www.svethardware.cz
>
>
>

Grafické karty Intelu budou v roce 2020, a to i pro hráče

Grafické karty Intelu budou v roce 2020, a to i pro hráče
, , aktualita
Už víme, že Intel chce proniknout na trh čipů pro grafické karty a konkurovat tak AMD a Nvidii. Nyní sám CEO společnosti potvrdil, že se tak stane v roce 2020. Raja Koduri, kterého Intel přetáhl v minulém roce, tak bude mít co dělat.
reklama
Společnost Intel koncem minulého přetáhla z AMD Raju Koduriho, který byl šéfem divize pro grafické čipy Radeon. Později přetáhl i Jima Kellera, který stojí za Ryzenem a Chrise Cooka. Tolik významných lidí dává tušit, že chce zapracovat nejen na CPU, ale především na GPU. Nejde ale jen o integrované grafické čipy v procesorech Intel, ale také o samostatné grafické karty s GPU této značky. Taková karta se objevila naposledy na konci minulého tisíciletí v podobě Intelu 740.
 
 
I když se objevily zprávy, že bychom se grafických karet Intelu mohli dočkat už počátkem příštího roku, to by bylo přeci jen velmi optimistické. Vývoj úplně nové architektury si totiž vyžádá několik let. CEO Brian Krzanich i účet společnosti na Twitteru nyní oficiálně potvrdili, že se takto stane v roce 2020. Na vývoj tak bude mít Koduri zhruba necelé tři roky, což vzbuzuje domněnky, že na vývoji nového GPU začal Intel dokonce ještě chvíli před příchodem Koduriho a Cooka.
 
Tato GPU budou zaměřena do dvou velkých oblastí. Prvně půjde o průmyslové nasazení, tedy zejména o náročné výpočty např. do datových center nebo pro umělou inteligenci. Za druhé se ale dočkají i běžní zákazníci, tedy hráči. Není zatím jasné, kdy přesně v roce 2020 se tyto karty objeví. Nevíme také, která z kategorií se objeví první nebo zda se objeví současně. Otázkou také je, kteří výrobci budou produkovat karty s GPU Intelu nebo zda si je bude společnost vyrábět i sama. Neznámých je tedy hodně, každopádně za dva roky tu bude konečně asi i třetí hráč v poli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu Čína na Chaj-nanu možná zruší cenzuru internetu kvůli turismu

Turisté se i na dovolené velmi rádi připojují na internet a zejména sociální sítě. Čína jim v tomto ale dost hází klacky pod nohy svým Velkým firewallem. Na ostrově Chaj-nan jej ale kvůli turistům možná vypne.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru Mercedes-Benz testuje elektrické SUV EQC v 50°C vedru
Elektromobily nemají rády přílišnou zimu, ale ani přílišné vedro. Mercedes-Benz tak chystané elektrické SUV EQC v rámci testů prohnal nejen třeskutými mrazy, ale a nyní i 50stupňovými vedry ve Španělsku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7 Microsoft na starších PC bez SSE2 nebude podporovat Windows 7
Microsoft se v posledních letech nechová moc pěkně k uživatelům starších systémů Windows i staršího hardwaru. Dokládá to i nový fakt, že nyní byla potichu utnuta důležitá bezpečnostní podpora systému Windows 7 na starším hardwaru. 
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek10 komentářů
NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace? NVIDII se prý ve velkém vrací nepotřebná GPU Pascal, pozdrží to nástup další generace?
NVIDIA se dle nejnovějších zpráv asi poněkud přepočítala s ohledem na odbyt grafických čipů GeForce, které se jí nyní ve velkém vrací jako nepotřebné. To by mohlo logicky ohrozit očekávaný nástup další generace karet.
22.6.2018, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě Digital Key 1.0: univerzální odemykání aut smartphonem blíže realitě
Automobilky i technologické společnosti se konečně spojily a vytvořily konsorcium pro vývoj digitálních klíčů pro auta. Univerzální odemykání automobilů pomocí smartphonů tak bude konečně standardizované.
22.6.2018, aktualita, Milan Šurkala