www.svethardware.cz
>
>
>

Grafické karty Intelu budou v roce 2020, a to i pro hráče

Grafické karty Intelu budou v roce 2020, a to i pro hráče
, , aktualita
Už víme, že Intel chce proniknout na trh čipů pro grafické karty a konkurovat tak AMD a Nvidii. Nyní sám CEO společnosti potvrdil, že se tak stane v roce 2020. Raja Koduri, kterého Intel přetáhl v minulém roce, tak bude mít co dělat.
reklama
Společnost Intel koncem minulého přetáhla z AMD Raju Koduriho, který byl šéfem divize pro grafické čipy Radeon. Později přetáhl i Jima Kellera, který stojí za Ryzenem a Chrise Cooka. Tolik významných lidí dává tušit, že chce zapracovat nejen na CPU, ale především na GPU. Nejde ale jen o integrované grafické čipy v procesorech Intel, ale také o samostatné grafické karty s GPU této značky. Taková karta se objevila naposledy na konci minulého tisíciletí v podobě Intelu 740.
 
 
I když se objevily zprávy, že bychom se grafických karet Intelu mohli dočkat už počátkem příštího roku, to by bylo přeci jen velmi optimistické. Vývoj úplně nové architektury si totiž vyžádá několik let. CEO Brian Krzanich i účet společnosti na Twitteru nyní oficiálně potvrdili, že se takto stane v roce 2020. Na vývoj tak bude mít Koduri zhruba necelé tři roky, což vzbuzuje domněnky, že na vývoji nového GPU začal Intel dokonce ještě chvíli před příchodem Koduriho a Cooka.
 
Tato GPU budou zaměřena do dvou velkých oblastí. Prvně půjde o průmyslové nasazení, tedy zejména o náročné výpočty např. do datových center nebo pro umělou inteligenci. Za druhé se ale dočkají i běžní zákazníci, tedy hráči. Není zatím jasné, kdy přesně v roce 2020 se tyto karty objeví. Nevíme také, která z kategorií se objeví první nebo zda se objeví současně. Otázkou také je, kteří výrobci budou produkovat karty s GPU Intelu nebo zda si je bude společnost vyrábět i sama. Neznámých je tedy hodně, každopádně za dva roky tu bude konečně asi i třetí hráč v poli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony Kontrola daní po řecku: místo účtenkovky kontrola drony
V několika evropských zemích se vybírání daní kontroluje účtenkovými loteriemi včetně té naší. Řekové si ale na vybraná podnikání jako jsou turistické lodě posvítili i jinak. Vydávání a přiznávání účtenek totiž budou sledovat pomocí dronů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků NVIDIA i AMD získávají pozitivní ohlasy analytiků
NVIDIA v poslední době nesbírala velké pochvaly od analytiků. Ovšem i mezi nimi se samozřejmě najdou různé názory a ty pozitivní přicházejí z Bank of America. Doporučení investovat se také objevila ve spojitosti s AMD. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu GeForce RTX 2080 se předvedla na suchém ledu
Overclocker Der8auer se odhodlal k netradičnímu pokusu o přetaktování grafické karty, a to modelu GeForce GTX 2080 s využitím suchého ledu. Co tento pokus přinesl, na to se můžeme nyní podívat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chrome 69: čelní útok na naše soukromí? Chrome 69: čelní útok na naše soukromí?
Google před verzí Chrome 69 nabídl ve svém prohlížeči volitelnou možnost přihlásit se k příslušnému účtu, aby bylo možné synchronizovat třeba záložky mezi různými zařízeními. S verzí 69 se ale způsob přihlašování mění. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu Japonská Hayabusa-2 odhodila roboty na povrch asteroidu Ryugu
Japonská JAXA v poslední době neměla moc štěstí, ale na svou sondu Hayabusa-2 zatím může být pyšná. Ta už před prázdninami dostihla asteroid Ryugu a nyní na něj z výšky jen 55 metrů shodila dva roboty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek