Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series

Biostar oficiálně nabízí PCIe 4.0 na deskách s AMD 400 Series
, , aktualita
AMD by se rádo zasadilo o to, aby starší desky s čipsety sérií 400 nebo dokonce 300 nenabízely žádnou formu podpory rozhraní PCI Express 4.0. Výrobci desek si to ale rozhodně nemyslí a mezi ně nyní patří i Biostar.
K oblíbeným
reklama
Výrobci základních desek mají obvykle zájem na tom, aby je zákazníci vnímali pozitivně a staví se proti rozhodnutím, které obvykle činí Intel, ale nyní i AMD. V případě Intelu jde o kompatibilitu mezi deskami a procesory různých generací, což si můžeme připomenout aktualitou o Asusu. Tato firma se nechala slyšet, že kdyby Intel skutečně chtěl, mohly by být desky s čipsety série 200 kompatibilní s procesory Coffee Lake. Nicméně Intel nechtěl a výrobcům desek v tom zabránil, přičemž zde může jít v podstatě o to samé, co nyní v případě firmy AMD a PCIe 4.0. 
 
 
 
Co se týče Intelu, ten přišel s novou verzí patice LGA 1151, která vyhradila více pinů pro napájení nových procesorů, přičemž Asus nesouhlasil s tím, že by na to starší desky nestačily. Intel zase nesouhlasil s tím, aby byla zajištěna podpora nových procesorů, která by nemusela být plošná, čili nebylo by zaručeno, že by s těmito procesory mohly fungovat všechny starší desky. 
 
AMD nyní po výrobcích desek chce, aby na starších modelech, čili na čemkoliv, co nenese čipset X570, rozhraní PCI Express 4.0 nenabízeli, protože nelze garantovat širokou jeho podporu na všech deskách. Samo AMD se také chce v rámci budoucích verzí mikrokódů zasadit o to, aby to nebylo ani možné a zatím není jasné, zda výrobci desek budou moci dané opatření obejít. 
 
Nyní má AMD spíše problém s tím, aby poskytlo verzi mikrokódu, která už umožní spustit hru Destiny 2 a přitom nebude sama způsobovat potíže. Deaktivace rozhraní PCIe 4.0 by mohla dorazit později, nicméně do té doby je tu vedle jiných také společnost Biostar, která na svých starších deskách rozhraní PCIe 4.0 aktivovala. 
 
Jedná se o modely s čipsety AMD X470 a B450 a uživatel k tomu bude potřebovat pouze nový BIOS. Ten umožní obvyklou věc, a sice využít nové rozhraní na prvním slotu PCIe x16 a pak na prvním M.2 NVMe, protože tyto dva jsou napojeny přímo na patici, a tedy procesor. Jedná se například o modely B450MH, B45M2, X470GT8 nebo X470GTN. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář