www.svethardware.cz
>
>

Manažer hesel LastPass byl napaden hackery, ti odcizili data uživatelů

Manažer hesel LastPass byl napaden hackery, ti odcizili data uživatelů
, , aktualita
Krádeže dat uživatelů různých služeb jsou už skoro na denním pořádku. Nyní tu máme službu manažera hesel LastPass, který na své síti identifikoval podezřelý provoz. Nakonec bylo zjištěno, že hackeři odcizili některé z dat uživatelů služby.reklama
V posledních měsících je to už skoro na denním pořádkům. Každou chvíli se někdo nabourá do sítě někoho jiného a ukradne data uživatelů. Jen letos jsme takto měli americkou pojišťovnu Anthem, policejní sbor v Chicagu, další pojišťovnu Premera, data byla ukradena i americké vládě a Syřané hacknuli stránky americké armády. A to jen zlomek. Nyní došlo na manažera hesel LastPass. Byl detekován podezřelý provoz na síti a vyšlo najevo, že se zde pohybovali hackeři, kteří ukradli např. e-mailové adresy nebo autentizační hashe.


LastPass logo


K samotným heslům ale přístup nemají. Autentizační hash totiž vzniká 100 tisíci iteracemi hashovací funkce PBKDF2-SHA256, což je v podstatě nemožné prolomit. Praktickou možností je akorát tak slabé hlavní hleslo, které by útočník uhodnul metodou brute force. Přitom to není poprvé, co se hackeři dostali do systémů LastPass, stalo se tak již před čtyřmi lety.

Zdroj: cnet.com, pcworld.com
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře