www.svethardware.cz
>
>
>
>

Snahy o akvizici Qualcommu pozdrží vyšetřování, Broadcom mluví o zoufalé taktice

Snahy o akvizici Qualcommu pozdrží vyšetřování, Broadcom mluví o zoufalé taktice
, , aktualita
Sága akvizice firmy Qualcomm ze strany Broadcomu pokračuje. Nedávno jsme se dozvěděli, že Qualcomm měl přeci jen začít o nabídce uvažovat, pokud bude cena odpovídat, ovšem to mohl být jen zastírací manévr.
K oblíbeným
reklama
Dlouhodobý postoj zástupců firmy Qualcomm totiž je, že o nabídce firmy Broadcom na akvizici nechtějí ani slyšet. Odmítli již dvě nabídky vysoce překračující sto miliard dolarů a Broadcom nato ohlásil, že se uchýlí ke strategii nepřátelského převzetí firmy. Poté však Qualcomm alespoň naoko otočil a ohlásil, že je ochoten jednat o ceně, ovšem už tehdy se mluvilo o tom, že se do věci vloží americká Committee on Foreign Investment in the United States (CFIUS). 
 
 
Ta by mohla zcela překazit plán Broadcomu, který cílil na dnešní setkání akcionářů Qualcommu, kde se měl právě odehrát pokus o nepřátelské převzetí firmy, a to právě oslovením samotných akcionářů, s jejichž pomocí by Broadcom dosadil do představenstva Qualcommu své lidi, a to rovnou šest, přičemž představenstvo má jedenáct členů. Noví zástupci by tak sami o sobě dokázali odhlasovat schválení akvizice. CFIUS ale mezitím spustila vyšetřování. 
 
Dle agentury Bloomberg se zástupci firmy Broadcom domnívají, že Qualcomm se sám dobrovolně zasadil o to, aby CFIUS spustila vyšetřování, což měli označit za bláznivý a zoufalý akt. Dle nejnovějších zpráv komise nařídila Qualcommu, aby své setkání s akcionáři odložil alespoň o měsíc, aby byl prostor pro vyšetřování. Odborníci si přitom nedokáží vybavit jiný případ, kdy by se CFIUS vložila do procesu spojení dvou firem, který ještě ani nebyl dohodnutý, natož do takového, který zahrnuje evidentně znesvářené strany. 
 
Akcionáři Qualcommu by se tak měli setkat nejpozději 6. května, do kdy bychom měli i znát rozhodnutí CFIUS, zda vůbec spojení obou velkých firem umožní. Jak už bylo mnohokrát řečeno, tím by totiž americký Qualcomm s celým svým duševním vlastnictvím přešel do vlastnictví singapurského Broadcomu. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře