www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Čína obviněna z krádeže duševního vlastnictví Samsungu i SK Hynix

Čína obviněna z krádeže duševního vlastnictví Samsungu i SK Hynix
, , aktualita
Korea Times informují o novém obvinění, které je spojeno s případem americké firmy Micron. Té se měly pokusit ukrást duševní vlastnictví čínské a tchaj-wanské firmy a nyní se to týká i dvou zbylých velkých výrobců pamětí DRAM.
K oblíbeným
reklama
Jistý vedoucí pracovník seznámený s případem dle Korea Times uvedl, že firmy Samsung Electronics a SK Hynix se staly terčem průmyslové špionáže ze strany čínských výrobců pamětí. Výsledkem je to, že čínské společností se pokoušejí porušovat patenty obou firem. Ve stejné věci vznesl obvinění také Micron, jemuž to přineslo odvetu u čínského soudu
 
 
Čína se chce v dohledné době stát zemí se silnou základnou výrobců pamětí DRAM, k čemuž směřuje řada jejích firem. Není přitom snadné se za pár let stát konkurencí pro zavedené firmy, které si své patentové portfolio ohledně těchto pamětí tvořily mnoho let, a tak si opravdu není těžké představit, že se čínské firmy snaží zajistit si potřebné know-how za každou cenu.
 
Navíc, ve stínu obchodní války mezi USA a Čínou vězí i masivní vládní podpora startujících čínských výrobců pamětí DRAM a pokud mají obvinění Micronu z podjatosti čínského soudu reálný základ, tato podpora zřejmě nebude pouze finanční. Samsung dle zdroje také pečlivě sleduje právě souboj Micronu a na druhé straně firem UMC a Fujian Jin Hua IC. 
 
Inženýr Samsungu, který si nepřál být jmenován kvůli tomu, že nebyl zmocněn za svou firmu veřejně mluvit, k tomu také měl anonymně co říci. Mluvil o duševním vlastnictví, bez nějž se v DRAM branži nikdo nemůže stát významnou firmou a toto vlastnictví je třeba budovat řadu desetiletí. Čínské firmy tak dle něj nejsou připraveny stát se velkými výrobci DRAM či NAND Flash a nyní přicházejí na to, že půjde o mnohem složitější úkol, než si myslely. 
 
Samsung ani SK Hynix však na toto téma zatím oficiálně promluvit nechtějí, a to prý kvůli citlivosti celého případu, což vzbuzuje další otázky, zda za tím vším vědomě je či není i samotná čínská vláda. Sluší se upozornit i na to, že právě ta nedávno obvinila celou paměťovou trojici Samsung, SK, Micron z vytvoření kartelové dohody, ovšem v tom není sama, protože stejné obvinění padlo dříve i v USA. Firmy toto obvinění odmítají a tvrdí, že šlo pouze o vliv poptávky zvýšené nad možnosti produkce. Někteří v tom tak vidí snahu Číny donutit tyto firmy k tomu, aby se o své patenty podělily formou licencování technologií. 
 
Jisté je, že Čína vidí paměťové technologie jako klíčové pro svou budoucnost a inicitativu Made in China 2025. Poptávka po nich totiž prudce poroste s rozvojem cloud computingu, 5. generace bezdrátových technologií, Internetu věcí, umělé inteligence, autonomního řízení i technologií spojených s blockchainy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Konec války o "subscribery"? YouTube změní pravidla Konec války o "subscribery"? YouTube změní pravidla
Poslední dobou jsou počty sledujících (subscriberů) na YouTube velmi sledovaným tématem a vedou i k mnoha válkám o ně. Fanoušci i kvůli svým idolům např. šíří různé malwary. YouTube i proto trochu pozmění pravidla.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře