Rubrika:

Klávesnice

Wooting One: mechanická a navíc analogová klávesnice

Na Kickstarteru se objevil nový zajímavý projekt, který chce PC hráčům přinést novou mechanickou a přitom analogovou klávesnici. Jde o Wooting One, která dokáže detekovat, jakou silou jsme klávesu stiskli. K čemu to bude?
26.5.2016,  aktualita, Jan Vítek

Cherry uvádí nejrychlejší tlačítka MX Speed, Corsair toho hned využil

Německá společnost Cherry si připravila nová mechanická tlačítka MX Speed, která mají poskytnout především rychlejší stisk. A jako obvykle toho hned využila společnost Corsair, která představila novou klávesnici.
22.4.2016,  aktualita, Jan Vítek

Jak Razer vyrábí svá mechanická tlačítka? Podívejte se

Společnost Razer se pochlubila, že si zřídila vlastní výrobní linku, která chrlí mechanická tlačítka pro klávesnice. Až takový je prý o ně zájem a při té příležitosti se můžeme podívat také na video, které popisuje výrobní proces.
29.3.2016,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře

Asus ROG Horus GK2000: hi-end herní klávesnice

Asus si připravil novou herní klávesnici s označením Horus GK2000, která patří do rodiny ROG. Jde o mechanickou klávesnici s kovovým tělem, která nabídne podsvícení a bohatou výbavu. Co to tedy všechno je?
24.3.2016,  aktualita, Jan Vítek

Logitech Orion G610: tentokrát s Cherry MX

Logitech je známý tím, že raději využívá svá řešení a svůj hardware, a tak jeho klávesnice G410, G810 či G910 využívají tlačítka Romer-G. Nyní se ale Logitech rozhodl nabídnout novou klávesnici, která využívá tlačítka Cherry MX.
18.3.2016,  aktualita, Jan Vítek

CM MasterKeys Pro L a S: minimalismus a RGB podsvícení

Společnost Cooler Master odhalila dvě nové klávesnice s označením MasterKeys Pro L a Pro S. Ty mají jednoduché provedení, které výrobce označuje rovnou za minimalistické a vedle toho jsou vybaveny mechanickými tlačítky s RGB podsvícením.
16.3.2016,  aktualita, Jan Vítek

Asus RoG Horus GK2000: hi-end pro hraní

Asus se rozhodl, že v rámci série Republic of Gamers přinese na trh herní klávesnici Horus GK2000, která bude představovat jeho představu toho nejlepšího, co si můžeme koupit pro hraní her. Co to tedy je?
8.2.2016,  aktualita, Jan Vítek

Logitech G810 Orion Spectrum: barevně podsvícená mechanika

Společnost Logitech si připravila novou mechanickou klávesnici využívající jeho vlastní tlačítka Romer-G a prý "inteligentní RGB podsvícení". Jde pochopitelně o herní klávesnici se standardním rozložením a malými rozměry.
4.2.2016,  aktualita, Jan Vítek

Asus uvádí nové herní náčiní Cerberus

Asus představil nové herní periferie v řadě Cerberus, a to klávesnici, myš a také podložku pod ní. Klávesnice je odolná vůči vodě, vybavena je makroklávesami a myš je zase vhodná pro praváky i leváky.
3.2.2016,  aktualita, Jan Vítek

Das Keyboard má novou herní řadu Division Zero

Klávesnice značky Das Keyboard si můžeme koupit i na našem trhu, a tak by se na něj měla dostat i nová herní řada Division Zero. Ta zatím čítá dvě periferie, a to mechanickou klávesnici X40 a pak myš M50. Jaké jsou?
27.1.2016,  aktualita, Jan Vítek

Asus slaví 10 let značky RoG a představuje nové produkty

Herní značka Republic of Gamers již dosáhla svého desetiletého výročí a její konec se rozhodně neplánuje. Asus naopak rozšiřuje svou nabídku produktů RoG o nová herní PC, periferie, monitor, dokovací stanici nebo základní desku.
8.1.2016,  aktualita, Jan Vítek

Ozone Strike Pro: dobře vybavená mechanika

Španělská společnost Ozone Gaming se zaměřuje na výrobu herních periferií a my si z její nabídky dnes vyzkoušíme mechanickou a podsvícenou klávesnici plné velikosti, celkově dobře vybavený model Ozone Strike Pro.
24.11.2015,  recenze, Jan Vítek,  1 komentář

Cherry má nová tlačítka MX RGB Nature White

S novými tlačítky Cherry MX se v poslední době roztrhl pytel, což je bezpochyby důsledek vzrůstající obliby moderních mechanických klávesnic. Cherry tak nyní přidává do nabídky nová tlačítka, a to MX RGB Nature White.
10.11.2015,  aktualita, Jan Vítek

Corsair uvádí: myš Katar a první klávesnici s Cherry MX Silent

Společnost Corsair vysílá na trh dvě nové herní periferie, a to jednak myš Katar a vedle toho klávesnici Strafe RGB, která jako první model využívá tlačítka Cherry MX Silent. Má být tedy velice tichá a navíc podsvícená RGB diodami.
27.10.2015,  aktualita, Jan Vítek

Logitech G410: krátká klávesnice s RGB a Romer-G

Logitech představuje mechanickou herní klávesnici bez numerického bloku, čili tzv. TKL model. Jedná se o G410 Atlas Spectrum TKL vybavený barevným podsvícením kláves a mechanickými tlačítky Romer-G, na němž upotřebíme také chytrý telefon.
29.9.2015,  aktualita, Jan Vítek

CM Storm Quick fire XTi: jednoduchá podsvícená klávesnice

Klávesnice Cooler Master, respektive CM Storm řady Quick Fire vždy bývaly jednoduché mechanické modely a v tom duchu pokračuje i nejnovější Quick fire XTi, která disponuje barevným podsvícením. Podívejme se na ni.
8.9.2015,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář

Speedlink představil nové herní myši a klávesnice

Společnost Speedlink není sice nejznámější německá firma, nicméně se zabývá povedenými periferními zařízeními. Proto nás nemůže překvapit, že si pro nás připravila další a neméně zajímavá zařízení, a to hlavně do nejvyšší třídy a pro hráče.
10.8.2015,  aktualita, Jan Pánek

SteelSeries GameSense: herní údaje přímo na klávesnici

Ve SteelSeries se zamysleli, k čemu by se daly využít barevné LED pod klávesami, které se mohou samostatně ovládat. Přišli se systémem GameSense, který umí na klávesnici ukazovat třeba zdraví nebo zbývající náboje.
3.7.2015,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů

Model 01: revoluce v psaní na klávesnici?

Keyboardio přišlo s klávesnicí, která může znamenat průlom v psaní textu. Nabídne LED podsvícení, speciální tvar pro každou klávesu nebo netypické rozmístění kláves na dvou kusech dřeva vyrobeného z javoru.
24.6.2015,  aktualita, Jan Pánek

Cherry MX Board 6.0: mechanika s 1ms odezvou

Přímo od výrobce široce používaných mechanických tlačítek Cherry MX k nám přicestovala klávesnice Cherry MX Board 6.0, která se chlubí technologií RealKey pro rychlejší psaní, kvalitním hliníkovým tělem a podsvícením.
24.6.2015,  recenze, Jan Vítek

Logitech K400 Plus: malá bezdrátová klávesnice s touchpadem

Logitech si připravil další model bezdrátového komba klávesnice a touchpadu, který bude prodáván pod označením Wireless Touch Keyboard K400 Plus. Podívejme se na to, co nám tento produkt nabídne.
10.6.2015,  aktualita, Jan Vítek

Synaptics překvapuje touchpadem na mezerníku

Nicméně se hned musí vyjasnit, že se nejedná o touchpad, jaký známe z notebooků, ale takový, jenž umožňuje gesta, která by se mohla na stolních počítačích hodit. Možná se jich dočkáme už brzy.
6.6.2015,  aktualita, Jan Pánek,  1 komentář

Microsoft má designové kombo klávesnice a myši s Bluetooth

Microsoft ukázal své dvě nejnovější periferie, a to klávesnici a myš v kitu s označením Designer Bluetooth Desktop Keyboard and Mouse. Jedná se o vcelku jednoduše vypadající periferie s elegantním provedením.
15.5.2015,  aktualita, Jan Vítek

Razer BlackWidow Chroma: pestrobarevná mechanická klávesnice

Známý výrobce herních počítačových periferií, společnost Razer, si připravil novou mechanickou klávesnici BlackWidow Tournament Edition Chroma. Ta je vybavena barevným podsvícením, které nabídne plnou RGB paletu barev.
17.4.2015,  aktualita, Jan Vítek

Ozone Strike Battle: kompaktní herní klávesnice

Společnost Ozone Gaming pochází ze Španělska a ve své nabídce má klasické herní periferie jako myši, headsety nebo i klávesnice. My se dnes podíváme na jeden její model s mechanickými tlačítky a malým tělem. Jde o model Strike Battle.
8.4.2015,  recenze, Jan Vítek

Tesoro Lobera Spectrum: duhová mechanická klávesnice

Jedním z mála výrobců mechanických klávesnic, který má i na našem trhu mnoho různých modelů, je společnost Tesoro. Ta nyní nabízí nový model s jednotlivými klávesami podsvícenými pomocí RGB diod.
19.3.2015,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře

Ozone Strike Battle: malá mechanická herní klávesnice

Španělský výrobce Ozone Gaming si připravil herní klávesnici Strike Battle, která je určena pro hráče a nabízí jím malé rozměry a výběr mezi celkem sedmi typy mechanických tlačítek od firmy Cherry.
6.3.2015,  aktualita, Jan Vítek

Logitech G910 Orion Spark: pestrobarevná mechanika

Dnes se podíváme na klávesnici Logitech G910 Orion Spark, která se chlubí jednak mechanickými tlačítky, ale také barevným podsvícením, které každé klávese umožní svítit v celém RGB spektru. Jako další specialitka je tu i dokovací stanice pro mobilní telefon.
19.2.2015,  recenze, Jan Vítek,  1 komentář

Ultimate Hacking Keyboard: skládací mechanická klávesnice

Pokud máte zájem o malou klávesnici na cesty, která nabídne pevné tělo a mechanická tlačítka, je tu Ultimate Hacking Keyboard. Ta se skládá ze dvou částí a nabídne i čtyři vrstvy, díky nimž budeme moci ovládat třeba ukazatel myši.
12.2.2015,  aktualita, Jan Vítek

CM Storm Suppressor: podsvícená a programovatelná

CM Storm Suppressor je název nové podsvícené klávesnice, která je vybavena vlastní pamětí a několika speciálními tlačítky. Nejen ta mohou provádět makra a jiné příkazy, které do paměti dnes testovaného modelu uložíme.
12.2.2015,  recenze, Jan Vítek