Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series

Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
, , aktualita
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
K oblíbeným
reklama
Výrobci základních desek mají obvykle zájem na tom, aby je zákazníci vnímali pozitivně a staví se proti rozhodnutím, které obvykle činí Intel, ale nyní i AMD. V případě Intelu jde o kompatibilitu mezi deskami a procesory různých generací, což si můžeme připomenout aktualitou o Asusu. Tato firma se nechala slyšet, že kdyby Intel skutečně chtěl, mohly by být desky s čipsety série 200 kompatibilní s procesory Coffee Lake. Nicméně Intel nechtěl a výrobcům desek v tom zabránil, přičemž zde může jít v podstatě o to samé, co nyní v případě firmy AMD a PCIe 4.0. 
 
 
 
Co se týče Intelu, ten přišel s novou verzí patice LGA 1151, která vyhradila více pinů pro napájení nových procesorů, přičemž Asus nesouhlasil s tím, že by na to starší desky nestačily. Intel zase nesouhlasil s tím, aby byla zajištěna podpora nových procesorů, která by nemusela být plošná, čili nebylo by zaručeno, že by s těmito procesory mohly fungovat všechny starší desky. 
 
AMD nyní po výrobcích desek chce, aby na starších modelech, čili na čemkoliv, co nenese čipset X570, rozhraní PCI Express 4.0 nenabízeli, protože nelze garantovat širokou jeho podporu na všech deskách. Samo AMD se také chce v rámci budoucích verzí mikrokódů zasadit o to, aby to nebylo ani možné a zatím není jasné, zda výrobci desek budou moci dané opatření obejít. 
 
Nyní má AMD spíše problém s tím, aby poskytlo verzi mikrokódu, která už umožní spustit hru Destiny 2 a přitom nebude sama způsobovat potíže. Deaktivace rozhraní PCIe 4.0 by mohla dorazit později, nicméně do té doby je tu vedle jiných také společnost Biostar, která na svých starších deskách rozhraní PCIe 4.0 aktivovala. 
 
Jedná se o modely s čipsety AMD X470 a B450 a uživatel k tomu bude potřebovat pouze nový BIOS. Ten umožní obvyklou věc, a sice využít nové rozhraní na prvním slotu PCIe x16 a pak na prvním M.2 NVMe, protože tyto dva jsou napojeny přímo na patici, a tedy procesor. Jedná se například o modely B450MH, B45M2, X470GT8 nebo X470GTN. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
GeForce NOW získává Othercide a další hry GeForce NOW získává Othercide a další hry
Společnost NVIDIA ohlásila další přírůstky do nabídky streamovací služby GeForce NOW. Vedle toho tu máme také novinku pro NVIDIA Highlights, a sice podporu titulu ARK: Survival Evolved.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Epic Games Store zavádí podporu modifikací her Epic Games Store zavádí podporu modifikací her
Herní modifikace, či prostě mody, jsou jedna z podstatných výhod PC jako herní platformy. Je tak logické, aby je herní obchody podporovaly, ale zatímco Steam má svůj Workshop, Epic Games Store neměl dosud nic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers Co znamenají procesory Intel Core s označením KA? Přeci sérii Avengers
Nedávno se objevila zpráva, že Intel si chystá nové procesory Core 10. generace, které ponesou označení KA. Má jít o čtyři modely, z jejich označení bylo zřejmé, že budou jednak odemknuté. Ale co mělo znamenat označení A?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Asus připravil své první monitory s HDMI 2.1, to dovolí 4K při 120 Hz Asus připravil své první monitory s HDMI 2.1, to dovolí 4K při 120 Hz
Společnost Asus oznámila, že má připraveny první své monitory splňující standard HDMI 2.1. Tyto monitory už dostaly certifikaci od Allion Labs, Inc. a brzy se můžeme těšit na 4K obraz při 120 snímcích za sekundu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
AMD hlásí nebývalý zájem o moderní APU, navyšuje produkci AMD hlásí nebývalý zájem o moderní APU, navyšuje produkci
Server wccftech se rozhodl blíže podívat na dodavatelský řetězec firmy AMD s ohledem na údajný nedostatek čipů generace Renoir. Máme tu i potvrzení firmy AMD, dle níž se nová APU prodávají velice dobře. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře