www.svethardware.cz
>
>
>
>

Snahy o akvizici Qualcommu pozdrží vyšetřování, Broadcom mluví o zoufalé taktice

Snahy o akvizici Qualcommu pozdrží vyšetřování, Broadcom mluví o zoufalé taktice
, , aktualita
Sága akvizice firmy Qualcomm ze strany Broadcomu pokračuje. Nedávno jsme se dozvěděli, že Qualcomm měl přeci jen začít o nabídce uvažovat, pokud bude cena odpovídat, ovšem to mohl být jen zastírací manévr.
K oblíbeným
reklama
Dlouhodobý postoj zástupců firmy Qualcomm totiž je, že o nabídce firmy Broadcom na akvizici nechtějí ani slyšet. Odmítli již dvě nabídky vysoce překračující sto miliard dolarů a Broadcom nato ohlásil, že se uchýlí ke strategii nepřátelského převzetí firmy. Poté však Qualcomm alespoň naoko otočil a ohlásil, že je ochoten jednat o ceně, ovšem už tehdy se mluvilo o tom, že se do věci vloží americká Committee on Foreign Investment in the United States (CFIUS). 
 
 
Ta by mohla zcela překazit plán Broadcomu, který cílil na dnešní setkání akcionářů Qualcommu, kde se měl právě odehrát pokus o nepřátelské převzetí firmy, a to právě oslovením samotných akcionářů, s jejichž pomocí by Broadcom dosadil do představenstva Qualcommu své lidi, a to rovnou šest, přičemž představenstvo má jedenáct členů. Noví zástupci by tak sami o sobě dokázali odhlasovat schválení akvizice. CFIUS ale mezitím spustila vyšetřování. 
 
Dle agentury Bloomberg se zástupci firmy Broadcom domnívají, že Qualcomm se sám dobrovolně zasadil o to, aby CFIUS spustila vyšetřování, což měli označit za bláznivý a zoufalý akt. Dle nejnovějších zpráv komise nařídila Qualcommu, aby své setkání s akcionáři odložil alespoň o měsíc, aby byl prostor pro vyšetřování. Odborníci si přitom nedokáží vybavit jiný případ, kdy by se CFIUS vložila do procesu spojení dvou firem, který ještě ani nebyl dohodnutý, natož do takového, který zahrnuje evidentně znesvářené strany. 
 
Akcionáři Qualcommu by se tak měli setkat nejpozději 6. května, do kdy bychom měli i znát rozhodnutí CFIUS, zda vůbec spojení obou velkých firem umožní. Jak už bylo mnohokrát řečeno, tím by totiž americký Qualcomm s celým svým duševním vlastnictvím přešel do vlastnictví singapurského Broadcomu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran AMD si připsalo meziročně dvojnásobné tržby a potvrdilo vypuštěný Aldebaran
Bylo dopředu jasné, že tržby společnosti AMD budou velice slušné, neboť nyní nejsou aktuální starosti s odbytem, jako spíše lítost nad nedostatečnými výrobními kapacitami. A vedle toho už není třeba čekat na Aldebaran.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Doporučené PC sestavy: červenec 2021 Doporučené PC sestavy: červenec 2021
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek18 komentářů
Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper Falcon Heavy od SpaceX vynese sondu NASA pro misi Europa Clipper
NASA se připravuje na start mise, v rámci níž bude vyslána průzkumná sonda k Europě. Ze Země do vesmíru má potřebný náklad s kosmickou lodí vynést za výhodnou cenu raketa od společnosti SpaceX.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje Amazon popírá brzké přijetí kryptoměny, celkově to však nevylučuje
Výrazný vzestup hodnoty kryptoměn v tomto týdnu byl způsoben i informací britského listu City A.M., dle níž se Amazon chystá začít velice během příštích měsíců přijímat různé kryptoměny. Firma tuto informaci nyní popírá. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů Čínské CPU Loongson slibuje výkon prvních Ryzenů
Čínské procesory Loongson jsou vyvíjeny už dlouhou řadu let firmou Loongson Technology Corporation Ltd. s přispěním Čínské akademie věd. Nyní se přitom už na trh chystají Loongson 3A5000 slibující velice zajímavý výkon. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře