www.svethardware.cz
>
>
>

Google se odvolává proti rekordní pokutě 2,42 mld. eur

Google se odvolává proti rekordní pokutě 2,42 mld. eur
, , aktualita
Google se v tomto červnu stal terčem Evropské komise, která této firmě udělila dosud nejvyšší pokutu ve své historii, a to 2,42 miliardy eur, čili v přepočtu přes 63 miliard korun. Google se tak nyní zcela nepřekvapivě odvolal. reklama
Taková pokuta by samozřejmě bolela jakoukoliv společnost a že Google se rozhodně dá považovat za (technologického) giganta. Důvod udělení tak vysoké pokuty jsme se dozvěděli už na konci června, takže pro zopakování, šlo o údajnou manipulaci s výsledky vyhledávání produktů k prodeji ve prospěch služby Googlu, a to konkrétně jeho Shopping porovnávající ceny zboží na trhu.
 
 
Jde přitom o rozhodnutí, za nímž stojí dlouhá práce s přezkoumáváním vyhledávacích dotazů, která trvala celých sedm let. Google tak měl zneužít svého dominantního postavení na trhu s vyhledávači, aby upřednostnil své služby a poškodil konkurenci jako třeba britský porovnávač cen Foundem. 
 
Evropská komise také pohrozila, že pokud Google s takovými praktikami do 90 dnů nepřestane, hrozí mu další pokuty ještě nad rámec už tak obří částky. Je zajímavé, že Google slíbil dodržení stanovených požadavků. 
 
Google se  tak už dle The Inquirer rozhodl, že se proti rozhodnutí Evropské komise odvolá, ale více se zatím nedozvíme. Můžeme ale očekávat, že celý proces bude trvat roky, však dosud trvá i proces s firmou Intel, která dostala od stejného orgánu už v roce 2009 pokutu 1,06 miliardy eur a nyní má šanci díky vrácení případu k přezkoumání nižší soudní instancí zcela zvrátit původní rozhodnutí. 
 
Zdroj: The Inquirer 
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář