www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron reaguje na zákaz prodeje svých produktů a chce se agresivně bránit

Micron reaguje na zákaz prodeje svých produktů a chce se agresivně bránit
, , aktualita
Akcie Micronu dostaly ránu poté, co v Číně prohrál spor s UMC a čelí zákazu prodeje. Zvláště pikantní tento případ je ve světle toho obvinění, že čínské firmy mají největším výrobcům krást jejich know-how. Co nám ale Micron prozradí ve svém vyjádření?
K oblíbeným
reklama
Firmu Micron u čínského soudu žalovaly konkrétně společnosti United Microelectronics Corporation (UMC) a Fujian Jinhua Integrated Circuit Co. (Jinhua) a není pochyb o tom, že šlo o odvetný akt za obvinění ze strany Micronu z pokusu o krádež duševního vlastnictví, což ostatně ve svém vyjádření udává samotný Micron. 
 
 
Předběžné rozhodnutí čínského soudu zakazuje místním pobočkám Micronu do Číny importovat a prodávat jisté moduly DRAM značek Crucial a Ballistix a také jistých SSD. Micron má přitom jako výrobce pamětí DRAM a NAND Flash Čínu jako své největší odbytiště, ale ve svém vyjádření píše, že v případě daných produktů se to může dotknout jen přibližně jednoho procenta jeho tržeb. Čili na finančním výhledu se v podstatě nic nezmění, neboť odepsáním jednoho procenta z tržeb se firma stále pohodlně vejde do stanoveného rozmezí 8 až 8,4 miliard dolarů. 
 
Nicméně firma oficiálně vyjádřila zklamání nad rozhodnutím čínského soudu ve Fu-čou a vyjádřila přesvědčení, že patenty platné v Číně, které byly předloženy druhou stranou, jsou neplatné. Micron se také bude snažit rozhodnutí zvrátit a zdůraznil, že dané rozhodnutí o zákazu prodeje bylo vydáno dříve, než dostal šanci se obhájit, jak uvedl Joel Poppen (SVP, Micron). Tím Micron v podstatě označil celé slyšení u soudu za neférové, které neodpovídá běžným postupům při posuzování sporů a hodlá se "agresivně bránit" a i nadále spolupracovat se svými čínskými partnery a zákazníky. 
 
Níže pak Micron vysloveně píše, že druhou stranou předložené patenty se nijak netýkají jeho produktů a UMC s Jinhuou předkládají falešné důkazy a schválně mylně vykládají to, čeho se jimi obhajované patenty týkají. Micron se chce bránit přímo u čínského patentového úřadu, kde doloží, že patenty předložené protistranou jsou neplatné už jen díky tomu, že se týkají technologií vyvinutých už podstatně dříve jinými firmami, které si je nechaly patentovat v jiných zemích. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek Nehody Boeingu 737 zavinily i peníze, kritická výbava byla za příplatek
Jistě vám neunikly dvě smrtelné nehody Boeingu 737 MAX 8 v poslední době, při kterých dohromady zemřelo téměř 350 lidí. Mohly za ně peníze. Aerolinky totiž šetřily a nepřiplatily si za důležitou bezpečnostní výbavu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu Korejci tajně dávali kamery do hotelů, hosty streamovali na internetu
Na internetu se dnes streamuje všechno. Dva Korejci se tak rozhodli, že budou šmírovat hotelové hosty a do mnoha hotelů po Jižní Koreji instalovali tajné kamery, kterými natáčeli hosty a záznamy prodávali na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps Streamování her Google Stadia si vystačí s 30 Mbps
Viceprezident Googlu Phil Harrison se více rozpovídal o novém projektu streamování her Google Stadia. Mnozí si dělají obavy o nutné internetové připojení. Dle Harrisona by si hráči měli vystačit s 30Mbps připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac Microsoft uvádí antivir Defender ATP pro Apple Mac
Microsoft nevyvíjí software pouze pro svou vlastní platformu, ale i pro ty konkurenční. Jeho antivir Windows Defender ATP tak přišel o slůvko Windows v názvu a nyní je k dispozici i pro systém Apple macOS.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících Fanoušek youtubera PewDiePie šířil ransomware, chtěl 100 mil. sledujících
Boj o první místo v počtu sledujících na YouTube se stal naprostou zvráceností. Fanoušci youtubera PewDiePie hackují tiskárny i chytré televize. Nyní jeden z nich udělal ransomware, který odemkne data tehdy, když PewDiePie získá 100 milionů sledujících.
22.3.2019, aktualita, Milan Šurkala