DOOM i DOOM 2 dostaly podporu 60 snímků za sekundu i další vylepšení

DOOM i DOOM 2 dostaly podporu 60 snímků za sekundu i další vylepšení
, , aktualita
Aby bylo jasno, nemluvíme zde o novodobých verzích DOOMu, ostatně nový díl Eternal s peklem na Zemi ještě ani nevyšel. Jde o staré hry pro DOS z doby, kdy jsme se na procesorech 386 snažili alespoň o náznak plynulosti. 
K oblíbeným
reklama
Nyní už má pro hraní DOOMu více než dostatečný výkon kdejaká "kalkulačka" a nějakým způsobem to zvládne dokonce i stařičký kompaktní fotoaparát, který je sám jen o pět let mladší než původní díl z roku 1993. Pozoruhodné na tom všem je spíše to, jak je DOOM či DOOM II stále aktuální a jak jsou tyto hry využívány i v nových projektech. Vzpomenout můžeme třeba na stereogramový DOOM nebo ASCII DOOM
 
 
Nyní tu máme vylepšení obou samotných her, které dostávají na všech platformách podporu vykreslování ve 60 snímcích za sekundu, takže se konečně budeme moci podívat na plynulý obraz, i když mnohdy dvoufázové animace 2D spritů tomu nemusí napovídat. Původní omezení bylo 35 FPS. 
 
Vedle toho tu máme i nastavení poměru stran, možnost rychlého ukládání pozice i jejího nahrávání a další novinky, které se týkají také Romerova SIGILu, čili rozšíření, které jeden z autorů DOOMu připravil při 25letém výročí. 
 
Při rychlém ukládání/nahrávání pozic zde neposlouží obvyklé klávesy F5 a F9, ale prostě jen pravé a levé tlačítko gamepadu (spoušť), ovšem při pozastavené hře. Dále budeme mít možnost si přímo a hned vybrat epizodu, mapu a příslušnou obtížnost, aniž bychom se k tomu museli dopracovat. Přidána byla také funkce opět pro gamepady a jejich Directional Pad, kterým můžeme rychle vybírat určité zbraně: brokovnice (nahoru), kulomet (doprava), raketomet (dolů), plazmová puška (doleva)
 
Celý popis novinek a změn naleznete zde na webu Bethesdy


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD Alphabet vlastnící Google dosáhl hodnoty 1 bilionu USD
Společnost Alphabet, pod níž spadá i Google, je čtvrtou americkou společností, která dosáhla na hodnotu jednoho bilionu USD. Doplňuje tak předchozí trojici v podobě Applu, Amazonu a společnosti Microsoft.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
PigeonBot: dron, který je inspirován holubem PigeonBot: dron, který je inspirován holubem
Výzkumný tým ze Stanfordovy univerzity se zabývá vývojem dronu, který by měl nabídnout lepší manévrovací schopnosti při letu. Při navrhování bezpilotního letounu jim inspirací byla holubí křídla. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
17.1.2020, aktualita, Jan Vítek