www.svethardware.cz
>
>
>

Google se odvolává proti rekordní pokutě 2,42 mld. eur

Google se odvolává proti rekordní pokutě 2,42 mld. eur
, , aktualita
Google se v tomto červnu stal terčem Evropské komise, která této firmě udělila dosud nejvyšší pokutu ve své historii, a to 2,42 miliardy eur, čili v přepočtu přes 63 miliard korun. Google se tak nyní zcela nepřekvapivě odvolal. reklama
Taková pokuta by samozřejmě bolela jakoukoliv společnost a že Google se rozhodně dá považovat za (technologického) giganta. Důvod udělení tak vysoké pokuty jsme se dozvěděli už na konci června, takže pro zopakování, šlo o údajnou manipulaci s výsledky vyhledávání produktů k prodeji ve prospěch služby Googlu, a to konkrétně jeho Shopping porovnávající ceny zboží na trhu.
 
 
Jde přitom o rozhodnutí, za nímž stojí dlouhá práce s přezkoumáváním vyhledávacích dotazů, která trvala celých sedm let. Google tak měl zneužít svého dominantního postavení na trhu s vyhledávači, aby upřednostnil své služby a poškodil konkurenci jako třeba britský porovnávač cen Foundem. 
 
Evropská komise také pohrozila, že pokud Google s takovými praktikami do 90 dnů nepřestane, hrozí mu další pokuty ještě nad rámec už tak obří částky. Je zajímavé, že Google slíbil dodržení stanovených požadavků. 
 
Google se  tak už dle The Inquirer rozhodl, že se proti rozhodnutí Evropské komise odvolá, ale více se zatím nedozvíme. Můžeme ale očekávat, že celý proces bude trvat roky, však dosud trvá i proces s firmou Intel, která dostala od stejného orgánu už v roce 2009 pokutu 1,06 miliardy eur a nyní má šanci díky vrácení případu k přezkoumání nižší soudní instancí zcela zvrátit původní rozhodnutí. 
 
Zdroj: The Inquirer 
reklama
Nejnovější články
EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty EVGA Epower V: královské napájení pro grafické karty
EVGA si připravila specialitku pro nenapravitelné hardwarové nadšence, kteří se snaží ze svých komponent mačkat maximum. Jedná se o kartu Epower V s výkonným 12+2fázovým napájením grafických karet.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země? Je možné přežít ve vesmíru bez zdrojů Země?
Stephen Petranek se ve své knize How We'll Live on Mars zabývá otázkou přežití lidí v nehostinném vesmíru daleko od ochrany a zdrojů Země. Je tak možné dlouhodobě přežít s tím, co lze získat jinde? 
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu Nereferenční AMD RX Vega dorazí možná až v listopadu
Grafické karty AMD Radeon RX Vega rozhodně neudělaly díru do herního světa. Už sice konečně dorazily i na náš trh, ovšem ceny jsou vysoké a na nereferenční karty bez "fukarového chladiče" zatím nikde nenajdeme. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Intel investoval miliardu dolarů do AI společností Intel investoval miliardu dolarů do AI společností
Intel se rozhodl, že si vybuduje celý ekosystém pro umělou inteligenci (AI), do čehož hodlá mohutně investovat. Brian Krzanich (CEO) nám k tomu řekne, co tím jeho firma sleduje a koho všeho podporuje a už i podpořila.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové našli známky černočerné planety Astronomové našli známky černočerné planety
Hledat velice tmavé objekty ve vesmíru pochopitelně není nic snadného. Platí to jak pro černé díry, tak pro další objekty, jako je třeba planeta pohlcující téměř všechno viditelné světlo. O té budeme mluvit jako o WASP-12b. 
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů