně prohlásilo, že vytváří novou dceřinou společnost HTC Vive Tech Corporation, která je ve 100% držení HTC.Společnost HTC vždy patřila k nejvýznamnějším hráčům na trhu mobilních telefonů. Ještě před dominancí Androidu spoléhala na Windows Phone a vydala legendární HTC HD2. Dařilo se jí i s nástupem Androidu, představila vůbec první telefon řady Nexus, a to s velkým úspěchem.

Chvíli si HTC hovělo na špici a další úspěchy přišly s telefonem HTC M7, to však byl poslední telefon, který se těšil tak velké oblibě. HTC se vyprofilovalo do luxusní společnosti, která si nechá za své produkty hodně zaplatit.

Postavení firmy ale neumožňovalo si tyto ceny obhájit na trhu, což se vyznačovalo poklesem tržeb. Významné změny se staly i ve vedení společnosti, Peter Chou odešel z pozice výkonného ředitele do výzkumu a nahradila jej Cher Wangová.

Navíc se nyní ukázalo, že Chou z HTC úplně odešel. Přitom byl několik roků ředitelem a také stál při založení celé společnosti. Wangová je ve vedení více než rok, takže se nedá říct, že by headset HTC Vive vycházel z jejího úsilí, vývoj musel započít už za ředitelování Choua.

Wangová je ale velmi složité pozici. HTC se na jednu stranu velmi daří mezi headsety pro virtuální realitu, předběhlo Oculus Rift i PlayStation VR, co se data uvedení na trh týče. Navíc k headsetu přibalilo i propracované ovladače i systém sledování pohybu celého těla.

Na druhou stranu si podobně jako u telefonů za svůj headset nechá pořádně zaplatit, cena 24.000 korun i s daní je dvojnásobná oproti podobným headsetům - například novému Razeru OSVR. Ale žádná konkurence nedodává balík tak dobrého headsetu, ovladačů i sledování pohybů celého těla. Z tohoto pohledu je cena obhajitelná.

Velkou výhodou HTC je spolupráce s Valve, které vytváří novu herní platformu SteamVR, takže je možné, že HTC nezůstane jedinou společností, která bude spolupracovat s Valve na virtuální realitě. Potom nesmí udělat stejnou chybu jako s mobilními telefony - mít přehnaně vysokou cenu.

Dvě základní divize společnosti jsou teď tedy ve zcela odlišné situaci - té mobilní se vůbec nedaří, kdežto ta pro virtuální realitu je na vrcholu. Pokud by se VR divize osamostatnila, HTC by mělo mnohem lepší pozici při jednání s obchodními partnery, investory a mohlo by lépe uzavírat dohody se strategickými partnery. To by ještě více podpořilo rozvoj VR divize.

Původně HTC tento scénář chtělo zavrhnout, ale nyní jej znova dostává na scénu. Pro HTC by bylo velmi výhodné, a to i z dlouhodobé perspektivy, spojení s Valve zajistí plnit dlouhodobé cíle. Možnost je i ta, že HTC skončí s telefony a začne se soustředit jen na VR a další chytrá zařízení.

Zdroj: PhoneArena, The Verge

HTC Vive
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře