Rubrika:

AMD

AMD Zen už vyfocen a popsán?

Na stránkách týkajících se každoročního setkání s akcionáři (2016 Annual Shareholders Meeting) mělo AMD zveřejnit detail waferu, který by měl být plný procesorů Summit Ridge. Ty nejsou nic jiného než očekávané 14nm Zen, takže co můžeme vidět?
23.5.2016,  aktualita, Jan Vítek

AMD Bristol Ridge slibují 150% výkonu generace Kaveri

Není žádné tajemství, že AMD na Computexu přinejmenším poodhalí 7. generaci svých APU, která by měla být poslední 28nm a založená na architektuře Bulldozer. I přesto ale firma slibuje, že oproti Kaveri se dočkáme až 50 % výkonu navíc.
23.5.2016,  aktualita, Jan Vítek

AMD: Zen bude moci konkurovat Skylake a nejen cenou

John Taylor z AMD se rozpovídal o tom, jakou konkurenci pro aktuální procesory Skylake vytvoří chystaná CPU Zen. Dle něj půjde o rovnocenné soupeře, a to z hlediska výkonu, spotřeby i ostatních vlastností.
20.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  8 komentářů

AMD má zezačátku vyrábět výhradně 8jádrové Zeny

Letos se můžeme těšit na procesory Intel Broadwell-E, novou generaci Kaby Lake, ale zajímavé jsou především chystané procesory AMD Zen. Ty prý bude AMD nejdříve vyrábět pouze jako osmijádrová monolitická CPU.
5.5.2016,  aktualita, Jan Vítek

AMD a THATIC budou vyrábět x86 SoC pro čínské servery

Společnost AMD ohlásila úspěšně dotaženou dohodu, na jejímž základě bude se svým nově zformovaným podnikem vyrábět x86 SoC určená pro čínský serverový trh. Pro AMD má tato dohoda celkovou hodnotu 293 milionů dolarů.
25.4.2016,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře

AMD představuje Bristol Ridge, oficiálně ale až na Computexu

Společnost AMD si pro dnešní den připravila malé předběžné ohlášení chystaných APU generace Bristol Ridge. Ta tedy oficiálně představí na Computexu na přelomu května a června, ale už nyní se můžeme podívat na předběžné testy.
5.4.2016,  aktualita, Jan Vítek

Osmijádrové AMD Zen se testují, na trh mají přijít už v říjnu

Dle "zdroje blízkého firmě AMD" bychom se měli dočkat prvních procesorů Zen již v říjnu, přičemž dříve se mluvilo o samotném konci roku. Nyní mají tyto osmijádrové a 95W procesory procházet validačním procesem.
14.3.2016,  aktualita, Jan Vítek

AMD uvádí na trh A10-7890K a Athlon X4 880K

Společnost AMD obohacuje svou nabídku procesorů a APU o dva nové kousky. Do čela skupiny procesorů Kaveri/Godavari se dostává model A10-7890K a levné procesory obohatí Athlon X4 880K. Chybět nebude ani chladič Wraith.
1.3.2016,  aktualita, Jan Vítek

APU Bristol Ridge by prý mohly mít až 1024 Stream procesorů

Zajímavá, ale zatím naprosto nezaručená zpráva o chystaných APU firmy AMD pro tento rok se objevila na serveru Bits'n'chips. Dle jejich zdroje by Bristol Ridge mohly nést dokonce 16 CU, čili 1024 shaderů jako Radeon R7 370.
29.2.2016,  aktualita, Jan Vítek

AMD má nová úsporná SOC G-Series

AMD na Embedded World představilo již třetí generaci čipů Embedded G-Series SoC a Embedded G-Series LX SoC, mezi běž patří i výkonné modely Prairie Falcon a Brown Falcon kompatibilní se sérií R. O co tedy konkrétně jde?
24.2.2016,  aktualita, Jan Vítek

K vybraným CPU i kartám AMD dostaneme DX12 hru Hitman zdarma

AMD dnes ohlásilo novou nabídku, v jejímž rámci si budeme moci u vybraných prodejců koupit procesor AMD FX nebo grafickou kartu Radeon a dostat hru Hitman zdarma. Jakého hardwaru se to tedy konkrétně týká a jaké jsou další podmínky?
17.2.2016,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář

Chystané Opterony slibují 32 jader a 8kanálové DDR4

Počítačový inženýr z CERNu zveřejnil slidy z prezentace, které odhalily zásadní informace o chystaných procesorech AMD Opteron založených na architektuře Zen. Ty mají nabídnout až 32 procesorových jader a 8kanálový přístup k DDR4.
12.2.2016,  aktualita, Jan Vítek

Přehled desktopových procesorů

V článku jsou zastoupeny procesory Intel a AMD do desktopových socketů. Tento přehled bude i nadále pravidelně aktualizován. Dnes přinášíme upravenou verzi obohacenou o nové procesory AMD pro FM2+ i nové Intel Skylake.
5.2.2016,  článek, Jan Vítek, Petr Popelka,  101 komentářů

AMD Zeppelin: až 32 jader, GPU Vega 10 a HBM2

První zprávy o chystaných procesorech AMD Zeppelin se objevily již někdy v polovině minulého roku, kdy se ukázalo, že tyto čipy budou moci pracovat i s výkonným GPU vybaveným paměťmi HBM2. Nyní se informace o Zeppelinu objevily v linuxovém changelogu.
4.2.2016,  aktualita, Jan Vítek

AMD vypouští první procesor FX s chladičem Wraith i nové APU s Carrizo

Společnost AMD může do příchodu nové generace procesorů Zen už jen udržovat aktuální procesorové generace, tedy především FX. Alespoň ale nabídne nové verze s chladičem Wraith a přichází s také s novými APU.
2.2.2016,  aktualita, Jan Vítek

Autor procesorů Zen odešel do Tesly

Jim Keller pracoval pro společnost AMD už dvakrát, poprvé tvořil procesory generací K7 a K8 a pak se do AMD vrátil, aby vedl vývoj chystané procesorové generace Zen. Jeho úloha již skončila, a tak z AMD odešel a nyní již víme, že do Tesly.
29.1.2016,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář

Zen má zelenou, Samsung rozjel výrobu 14nm LPP

Společnost Samsung oznámila, že rozjela výrobu počítačových čipů pomocí svého 14nm procesu LPP - Low Power Plus. Stalo se tak v souladu s tím, co bylo o 14LPP uvedeno v minulém roce a je to dobrá zpráva především pro AMD.
22.1.2016,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře

AMD představuje Opterony A1100 založené na architektuře ARM

Společnost AMD dnes oficiálně představila své procesory Opteron A1100, které nejsou založeny jako obvykle na architektuře x86, ale na dnes již konkurenční ARM. Dříve jsme tyto procesory znali pod označením Seatlle.
14.1.2016,  aktualita, Jan Vítek

AMD předvedlo tichý BOXovaný CPU chladič "Wraith"

Společnost AMD se pochlubila novým chladičem, který bude přibalovat ke svým procesorům a označuje jej jako "Wraith". Dostal jej již nově ohlášený model AMD FX-6330, který ale bude nejšpíše jen čínskou záležitostí.
7.1.2016,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře

Objevila se první desktopová Carriza, a to pro FM2+

Společnost AMD se chystá ještě před nástupem nové 14nm generace procesorů představit nové 28nm jednotky APU, které využijí jádra Excavator. Ta se dosud desktopovým procesorům vyhýbala, ale zanedlouho se to asi změní.
6.1.2016,  aktualita, Jan Vítek

APU s architekturou Zen nakonec ještě letos?

Materiály z minulého roku, které se týkaly chystaných generací APU, mluvily vesměs o tom, že procesorová generace Zen se letos právě v APU ještě neobjeví. Nyní se můžeme dohadovat o tom, zda nástupci Carrizo nepřijdou ještě do konce roku.
4.1.2016,  aktualita, Jan Vítek

Lisa Su z AMD povídala o plánech na Zen+

Na Credit Suisse 19th Annual Technology, Media & Telecom Conference měla projev Lisa Su, CEO společnosti AMD, která se zmínila také o vzdálenější budoucnosti. Jde tedy o procesory generace Zen+.
18.12.2015,  aktualita, Jan Vítek

AMD přichází ještě s jedním 32nm procesorem FX

Společnost AMD se rozhodla, že před nástupem nové generace Zen dostane na trh přinejmenším ještě jeden procesor FX, který vychází z architektury Bulldozer. Jedná se o AMD FX-6330 Black Edition, který se potichu zařadil mezi modely Vishera.
16.12.2015,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře

Platforma AMD Bristol Ridge se rýsuje, jaká APU nabídne?

Před několika dny se objevila informace, že první desky se sockety AM4 můžeme očekávat již na přelomu prvního a druhého kvartálu příštího roku. Nikdo by se tedy nedivil, kdyby je zanedlouho následovaly první čipy Bristol Ridge.
8.12.2015,  aktualita, Jan Vítek

AMD slibuje agresivní ceny procesorů Zen

Na světlo světa se dostaly nové střípky informací o procesorové generaci Zen, která má dostat společnost AMD znovu do souboje hi-end procesorů a desktopových platforem. Co nám tedy AMD slibuje?
26.11.2015,  aktualita, Jan Vítek

AMD reaguje na žalobu ohledně počtu jader v Bulldozeru

Před několika dny jsme se dozvěděli, že Tony Dickey obžaloval u kalifornského soudu společnost AMD. Jde mu o údajné nesprávné informování veřejnosti o počtu procesorových jader v CPU architektury Bulldozer. Co na to AMD?
12.11.2015,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů

Inženýrské vzorky AMD Bristol Ridge jsou na světě

O chystaných čipech AMD Bristol Ridge a Stoney Ridge už dávno víme, ale nyní vyšlo najevo, že firma už má k dispozici potřebné vzorky, které potřebuje otestovat, než je pošle do výroby. Co tedy slibuje model FX-9830P?
6.11.2015,  aktualita, Jan Vítek

AMD čelí žalobě kvůli počtu jader v Bulldozerech

Jistý Tony Dickey obžaloval u kalifornského soudu společnost AMD na základě toho, že měla veřejnost záměrně špatně informovat o počtu procesorových jader v procesorech Bulldozer a jejich nástupcích. Co z toho tedy kouká?
6.11.2015,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře

AMD ohlásilo první 14nm čipy vyrobené v GlobalFoundries

Společnost AMD se pochlubila, že továrny GlobalFoundries pro ni již vyrobily první čipy pomocí 14nm procesu FinFET. Firma ještě neprozradila, které konkrétní čipy to jsou, ale ve vzduchu je cítit Zen.
6.11.2015,  aktualita, Jan Vítek

AMD Merlin Falcon: přichází SoC s podporou DDR4

Společnost AMD oficiálně uvedla na trh novou rodinu SoC založenou na jádrech Excavator, která jako první platforma této firmy podporuje paměti DDR4. Merlin Falcon mají navazovat na rodinu Carrizo, a tak je zřejmé, že půjde o tzv. embedded systémy.
22.10.2015,  aktualita, Jan Vítek