Ani AMD, ani NVIDIA, ale Intel má dodávat hardware pro infotainment Tesly

Ani AMD, ani NVIDIA, ale Intel má dodávat hardware pro infotainment Tesly
, , aktualita
Nedávno proběhla médii zpráva o tom, že AMD se chystá nahradit NVIDII a poskytnout společnosti Tesla svůj hardware pro infotainment a autonomní řízení vozů. Nejnovější informace to popírají, ovšem NVIDII nevrací ztracenou pozici.
K oblíbeným
reklama
Společnosti Tesla a NVIDIA spolupracovaly na počítačových systémech už od doby, co přišel na trh Model S poháněný čipem NVIDIA Tegra 3. Později začaly být aktuální "superpočítače" Drive PX2 a nedávná překvapivá zpráva zněla, že Tesla si vybrala služeb společnosti AMD, která měla pro tyto účely vyvinout zbrusu nový čip. Tyto zprávy se ukázaly nakonec jako nevěrohodné a samotné AMD je ani nechtělo komentovat. 
 
 
Nyní to však vypadá, že NVIDII by měl nahradit namísto AMD samotný Intel, který už na rozdíl od svého menšího soka má své dlouholeté zkušenosti s vývojem systémů pro řízení vozů i se systémy umělé inteligence. Snaží se však vmáčknout do oblasti, kterou NVIDIA vcelku oprávněně považuje za svůj píseček, ovšem zatím jde jen o infotainment, ne o systémy autonomního řízení vozů.
 
Tyto nové zprávy pochází od agentury Bloomberg a pokud ta mluví pravdu, pak je zřejmé, že Tesla má s technologiemi NVIDIA nějaký závažný problém. Nicméně její hardware je stále montován do nových vozů Tesla a Intel samotný o tomto tématu zatím mlčí. 
 
Je pravda, že Intel v nedávné minulosti značně investoval do automobilů AI a strojového učení obecně. V létě 2016 koupil společnost Nervana, z čehož již vzešly čipy Lake Crest, v září stejného roku investoval do firmy Movidius specializující se na nízkospotřebové čipy pro strojové vidění a učení, nedávno ohlásil už uskutečněné investice do AI společností ve výši miliardy dolarů a aby toho nebylo málo, včera jsme zmínili čip Loihi schopný se samostatně učit. Dá se tak vytušit, že Intel má o automotive skutečně zájem.
 
Pro NVIDII, natož pak pro Intel, není spolupráce s Teslou nic, co by samo o sobě mohlo přinést pohádkové zisky, však tu můžeme stále pokládat za malou automobilku (v posledním svém fiskálním roce dodala na trh cca 76 tisíc vozů z téměř 90 milionů prodaných po celém světě). O Tesle se však velice často mluví a píše, neboť je jednak spojena s Elonem Muskem a také jde o pionýra mezi firmami produkujícími elektrovozy. 
 
Nezbývá než počkat, co z údajné nové spolupráce mezi Intelem a Teslou vznikne. 
 
Zdroj: Bloomberg
reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Včera, aktualita, Jan Vítek