www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel získal po Kodurim také Chrise Hooka z AMD a Jima Kellera

Intel získal po Kodurim také Chrise Hooka z AMD a Jima Kellera
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že firmu AMD opustil Chris Hook a začalo se ihned spekulovat, že míří do Intelu. To bylo nyní potvrzeno stejně jako to, že Intel získala na pozici senior viceprezidenta také Jima Kellera, který pro AMD pomohl navrhnout Zen.
K oblíbeným
reklama
Vypadá to tak, že Intel si postupně přetahuje významné zaměstnance firmy AMD. Na konci minulého roku to byl Raja Koduri, který v Intelu získal vlastní divizi. Chris Hook je jeho kamarád a spekulace se nemýlily, že rovněž zamíří do Intelu a Jim Keller je kapitola sama o sobě. Hook přitom o sobě na Twitteru mluví jako o "Intel discrete graphics guy", což už může, neboť nyní už není žádné tajemství, že Intel vyvíjí samostatná GPU. Budou to vůbec první takové čipy po ojedinělých Intel 740. 
 
 
Chris Hook pracoval na pozici Senior Director (Global Product Marketing), takže musel z Intelu evidentně dostat velice zajímavou nabídku. Uprostřed dubna přitom pouze ohlásil, že si dává chvíli pauzu, než se z AMD přesune na zelenější pastviny a nyní je už z jeho facebookového profilu jasné, kde ty pastviny jsou. Jeho nová pracovní pozice přitom dříve v Intelu neexistovala, což je ostatně pochopitelné, když Intel až na zmíněnou 740 nikdy nevyráběl samostatná GPU (pokud tak nebereme GPU na pouzdrech vedle prvních Core). 
 
 
Dle Forbes bude mít Hook na starosti i produkty zaměřené na herní nadšence, takže se nejspíše opravdu můžeme těšit na to, že AMD a NVIDIA budou mít novou konkurenci. Nicméně pro Intel nyní není vše růžové. Je tu také vývoj 10nm technologie, který stále jen pokulhává dopředu a s tím by mohl pomoci právě Jim Keller, jehož vstup do Intelu byl už potvrzen.
 
 
Intel už se nechal slyšet, že nástup 10nm procesu se odkládá až do roku 2019, což nezahrnuje výrobu prvních produktů, kde tolik nezáleží na výtěžnosti a to neplatí pro spotřebitelské produkty. Nicméně CEO Intelu nezapomněl upozornit na to, že 14nm proces se za svou éru značně vyvinul a nyní už se těší z výkonu vyššího o 70 procent oproti první iteraci. A jako obvykle také přinesl srovnání s dalšími procesy ohledně hustoty tranzistorů, která je oproti "ostatním" procesům výrazně vyšší. Jenomže v dohledné době tu mají být už 7nm procesy firem Samsung, TSMC a GlobalFoundries.
 
 
Když si ale srovnáme tranzistorovou hustotu 14nm a 10nm procesů Intel, ta má z 37,5 milionů tranzistorů na čtverečný milimetr vzrůst na více než 100, a to je více než slušný pokrok, který si nezadá s přechodem z 22 nm na 14 nm. 
 
Jim Keller začal v Intelu pracovat na pozici senior viceprezident jako čipový inženýr a je zřejmé, že bude mít na starosti i přechod na 10nm technologii. Keller však není superman, aby dokázal problémy Intelu v mžiku vyřešit. Brian Krzanich (CEO Intelu) už přiznal, že problémy s 10nm procesem jsou i následek toho faktu, že ještě není připravena technologie EUV a také i kvůli tomu, že si ve firmě sami určili tak agresivní škálování (výkon 10nm procesu a hustota prvků). 
 
 
Během příštího roku se tak rozhodne, kdo povede polovodičový průmysl využívajíc nejvýkonnější dostupný výrobní proces. Může to být Intel se svými 10 nm nebo některá firma ze zmíněné trojice vyvíjející 7nm procesy. Intel však evidentně začíná tlačit na pilu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei možná přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick Epic ukázal ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick
Společnost Epic Games ukázala ray tracing pod UE4 v traileru Fortnite X John Wick, ačkoliv tato technika vykreslování obrazu se při prezentaci hry nedostala zrovna do popředí. A přitom je využita pro řadu prvků. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih Adobe varuje zákazníky, že musí využívat nové aplikace Creative Cloud, aby jim nehrozil postih
Adobe je známý jako softwarová společnost, která si osvojila model předplatného a moderní pojetí "prodeje" softwaru. Zákazníci si nekupují kopii, nýbrž stornovatelnou licenci na využití produktu a co s tím může přicházet, nám nyní Adobe předvádí naživo. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd Hubble se podíval na galaxii, již kolize změnila v rodiště nových hvězd
Kdysi spirální galaxie NGC 4485 se v dávné minulosti téměř srazila s mnohem větší galaxií NGC 4490. Srážka nebyla přímá, ale i tak změnila menší galaxii v rodiště nových hvězd, na něž se nyní blíže podíval Hubble. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty AMD Ryzen "Picasso" odhalují své takty
AMD už dokončuje svou novou generaci desktopových APU, což jsou čipy, které nesou kódové označení Picasso. A máme tu opět známého thajského leakera, který nám prozradí, jaké takty můžeme očekávat. O takty totiž zde půjde především. 
17.5.2019, aktualita, Jan Vítek