Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series

Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
, , aktualita
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
K oblíbeným
reklama
Výrobci základních desek mají obvykle zájem na tom, aby je zákazníci vnímali pozitivně a staví se proti rozhodnutím, které obvykle činí Intel, ale nyní i AMD. V případě Intelu jde o kompatibilitu mezi deskami a procesory různých generací, což si můžeme připomenout aktualitou o Asusu. Tato firma se nechala slyšet, že kdyby Intel skutečně chtěl, mohly by být desky s čipsety série 200 kompatibilní s procesory Coffee Lake. Nicméně Intel nechtěl a výrobcům desek v tom zabránil, přičemž zde může jít v podstatě o to samé, co nyní v případě firmy AMD a PCIe 4.0. 
 
 
 
Co se týče Intelu, ten přišel s novou verzí patice LGA 1151, která vyhradila více pinů pro napájení nových procesorů, přičemž Asus nesouhlasil s tím, že by na to starší desky nestačily. Intel zase nesouhlasil s tím, aby byla zajištěna podpora nových procesorů, která by nemusela být plošná, čili nebylo by zaručeno, že by s těmito procesory mohly fungovat všechny starší desky. 
 
AMD nyní po výrobcích desek chce, aby na starších modelech, čili na čemkoliv, co nenese čipset X570, rozhraní PCI Express 4.0 nenabízeli, protože nelze garantovat širokou jeho podporu na všech deskách. Samo AMD se také chce v rámci budoucích verzí mikrokódů zasadit o to, aby to nebylo ani možné a zatím není jasné, zda výrobci desek budou moci dané opatření obejít. 
 
Nyní má AMD spíše problém s tím, aby poskytlo verzi mikrokódu, která už umožní spustit hru Destiny 2 a přitom nebude sama způsobovat potíže. Deaktivace rozhraní PCIe 4.0 by mohla dorazit později, nicméně do té doby je tu vedle jiných také společnost Biostar, která na svých starších deskách rozhraní PCIe 4.0 aktivovala. 
 
Jedná se o modely s čipsety AMD X470 a B450 a uživatel k tomu bude potřebovat pouze nový BIOS. Ten umožní obvyklou věc, a sice využít nové rozhraní na prvním slotu PCIe x16 a pak na prvním M.2 NVMe, protože tyto dva jsou napojeny přímo na patici, a tedy procesor. Jedná se například o modely B450MH, B45M2, X470GT8 nebo X470GTN. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů