DOOM i DOOM 2 dostaly podporu 60 snímků za sekundu i další vylepšení

DOOM i DOOM 2 dostaly podporu 60 snímků za sekundu i další vylepšení
, , aktualita
Aby bylo jasno, nemluvíme zde o novodobých verzích DOOMu, ostatně nový díl Eternal s peklem na Zemi ještě ani nevyšel. Jde o staré hry pro DOS z doby, kdy jsme se na procesorech 386 snažili alespoň o náznak plynulosti. 
K oblíbeným
reklama
Nyní už má pro hraní DOOMu více než dostatečný výkon kdejaká "kalkulačka" a nějakým způsobem to zvládne dokonce i stařičký kompaktní fotoaparát, který je sám jen o pět let mladší než původní díl z roku 1993. Pozoruhodné na tom všem je spíše to, jak je DOOM či DOOM II stále aktuální a jak jsou tyto hry využívány i v nových projektech. Vzpomenout můžeme třeba na stereogramový DOOM nebo ASCII DOOM
 
 
Nyní tu máme vylepšení obou samotných her, které dostávají na všech platformách podporu vykreslování ve 60 snímcích za sekundu, takže se konečně budeme moci podívat na plynulý obraz, i když mnohdy dvoufázové animace 2D spritů tomu nemusí napovídat. Původní omezení bylo 35 FPS. 
 
Vedle toho tu máme i nastavení poměru stran, možnost rychlého ukládání pozice i jejího nahrávání a další novinky, které se týkají také Romerova SIGILu, čili rozšíření, které jeden z autorů DOOMu připravil při 25letém výročí. 
 
Při rychlém ukládání/nahrávání pozic zde neposlouží obvyklé klávesy F5 a F9, ale prostě jen pravé a levé tlačítko gamepadu (spoušť), ovšem při pozastavené hře. Dále budeme mít možnost si přímo a hned vybrat epizodu, mapu a příslušnou obtížnost, aniž bychom se k tomu museli dopracovat. Přidána byla také funkce opět pro gamepady a jejich Directional Pad, kterým můžeme rychle vybírat určité zbraně: brokovnice (nahoru), kulomet (doprava), raketomet (dolů), plazmová puška (doleva)
 
Celý popis novinek a změn naleznete zde na webu Bethesdy


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
8.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře