www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Čína obviněna z krádeže duševního vlastnictví Samsungu i SK Hynix

Čína obviněna z krádeže duševního vlastnictví Samsungu i SK Hynix
, , aktualita
Korea Times informují o novém obvinění, které je spojeno s případem americké firmy Micron. Té se měly pokusit ukrást duševní vlastnictví čínské a tchaj-wanské firmy a nyní se to týká i dvou zbylých velkých výrobců pamětí DRAM.
K oblíbeným
reklama
Jistý vedoucí pracovník seznámený s případem dle Korea Times uvedl, že firmy Samsung Electronics a SK Hynix se staly terčem průmyslové špionáže ze strany čínských výrobců pamětí. Výsledkem je to, že čínské společností se pokoušejí porušovat patenty obou firem. Ve stejné věci vznesl obvinění také Micron, jemuž to přineslo odvetu u čínského soudu
 
 
Čína se chce v dohledné době stát zemí se silnou základnou výrobců pamětí DRAM, k čemuž směřuje řada jejích firem. Není přitom snadné se za pár let stát konkurencí pro zavedené firmy, které si své patentové portfolio ohledně těchto pamětí tvořily mnoho let, a tak si opravdu není těžké představit, že se čínské firmy snaží zajistit si potřebné know-how za každou cenu.
 
Navíc, ve stínu obchodní války mezi USA a Čínou vězí i masivní vládní podpora startujících čínských výrobců pamětí DRAM a pokud mají obvinění Micronu z podjatosti čínského soudu reálný základ, tato podpora zřejmě nebude pouze finanční. Samsung dle zdroje také pečlivě sleduje právě souboj Micronu a na druhé straně firem UMC a Fujian Jin Hua IC. 
 
Inženýr Samsungu, který si nepřál být jmenován kvůli tomu, že nebyl zmocněn za svou firmu veřejně mluvit, k tomu také měl anonymně co říci. Mluvil o duševním vlastnictví, bez nějž se v DRAM branži nikdo nemůže stát významnou firmou a toto vlastnictví je třeba budovat řadu desetiletí. Čínské firmy tak dle něj nejsou připraveny stát se velkými výrobci DRAM či NAND Flash a nyní přicházejí na to, že půjde o mnohem složitější úkol, než si myslely. 
 
Samsung ani SK Hynix však na toto téma zatím oficiálně promluvit nechtějí, a to prý kvůli citlivosti celého případu, což vzbuzuje další otázky, zda za tím vším vědomě je či není i samotná čínská vláda. Sluší se upozornit i na to, že právě ta nedávno obvinila celou paměťovou trojici Samsung, SK, Micron z vytvoření kartelové dohody, ovšem v tom není sama, protože stejné obvinění padlo dříve i v USA. Firmy toto obvinění odmítají a tvrdí, že šlo pouze o vliv poptávky zvýšené nad možnosti produkce. Někteří v tom tak vidí snahu Číny donutit tyto firmy k tomu, aby se o své patenty podělily formou licencování technologií. 
 
Jisté je, že Čína vidí paměťové technologie jako klíčové pro svou budoucnost a inicitativu Made in China 2025. Poptávka po nich totiž prudce poroste s rozvojem cloud computingu, 5. generace bezdrátových technologií, Internetu věcí, umělé inteligence, autonomního řízení i technologií spojených s blockchainy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala