www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 480: nová fota, testy a OC

Radeon RX 480: nová fota, testy a OC
, , aktualita
Snad každý den se objeví nová informace o chystaných Radeonech a především pak o RX 480. Můžeme se podívat na nové fotografie z výroby, testy a přečíst si o nových pokusech o přetaktování.reklama
Nové informace už můžeme brát zcela vážně, neboť jak se blíží vypuštění karet na trh, ty se dostávají do rukou stále většího počtu lidí. S rezervou je ale třeba brát údaje o výkonu, neboť na světě ještě nejsou opravdové testy a nedá se zaručit, že se používají už hotové ovladače a vhodné metodiky. Nicméně podívejme se, co je nového.

Už dříve jsme se mohli dozvědět, že Radeon RX 480 má s přehledem zvládnout taktovací frekvence přes 1,5 GHz a že AMD přinese nový nástroj pro přetaktování s možností nastavení napětí. Jistý asijský zdroj se přitom v uplynulém týdnu netajil tím, že mu jeden z těchto nových Radeonů přistál na stole, a tak po celou tu dobu zveřejňoval nové střípky informací a odhodlal se i k živému streamování ze svého počítače. Toto video už asi nikde nenajdeme, protože záznam streamu byl odstraněn, ale mělo ukázat, že použitý Radeon RX 480 byl přetaktován na 1607 MHz (základ je dle všeho 1266 MHz).
další z testů Fire Strike Extreme na RX 480


Dále jsme se dozvěděli, že společnost XFX připravuje Radeony RX 480 ve verzi s výchozím taktem 1328 MHz, takže můžeme očekávat, že se na trhu objeví i jiné verze přetaktované již v továrně. Modelu od XFX se má týkat následující screenshot z GPU-Z, který potvrzuje také očekávané základní specifikace, a to i použití 8GHz pamětí GDDR5 a 2304 shaderů. Stále ale čekáme na počet TMU a ROP.

Pak se můžeme podívat i pod pokličku nového radeonu, dle jehož plastového obalu by jeden čekal, že využívá daleko větší chladič, než nakonec vidíme na fotografii. Jde evidentně jen o kus extrudovaného a žebrovaného hliníku s měděným jádrem, skrz který bude vanout vzduch díky radiálnímu ventilátoru (průměr 75 mm). Pokud i takováto karta snese takty přes 1,5 či 1,6 GHz, pak lze očekávat, že nereferenční modely s velkými chladiči s heatpipe nám umožní jít ještě výše.

Další fotografie ukazuje konec výrobní linky ve společnosti XFX. Na kartách vidíme zadní štítky, které by na opravdu referenčních kartách být neměly. Jde tak o něco mezi referenční a AIB verzí karty a něco podobného si chystá také Sapphire, který ale vytvořil štítky kryjící pouze PCB karty a ne celou její délku i s chladičem.

Nakonec můžeme zmínit to, že RX 480 a dle očekávání i RX 470 a RX 460 budou vypuštěny 29. června, ale zatím jen v referenční podobě. AIB verze ale už prý jsou také ve výrobě a následovat mají nedlouho poté.

Zdroj: VideoCardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek