Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou

Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
, , aktualita
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
K oblíbeným
reklama
Před časem unikly informace o tom, že DJI připravuje nástupce pro svůj úspěšný model Mavic Air 2. Čínský výrobce nakonec překvapil, když nový dron uvedl na trh o něco dříve. Nakonec se potvrdila většina spekulací, i když ne do puntíku. Novinka se jmenuje DJI Air 2S. Zvoleno tedy bylo písmenko „S“, kterým označuje upgrade produktů také Apple. Kromě toho byl název celkově zkrácen, protože z něj vypadlo slovo „Mavic“. Stejně jako dříve u menšího modelu DJI Mini 2.
 
 
DJI Air 2S na první pohled vypadá velmi podobně jako Mavic Air 2. Design tedy není to, na co by se výrobce během upgradu zaměřil. Místo toho došlo k výraznému upgradu kamery. Dron byl osazen větším, jednopalcovým senzorem, který umí pořizovat až 20megapixelové fotografie nebo 5.4K videa při 30fps. Pokud se spokojíte se 4K, není problém dosáhnout 60 fps. Narostl také bitrate videí na 150 Mb/s. Připomeňme, že předchůdce používal 1/2" senzor schopný zachycovat maximálně 12megapixelové snímky nebo 4K videa se 60 fps a bitrate 120 Mb/s.
 
 
Novinkou je také 4násobný digitální zoom ve 4K při 30 fps (Mavic Air 2 nabízel jen polovinu). Pokud přepnete na 2.7K nebo 1080p při 60 fps, otevře se vám i možnost 6násobného zoomu. Maximálního 8násobného přiblížení lze dosáhnout v režimu 1080p se 30 fps. Vybírat lze ze tří barevných profilů – běžného 8bitového a dvou 10bitových (D-Log nebo HLG). Videa jsou ukládána do 8GB vnitřní paměti. Kvůli různým vylepšením ovšem dron trochu přibral. Hmotnost se zastavila na 595 g, zatímco předchůdce vážil 570 g.
 
 
Kromě kamery mohla novinka nabrat gramy také kvůli novým senzorům zabraňujícím kolizi. Místo dvou obsahuje hned čtyři, stejně tak byl vylepšen také antikoliziní algoritmus. K dispozici je opět celá řada režimů včetně jedné novinky. Díky funkci MasterShot umí dron sám vytvořit efektní videa vybraného objektu. Stačí nastavit čtvercovou oblast v aplikaci a vybrat jedno z témat. Dron se díky kombinaci předem naprogramovaných letových drah a inteligentní úpravy  postará o zbytek. Upgradována byla funkce ActiveTrack 4.0 pro sledování objektů. Kromě toho nechybí ani režimy Spotlight 2.0 a Point of Interest 3.0, které nejsou žádnou novinkou.
 
 
DJI Air 2S sice využívá technologii přenosu videa OcuSync 3.0, která funguje na vzdálenost až 12 km, ale postrádá podporu příslušenství Goggles V2.0 a Motion Controller z dronu DJI FPV. Stále ovšem zůstává žít naděje, že tato funkce bude přidána někdy později. DJI Air 2S se od dnešního dne prodává na českém trhu za 27 000 Kč. I tentokrát je k dispozici také sada Fly More Combo, která obsahuje např. tři baterie, dobíjecí dok, ND filtry a tašku přes rameno. Její cena byla stanovena na 35 000 Kč. V prodeji zatím zůstane také předchozí model Mavic Air 2.
 
Zdroj: DJI.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru MSI varuje před falešným Afterburnerem plným malwaru
Utilita Afterburner se stala vcelku pochopitelně cílem lidí, kteří se snaží propašovat na naše počítače malware, což může v dnešní době znamenat i hrozbu ze strany vyděračského ransomware. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů Na Harvardu vyvíjejí sendvičový solid-state akumulátor, vydrží 10000 cyklů
Zejména kvůli rozvoji elektromobility se poslední dobou výrazně tlačí na vývoj lepších akumulátorů. Důležitá je životnost i vysoká energetická hustota. Výzkum z Harvardu ukazuje jednu z dalších cest, kterou by mohlo být možné se vydat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny Lockdown v Malajsii by mohl ohrozit výrobu CPU, podniky však budou otevřeny
Od středy je Malajsie pod celonárodním lockdownem, který značně omezuje pohyb občanů a další aktivity, přičemž potrvá přinejmenším do 7. června. Hrozí tak i omezení výroby, a to nejen procesorů x86. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024 AMD aktualizuje WSA dohodu s GlobalFoundries: dodávky do roku 2024
Společnost AMD nyní může být pochopitelně ráda za své vztahy se společností GlobalFoundries, která pro ni vyrábí především nepostradatelné I/O čipy pro procesory. I v příštích letech tak budou služby firmy GloFo zapotřebí.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Samsung navyšuje desetileté investice do výroby na 150 miliard dolarů Samsung navyšuje desetileté investice do výroby na 150 miliard dolarů
Velcí výrobci čipů se v poslední době předhánějí v plánovaných investicích, které půjdou do rozšíření kapacit i vývoje dalších nových procesů. Samsung v tomto ohledu plánuje až do roku 2030 a nově navyšuje cílovou částku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář