www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Cisco poodhaluje serverové platformy Intel Cascade/Copper/Ice Lake

Cisco poodhaluje serverové platformy Intel Cascade/Copper/Ice Lake
, , aktualita
Společnost Cisco zveřejnila dokumenty, které přinášejí více informací o platformách Cascade Lake, Cooper Lake a Ice Lake. Jde ve všech případech o serverové platformy a mluvit budeme i o Whitley a Barlow Pass. O co jde?
K oblíbeným
reklama
My už dobře víme, že mezi procesory Cascade Lake budou patřit také 48jádrová monstra složená ze dvou 24jádrových čipů v jednom pouzdře. Pak už také víme, že se chystají Cooper Lake-AP se třemi čipy s celkovým TDP 350 W a vodním chlazením. Ty mají dle starších informací přijít nejdříve rok po AMD Rome, čili někdy během 2020 a po Cooper Lake už budou prý ve stejném roce následovat Ice Lake, alespoň to jsme se dozvěděli od SemiAccurate v srpnu minulého roku. Jaké jsou nové informace? 
 
 
Informace od Cisco, které popisují plány pro Unified Computing System této firmy, pocházejí z prosince minulého roku, a týkají se tak budoucí strategie pro hardwarové upgrady síťového portfolia, ale také serverových platforem M5 (aktuální) a M6 (budoucí). 
 
 
Cisco M5 počítají právě s Cascade Lake, které budou založeny ještě na aktuální 14nm technologii, a tedy i na architektuře Skylake a zastřešující platformě Purley. Zajímavější je už generace Cisco M6 založená na platformě Whitley a generacích Cooper Lake (v tabulce je nesprávně uvedena Copper Lake) a Icelake. 
 
Dle popisku pod Cisco M6 Servers se Whitley chystá na první polovinu příštího roku a i když nebyl uveden výrobní proces, my automaticky očekáváme 10nm, protože pokud by se i v případě Ice Lake uplatnil ještě 14nm, bylo by to pro Intel velice zlé, ale to je nyní už velice nepravděpodobné. Cooper Lake také mají být dle Intelu procesory chystané ještě na tento rok, ale jeho závěr, což se s plány Cisca ovšem nevylučuje. 
 
Platforma Whitley už představuje využití osmi kanálů pamětí DDR4, a to konkrétně DDR4-2933 MHz, takže to bude pochopitelně vyžadovat novou patici pro další dva kanály a tu už známe jako LGA-4189. V počtu paměťových kanálů se tak Intel vyrovná s AMD a jeho EPYC. 
 
Dále se dozvíme něco o podpoře rozhraní PCI Express. Nové Rome chystané firmou AMD na tento rok už nabídnou podporu PCIe 4.0 a Intel bude následovat s procesory Cooper Lake, které umožní využít PCIe 3.0 i 4.0 (bude snad více verzí?) a Ice Lake už budou určeny spíše pro 4.0.
 
Co se týče desktopových procesorů Intel, stále to vypadá, že až do konce roku tu budou Coffee Lake Refresh, jak se ostatně dalo očekávat. Dosud zveřejněné roadmap sahají do třetího kvartálu a jak to bude v tom čtvrtém, to možná dosud neví ani sám Intel. Je pravděpodobné, že nástup 10nm technologie bude věnován hrozbě 7nm procesorů EPYC a přednost před desktopy dostanou i mobilní procesory, jak tomu bylo i v případě 14nm technologie. Ostatně první 10nm mobilní CPU Intelu už je dávno na trhu, i když skoro nestojí za řeč. Na druhou stranu jsou dnes patrné mohutné investice Intelu do jeho výrobních zařízení, které čítají i řadu 10nm provozů, ale to se neprojeví hned. 
 
Zdroj: Anandtech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů