www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Čína obviněna z krádeže duševního vlastnictví Samsungu i SK Hynix

Čína obviněna z krádeže duševního vlastnictví Samsungu i SK Hynix
, , aktualita
Korea Times informují o novém obvinění, které je spojeno s případem americké firmy Micron. Té se měly pokusit ukrást duševní vlastnictví čínské a tchaj-wanské firmy a nyní se to týká i dvou zbylých velkých výrobců pamětí DRAM.
reklama
Jistý vedoucí pracovník seznámený s případem dle Korea Times uvedl, že firmy Samsung Electronics a SK Hynix se staly terčem průmyslové špionáže ze strany čínských výrobců pamětí. Výsledkem je to, že čínské společností se pokoušejí porušovat patenty obou firem. Ve stejné věci vznesl obvinění také Micron, jemuž to přineslo odvetu u čínského soudu
 
 
Čína se chce v dohledné době stát zemí se silnou základnou výrobců pamětí DRAM, k čemuž směřuje řada jejích firem. Není přitom snadné se za pár let stát konkurencí pro zavedené firmy, které si své patentové portfolio ohledně těchto pamětí tvořily mnoho let, a tak si opravdu není těžké představit, že se čínské firmy snaží zajistit si potřebné know-how za každou cenu.
 
Navíc, ve stínu obchodní války mezi USA a Čínou vězí i masivní vládní podpora startujících čínských výrobců pamětí DRAM a pokud mají obvinění Micronu z podjatosti čínského soudu reálný základ, tato podpora zřejmě nebude pouze finanční. Samsung dle zdroje také pečlivě sleduje právě souboj Micronu a na druhé straně firem UMC a Fujian Jin Hua IC. 
 
Inženýr Samsungu, který si nepřál být jmenován kvůli tomu, že nebyl zmocněn za svou firmu veřejně mluvit, k tomu také měl anonymně co říci. Mluvil o duševním vlastnictví, bez nějž se v DRAM branži nikdo nemůže stát významnou firmou a toto vlastnictví je třeba budovat řadu desetiletí. Čínské firmy tak dle něj nejsou připraveny stát se velkými výrobci DRAM či NAND Flash a nyní přicházejí na to, že půjde o mnohem složitější úkol, než si myslely. 
 
Samsung ani SK Hynix však na toto téma zatím oficiálně promluvit nechtějí, a to prý kvůli citlivosti celého případu, což vzbuzuje další otázky, zda za tím vším vědomě je či není i samotná čínská vláda. Sluší se upozornit i na to, že právě ta nedávno obvinila celou paměťovou trojici Samsung, SK, Micron z vytvoření kartelové dohody, ovšem v tom není sama, protože stejné obvinění padlo dříve i v USA. Firmy toto obvinění odmítají a tvrdí, že šlo pouze o vliv poptávky zvýšené nad možnosti produkce. Někteří v tom tak vidí snahu Číny donutit tyto firmy k tomu, aby se o své patenty podělily formou licencování technologií. 
 
Jisté je, že Čína vidí paměťové technologie jako klíčové pro svou budoucnost a inicitativu Made in China 2025. Poptávka po nich totiž prudce poroste s rozvojem cloud computingu, 5. generace bezdrátových technologií, Internetu věcí, umělé inteligence, autonomního řízení i technologií spojených s blockchainy. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek