Intel koupil Movidius, specialistu na hardware pro umělou inteligenci

Intel koupil Movidius, specialistu na hardware pro umělou inteligenci
, , aktualita
Společnost Intel v poslední době učinila řadu kroků, které ji směřují k vývoji pokročilých systémů pro hluboké učení a umělou inteligenci obecně. Nyní sáhla pro firmě Movidius, jejíž vysoce efektivní hardware je obecně uznáván.reklama
Společnost Movidius na sebe strhla pozornost díky svým vysoce výkonným čipům s nízkou spotřebou, které se již staly základem pro projekt Google Tango, respektive první zařízení spojená s tímto projektem. Google také chtěl, či stále chce hardware firmy Movidius využít pro svůj autonomní VR headset, čili takový, který bude moci pracovat sám o sobě. Zde jde ale především o hardware, který je určen pro strojové učení a který má Intelu pomoci urychlit jeho vlastní vývoj v této oblasti, a to ve spojení s technologií RealSense. Intel tak doufá, že hardware firmy Movidius poslouží pro vývoj jeho vlastních autonomních dronů a robotů, ovšem nezapomněl právě ani na VR headsety a mobilní zařízení.

Problém týkající se hardwaru pro tato zařízení je naprosto zřejmý. Je zapotřebí takové vybavení, které poskytne dostatečný výkon, jenž v této oblasti musí být opravdu značný, a přitom se očekává také nízká spotřeba. Však například létající drony vynakládají mnoho energie jen na to, aby se udržely ve vzduchu a nebylo by vhodné, aby jejich baterie měly zásobovat ještě žravý hardware. Zde tak nastupuje čipová rodina Myriad společnosti Movidius, která je vysoce specializovaná pro strojové učení a rozpoznávání obrazu, takže jako taková může být i vysoce efektivní i v porovnání s moderními GPU. Ta jsou však na druhou stranu všestranná.

Intel chce s pomocí hardwaru firmy Movidius opět řádně nastartovat projekt RealSense. První generace těchto zařízení určených pro mapování okolí, tvorbu 3D map, navigaci a rozpoznávání gest nebyla příliš úspěšná především kvůli technickým nedostatkům. Intel přitom chce, aby se právě RealSense stal očima a ušima zařízení zapojených do Internetu věcí (IoT), jichž se má již v roce 2020 provozovat na 50 miliard. Samozřejmě ale ne každé zařízení v IoT bude tak sofistikované, aby mohlo využít i technologie jako RealSense. Může jít třeba o prosté žárovky, detektory světla, pohybu, zavřených dvěří, požární hlásiče, apod. Nicméně i tak má tento trh obrovský potenciál pro pokročilé technologie, jako je RealSense. Jde o bezpečnostní systémy, autonomní vozy, roboty, atd.

Díky akvizici firmy Movidius se tak Intel stále více zabydluje na písečku, který si nárokuje NVIDIA. Ta zase nechce dopustit na své GPU technologie, a není tak divu, že právě mezi Intelem a NVIDIÍ můžeme vidět občastou slovní přestřelku. Nyní je nasnadě otázka, čí řešení se ukáže jako lepší. NVIDIA využívá GPU, které v této oblasti můžeme považovat za flexibilní a adaptivní, zkrátka univerzální. Zato Intel a Movidius mají k dispozici technologie, které mohou nabídnout vyšší výkon s nižší spotřebou, ale jen ve vysoce specializovaných oblastech. Nakonec to může dopadnout tak, že si obě firmy nebudou zas tak moc konkurovat a spíše se budou na trhu doplňovat.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek