www.svethardware.cz
>
>
>

Google se odvolává proti rekordní pokutě 2,42 mld. eur

Google se odvolává proti rekordní pokutě 2,42 mld. eur
, , aktualita
Google se v tomto červnu stal terčem Evropské komise, která této firmě udělila dosud nejvyšší pokutu ve své historii, a to 2,42 miliardy eur, čili v přepočtu přes 63 miliard korun. Google se tak nyní zcela nepřekvapivě odvolal. reklama
Taková pokuta by samozřejmě bolela jakoukoliv společnost a že Google se rozhodně dá považovat za (technologického) giganta. Důvod udělení tak vysoké pokuty jsme se dozvěděli už na konci června, takže pro zopakování, šlo o údajnou manipulaci s výsledky vyhledávání produktů k prodeji ve prospěch služby Googlu, a to konkrétně jeho Shopping porovnávající ceny zboží na trhu.
 
 
Jde přitom o rozhodnutí, za nímž stojí dlouhá práce s přezkoumáváním vyhledávacích dotazů, která trvala celých sedm let. Google tak měl zneužít svého dominantního postavení na trhu s vyhledávači, aby upřednostnil své služby a poškodil konkurenci jako třeba britský porovnávač cen Foundem. 
 
Evropská komise také pohrozila, že pokud Google s takovými praktikami do 90 dnů nepřestane, hrozí mu další pokuty ještě nad rámec už tak obří částky. Je zajímavé, že Google slíbil dodržení stanovených požadavků. 
 
Google se  tak už dle The Inquirer rozhodl, že se proti rozhodnutí Evropské komise odvolá, ale více se zatím nedozvíme. Můžeme ale očekávat, že celý proces bude trvat roky, však dosud trvá i proces s firmou Intel, která dostala od stejného orgánu už v roce 2009 pokutu 1,06 miliardy eur a nyní má šanci díky vrácení případu k přezkoumání nižší soudní instancí zcela zvrátit původní rozhodnutí. 
 
Zdroj: The Inquirer 
reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek