www.svethardware.cz
>
>
>

Grafické karty Intelu budou v roce 2020, a to i pro hráče

Grafické karty Intelu budou v roce 2020, a to i pro hráče
, , aktualita
Už víme, že Intel chce proniknout na trh čipů pro grafické karty a konkurovat tak AMD a Nvidii. Nyní sám CEO společnosti potvrdil, že se tak stane v roce 2020. Raja Koduri, kterého Intel přetáhl v minulém roce, tak bude mít co dělat.
reklama
Společnost Intel koncem minulého přetáhla z AMD Raju Koduriho, který byl šéfem divize pro grafické čipy Radeon. Později přetáhl i Jima Kellera, který stojí za Ryzenem a Chrise Cooka. Tolik významných lidí dává tušit, že chce zapracovat nejen na CPU, ale především na GPU. Nejde ale jen o integrované grafické čipy v procesorech Intel, ale také o samostatné grafické karty s GPU této značky. Taková karta se objevila naposledy na konci minulého tisíciletí v podobě Intelu 740.
 
 
I když se objevily zprávy, že bychom se grafických karet Intelu mohli dočkat už počátkem příštího roku, to by bylo přeci jen velmi optimistické. Vývoj úplně nové architektury si totiž vyžádá několik let. CEO Brian Krzanich i účet společnosti na Twitteru nyní oficiálně potvrdili, že se takto stane v roce 2020. Na vývoj tak bude mít Koduri zhruba necelé tři roky, což vzbuzuje domněnky, že na vývoji nového GPU začal Intel dokonce ještě chvíli před příchodem Koduriho a Cooka.
 
Tato GPU budou zaměřena do dvou velkých oblastí. Prvně půjde o průmyslové nasazení, tedy zejména o náročné výpočty např. do datových center nebo pro umělou inteligenci. Za druhé se ale dočkají i běžní zákazníci, tedy hráči. Není zatím jasné, kdy přesně v roce 2020 se tyto karty objeví. Nevíme také, která z kategorií se objeví první nebo zda se objeví současně. Otázkou také je, kteří výrobci budou produkovat karty s GPU Intelu nebo zda si je bude společnost vyrábět i sama. Neznámých je tedy hodně, každopádně za dva roky tu bude konečně asi i třetí hráč v poli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů Deepcool představil svou technologii proti úniku kapaliny z vodních chladičů
Společnosti Deepcool se povedlo patentovat svou technologii, která má zabránit úniku chladicího média z uzavřených okruhů vodních chladičů, a tak už se odhodlala ji i blíže představit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly NVIDIA: Turing RTX se v prvních osmi týdnech prodávaly mnohem lépe než Pascaly
Společnost NVIDIA rozhodně nezažila z hlediska financí úžasný půlrok, ale nyní přišla s informacemi o tom, jak se prodávaly karty Turing série RTX v prvních osmi týdnech oproti Pascalům. Bylo to téměř o polovinu lepší. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech Wikipedia protestuje proti EU a jejím Článkům 11 a 13, nefunguje ve 4 státech
Už jen 5 dní zbývá do toho, kdy se možná evropský internet obrátí naruby. EU si totiž chystá vysoce kontroverzní Články 11 a 13, které mohou do značné míry ovlivnit to, co budeme moci na webu dělat i existenci nejednoho webu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17 Beresheet přistane příští měsíc poblíž Apolla 15 a 17
Izraelský Beresheet dokázal překonat své potíže s počítačem, které zhatily první velký zážeh a nyní je na cestě k Měsíci, na jehož povrch přistane v dubnu. Shodou okolností to přitom bude poblíž míst přistání misí Apollo 15 a 17. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control Epic Store se spojí s Humble a exkluzivně nabídne The Outer Worlds a Remedy's Control
Společnost Epic Games vyhlásila válku Steamu, neboť jinak se to ani už nedá napsat. Dozvídáme se o dalších dvou exkluzivitách, které budou Steamu alespoň na rok upřeny a pak i o propojení s Humble Store. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře