Dron DJI Mini 2 dorazil na český trh. V čem překonává předchůdce?

Dron DJI Mini 2 dorazil na český trh. V čem překonává předchůdce?
, , aktualita
DJI představilo nástupce pro svůj kompaktní dron Mavic Mini, který se rovnou začal prodávat v českých obchodech. Novinkou je podpora 4K videa, delší dolet i výkonnější motory. Změnila se také cena.
K oblíbeným
reklama
Představení dronu DJI Mini 2 vlastně není žádným velkým překvapením. Skoro kompletní informace o novém modelu unikly na internet již minulý týden. Pokud by to nebylo na první pohled zřejmé, jedná se o nástupce pro loňský DJI Mavic Mini. Výrobce se rozhodl z názvu vypustit označení Mavic, podobně jako to udělal v případě své kamery DJI (Osmo) Pocket 2. Dron DJI Mini zůstane nejkompaktnější a cenově nejdostupnější volbou v nabídce této značky. Ideální tedy bude hlavně pro začátečníky. Hmotnost se z legislativních důvodů udržela na stejné hodnotě jako u předchůdce – 249 g. Pokud by totiž ručička váha ukázala jen o trochu více, znamenalo by to pro majitele v mnoha zemích (brzy i v ČR) nutnost registrace dronu a přísnější pravidla pro jeho používání.
 
 

DJI Mini 2 vs. DJI Mavic Mini


 
Patrně největší novinky, které dron přináší svým uživatelům, se týkají vylepšené kamery. Nově lze pořizovat záznamy v rozlišení 4K, zatímco maximum předchůdce se zastavilo na 2.7K. Výrobce doplnil, že v režimu 4K nahrává kamera se 30 snímky za sekundu a při datovém toku 100 Mbps (předchůdce uměl jen 40 Mbps). Záběry lze přiblížit až čtyřikrát, z čehož dvojnásobný zoom je bezztrátový. DJI Mini 2 ovšem patrně používá stejný 12MPx snímač jako předchůdce o velikosti 1/2.3". Můžeme se proto dohadovat, zda za absencí 4K u původního Mavic Mini stojí jen marketingová strategie výrobce (tj. ponechat si nějaké vylepšení pro nástupce) nebo jiný důvod.
 
 
Pro fotografy přináší druhá generace ještě podstatnou novinku, a to pořizování snímků (nikoliv videí) v RAW. U svého nového dronu použila firma DJI svůj vlastní systém přenosu (tj. komunikace mezi dronem a ovladače) Ocusync 2.0, který umožní streamování videa na vzdálenost až 10 km místo původních 4 km. Verze pro evropské trhy by ovšem měla mít z legislativních důvodů omezený dolet na 6 km. Systém Ocusync 2.0 používá pro komunikaci pásma 2,4 a 5,8 GHz, mezi kterými přepínání podle aktuální síly signálu.
 
 
Kromě toho dostal DJI Mini 2 o něco silnější motory, což se projeví třeba lepším zrychlením – ve sportovním režimu zvládne dron stoupat rychlostí 5 m/s místo původních 4 m/s. Ještě výraznější je potom rozdíl v maximální rychlosti letu, která stoupla ze 13 m/s na 16 m/s. Tento upgrade by se mohl pozitivně projevit také v odolnosti za silného větru. V případě výdrže baterie pravděpodobně uživatelé nepoznají rozdíl. Podle oficiálních specifikací by měl DJI Mini 2 na jedno nabití létat až 31 minut, zatímco u předchůdce to bylo o minutu méně. Bez výraznějších změn zůstal také design dronu.
 
 

O trochu vyšší cena

 
 
DJI Mini 2 můžete již nyní pořídit na českém trhu za 12 999 Kč. V tomto základním balení najdete kromě dronu také ovladač a jednu baterii. Pro náročnější uživatele je opět připravena sada Fly More Combo za 16 990 Kč, která navíc obsahuje třeba dvě další baterie, nabíjecí rozbočovač a cestovní tašku. V nabídce zůstává i loňský DJI Mavic Mini.
 
Zdroj: DJI.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy SpaceX připravuje Starship k letu do 15 kilometrů, SN8 vzlétne již brzy
Společnost SpaceX vyvíjí mimo jiné i kosmickou loď Starship, s níž provedla už několik zkoušek. Ještě nikdy doposud ale prototyp Starship neletěl do takové výšky, jako tomu bude u plánovaného testu.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur GeForce RTX 3060 Ti je v nabídce už za 463 eur
Grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti se chystá vstoupit na trh už za několik dní a postupně se dostává do nabídky více a více obchodů. Známe už také ceny, které postupem času spíše klesají. 
28.11.2020, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu Microsoft chce do Windows 10 dostat aplikace z Androidu
V roce 2021 by mohl světlo světa spatřit „Project Latte“ od Microsoftu. Cílem je přinést aplikace z Androidu do Windows 10. Pokud se vše povede, mohly by být aplikace dostupné v Microsoft Store.
28.11.2020, aktualita, Jáchym Šlik8 komentářů
Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader Apple M1X prý nabídne 12 procesorových jader
Společnost Apple se se vší vážností pustila do vývoje vlastních procesorů založených na architektuře ARM, které mohou zcela nahradit hardware od společnosti Intel či potažmo AMD. Nyní tu máme model M1X. 
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu Papírově silnější Xbox Series X zatím s PS5 prohrává v reálném výkonu
Dle specifikací je nová Xbox Series X sice výkonnější než PlayStation 5, ale jak jsme se mohli už kolikrát přesvědčit, údaje o výkonu v TFLOPS a megahertze nemusí ve výsledku rozhodovat. Na co ukazuje praxe?
27.11.2020, aktualita, Jan Vítek