www.svethardware.cz
>
>
>

Grafické karty Intelu budou v roce 2020, a to i pro hráče

Grafické karty Intelu budou v roce 2020, a to i pro hráče
, , aktualita
Už víme, že Intel chce proniknout na trh čipů pro grafické karty a konkurovat tak AMD a Nvidii. Nyní sám CEO společnosti potvrdil, že se tak stane v roce 2020. Raja Koduri, kterého Intel přetáhl v minulém roce, tak bude mít co dělat.
reklama
Společnost Intel koncem minulého přetáhla z AMD Raju Koduriho, který byl šéfem divize pro grafické čipy Radeon. Později přetáhl i Jima Kellera, který stojí za Ryzenem a Chrise Cooka. Tolik významných lidí dává tušit, že chce zapracovat nejen na CPU, ale především na GPU. Nejde ale jen o integrované grafické čipy v procesorech Intel, ale také o samostatné grafické karty s GPU této značky. Taková karta se objevila naposledy na konci minulého tisíciletí v podobě Intelu 740.
 
 
I když se objevily zprávy, že bychom se grafických karet Intelu mohli dočkat už počátkem příštího roku, to by bylo přeci jen velmi optimistické. Vývoj úplně nové architektury si totiž vyžádá několik let. CEO Brian Krzanich i účet společnosti na Twitteru nyní oficiálně potvrdili, že se takto stane v roce 2020. Na vývoj tak bude mít Koduri zhruba necelé tři roky, což vzbuzuje domněnky, že na vývoji nového GPU začal Intel dokonce ještě chvíli před příchodem Koduriho a Cooka.
 
Tato GPU budou zaměřena do dvou velkých oblastí. Prvně půjde o průmyslové nasazení, tedy zejména o náročné výpočty např. do datových center nebo pro umělou inteligenci. Za druhé se ale dočkají i běžní zákazníci, tedy hráči. Není zatím jasné, kdy přesně v roce 2020 se tyto karty objeví. Nevíme také, která z kategorií se objeví první nebo zda se objeví současně. Otázkou také je, kteří výrobci budou produkovat karty s GPU Intelu nebo zda si je bude společnost vyrábět i sama. Neznámých je tedy hodně, každopádně za dva roky tu bude konečně asi i třetí hráč v poli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci Viceprezident Mike Rayfield opouští radeonovou divizi, prý ztratil zájem o práci
Mike Rayfield, dosavadní senior viceprezident a generální manažer Radeon Technologies Group (RTG) s koncem roku ve firmě AMD i sám skončí. To je jisté, avšak spekuluje se o důvodech, které ukazují na vyhoření.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne? Virgin Galactic SpaceShipTwo dosáhla vesmíru, nebo snad ne?
Titulky hlásají, že loď SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic se přiblížila k hranici vesmíru a jinde se zase dozvíme, že už v něm byla. Pojďme se tak podívat na to, jak to ve skutečnosti je a co se podařilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu John Romero uvede Sigil, rozšíření k 25. narozeninám Doomu
John Romero chce oslavit 25. narozeniny hry Doom uvedením megawadu Sigil, který bude k dispozici zdarma. Ten rozšíří původní legendární hru z roku 1993, která se stala průkopníkem FPS her, o pátou epizodu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně) Pro Evolution Soccer 2019 si nyní zahrajete zdarma (a legálně)
Konami vydává free-to-play verzi svého oblíbeného fotbalového simulátoru. PES 2019 Lite si můžete stáhnout zdarma pro PC, PlayStation 4 a Xbox One, budete ovšem muset oželet některé herní módy.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde Akcie NVIDIE se drží na polovině maxima a největší investor možná odejde
Asi málokdo předpokládal, že konec druhé vlny těžby na grafických kartách NVIDII tak hluboce zasáhne na finančním trhu. Přesně to se ale stalo. Její akcie zakrátko klesly na polovinu letošního maxima, kde se drží a možná přijde i další rána.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář