www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron reaguje na zákaz prodeje svých produktů a chce se agresivně bránit

Micron reaguje na zákaz prodeje svých produktů a chce se agresivně bránit
, , aktualita
Akcie Micronu dostaly ránu poté, co v Číně prohrál spor s UMC a čelí zákazu prodeje. Zvláště pikantní tento případ je ve světle toho obvinění, že čínské firmy mají největším výrobcům krást jejich know-how. Co nám ale Micron prozradí ve svém vyjádření?
K oblíbeným
reklama
Firmu Micron u čínského soudu žalovaly konkrétně společnosti United Microelectronics Corporation (UMC) a Fujian Jinhua Integrated Circuit Co. (Jinhua) a není pochyb o tom, že šlo o odvetný akt za obvinění ze strany Micronu z pokusu o krádež duševního vlastnictví, což ostatně ve svém vyjádření udává samotný Micron. 
 
 
Předběžné rozhodnutí čínského soudu zakazuje místním pobočkám Micronu do Číny importovat a prodávat jisté moduly DRAM značek Crucial a Ballistix a také jistých SSD. Micron má přitom jako výrobce pamětí DRAM a NAND Flash Čínu jako své největší odbytiště, ale ve svém vyjádření píše, že v případě daných produktů se to může dotknout jen přibližně jednoho procenta jeho tržeb. Čili na finančním výhledu se v podstatě nic nezmění, neboť odepsáním jednoho procenta z tržeb se firma stále pohodlně vejde do stanoveného rozmezí 8 až 8,4 miliard dolarů. 
 
Nicméně firma oficiálně vyjádřila zklamání nad rozhodnutím čínského soudu ve Fu-čou a vyjádřila přesvědčení, že patenty platné v Číně, které byly předloženy druhou stranou, jsou neplatné. Micron se také bude snažit rozhodnutí zvrátit a zdůraznil, že dané rozhodnutí o zákazu prodeje bylo vydáno dříve, než dostal šanci se obhájit, jak uvedl Joel Poppen (SVP, Micron). Tím Micron v podstatě označil celé slyšení u soudu za neférové, které neodpovídá běžným postupům při posuzování sporů a hodlá se "agresivně bránit" a i nadále spolupracovat se svými čínskými partnery a zákazníky. 
 
Níže pak Micron vysloveně píše, že druhou stranou předložené patenty se nijak netýkají jeho produktů a UMC s Jinhuou předkládají falešné důkazy a schválně mylně vykládají to, čeho se jimi obhajované patenty týkají. Micron se chce bránit přímo u čínského patentového úřadu, kde doloží, že patenty předložené protistranou jsou neplatné už jen díky tomu, že se týkají technologií vyvinutých už podstatně dříve jinými firmami, které si je nechaly patentovat v jiných zemích. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10 Microsoft vylepšil Game Bar ve Windows 10
Microsoft ohlašuje, že po instalaci nové verze Windows 10, takzvaného květnového update z tohoto roku, budeme mít k dispozici také nový Game Bar. Podívejme se na to, co ten nám nabídne nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší Cyberpunk 2077 bude na E3, veřejnost si jej však nevyzkouší
Studio CD Projekt Red už ohlásilo, že jejich toužebně očekávaný titul Cyberpunk 2077 se objeví v červnu na E3, takže se můžeme těšit na novinky. Ještě nikomu z návštěvníků ale nebude umožněno si jej vyzkoušet.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec Trpasličí planeta Haumea má dva měsíce a navíc prstenec
Brazilští astronomové s využitím dat Hubbleova vesmírného dalekohledu vytvořili model, v němž vznikl prstenec kolem vzdálené trpasličí planety Haumea. Nahrazují si tak to, co jim upírá obrovská vzdálenost ztěžující přímé pozorování.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy Astronomové mají šanci pozorovat supernovu a vznik neutronové hvězdy
Neutronové hvězdy jsou samy o sobě jedny z nejzajímavějších objektů našeho vesmíru. Měly blízko k tomu, aby se staly černou dírou, ale namísto toho jsou z nich neuvěřitelně husté koule. Nyní nám jde o vznik jedné takové z velice vzácného objektu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000 MSI už nyní ukázalo své desky s X570 pro Ryzen 3000
Základní desky s čipovými sadami X570 a potažmo i s jinými pro Ryzen 3000 by se měly odhalit až tehdy, když AMD zavelí. Nicméně společnost MSI už ukázala své nové desky, a to pěkně podrobně ve videu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek