www.svethardware.cz
>
>
>
>

Micron reaguje na zákaz prodeje svých produktů a chce se agresivně bránit

Micron reaguje na zákaz prodeje svých produktů a chce se agresivně bránit
, , aktualita
Akcie Micronu dostaly ránu poté, co v Číně prohrál spor s UMC a čelí zákazu prodeje. Zvláště pikantní tento případ je ve světle toho obvinění, že čínské firmy mají největším výrobcům krást jejich know-how. Co nám ale Micron prozradí ve svém vyjádření?
reklama
Firmu Micron u čínského soudu žalovaly konkrétně společnosti United Microelectronics Corporation (UMC) a Fujian Jinhua Integrated Circuit Co. (Jinhua) a není pochyb o tom, že šlo o odvetný akt za obvinění ze strany Micronu z pokusu o krádež duševního vlastnictví, což ostatně ve svém vyjádření udává samotný Micron. 
 
 
Předběžné rozhodnutí čínského soudu zakazuje místním pobočkám Micronu do Číny importovat a prodávat jisté moduly DRAM značek Crucial a Ballistix a také jistých SSD. Micron má přitom jako výrobce pamětí DRAM a NAND Flash Čínu jako své největší odbytiště, ale ve svém vyjádření píše, že v případě daných produktů se to může dotknout jen přibližně jednoho procenta jeho tržeb. Čili na finančním výhledu se v podstatě nic nezmění, neboť odepsáním jednoho procenta z tržeb se firma stále pohodlně vejde do stanoveného rozmezí 8 až 8,4 miliard dolarů. 
 
Nicméně firma oficiálně vyjádřila zklamání nad rozhodnutím čínského soudu ve Fu-čou a vyjádřila přesvědčení, že patenty platné v Číně, které byly předloženy druhou stranou, jsou neplatné. Micron se také bude snažit rozhodnutí zvrátit a zdůraznil, že dané rozhodnutí o zákazu prodeje bylo vydáno dříve, než dostal šanci se obhájit, jak uvedl Joel Poppen (SVP, Micron). Tím Micron v podstatě označil celé slyšení u soudu za neférové, které neodpovídá běžným postupům při posuzování sporů a hodlá se "agresivně bránit" a i nadále spolupracovat se svými čínskými partnery a zákazníky. 
 
Níže pak Micron vysloveně píše, že druhou stranou předložené patenty se nijak netýkají jeho produktů a UMC s Jinhuou předkládají falešné důkazy a schválně mylně vykládají to, čeho se jimi obhajované patenty týkají. Micron se chce bránit přímo u čínského patentového úřadu, kde doloží, že patenty předložené protistranou jsou neplatné už jen díky tomu, že se týkají technologií vyvinutých už podstatně dříve jinými firmami, které si je nechaly patentovat v jiných zemích. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
3D tisk: jak funguje a kde začít? 3D tisk: jak funguje a kde začít?
Tisk 3D modelů byl ještě nedávno okrajovou technologií pro nadšence. V posledních letech se však dostává do všech odvětví. Tisknou se díly do letadel, aut nebo dočasné zubní náhrady. Jaké jsou technologie 3D tisku?
Dnes, článek, redakce SHW
Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu Výzkumníci přišli s parou poháněnou vesmírnou sondou. Opravdu
Věk páry může být možná oficiálně za námi, ale sonda WINE ukazuje, že se i tak může dostat do kosmického věku a navíc do kosmu samotného. Jedná se navíc o prototyp zařízení, které by si mohlo samo doplňovat palivo. Tedy spíše vařivo.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash Firefox 69 ve výchozím nastavení vypne Adobe Flash
Adobe Flash skomírá, ale stále je mezi námi a prohlížeče postupně upouštějí od jeho podpory, ve výchozím nastavení jej blokují a podobně. To se brzy stane i u Firefoxu, který jej plánuje běžně nezobrazovat od verze Firefox 69.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem 3D tisk může být stonásobně rychlejší díky pryskyřici tvrzené světlem
Hned na úvod je třeba upřesnit, že máme na mysli klasický 3D tisk, oproti němuž by nová metoda měla být stokrát rychlejší. To znamená postupné nanášení roztaveného plastu pomocí trysek. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
In Win ukázal svou "supervěž" 928 In Win ukázal svou "supervěž" 928
Na CES 2019 byla k vidění také počítačová skříň 928 Super Tower od společnosti In Win, na niž se nyní v krátkosti podíváme. Název naznačuje, že by mělo jít o masivní skříň pro náročné uživatele. 
Včera, aktualita, Jan Vítek