www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel získal po Kodurim také Chrise Hooka z AMD a Jima Kellera

Intel získal po Kodurim také Chrise Hooka z AMD a Jima Kellera
, , aktualita
Nedávno jsme se dozvěděli, že firmu AMD opustil Chris Hook a začalo se ihned spekulovat, že míří do Intelu. To bylo nyní potvrzeno stejně jako to, že Intel získala na pozici senior viceprezidenta také Jima Kellera, který pro AMD pomohl navrhnout Zen.
reklama
Vypadá to tak, že Intel si postupně přetahuje významné zaměstnance firmy AMD. Na konci minulého roku to byl Raja Koduri, který v Intelu získal vlastní divizi. Chris Hook je jeho kamarád a spekulace se nemýlily, že rovněž zamíří do Intelu a Jim Keller je kapitola sama o sobě. Hook přitom o sobě na Twitteru mluví jako o "Intel discrete graphics guy", což už může, neboť nyní už není žádné tajemství, že Intel vyvíjí samostatná GPU. Budou to vůbec první takové čipy po ojedinělých Intel 740. 
 
 
Chris Hook pracoval na pozici Senior Director (Global Product Marketing), takže musel z Intelu evidentně dostat velice zajímavou nabídku. Uprostřed dubna přitom pouze ohlásil, že si dává chvíli pauzu, než se z AMD přesune na zelenější pastviny a nyní je už z jeho facebookového profilu jasné, kde ty pastviny jsou. Jeho nová pracovní pozice přitom dříve v Intelu neexistovala, což je ostatně pochopitelné, když Intel až na zmíněnou 740 nikdy nevyráběl samostatná GPU (pokud tak nebereme GPU na pouzdrech vedle prvních Core). 
 
 
Dle Forbes bude mít Hook na starosti i produkty zaměřené na herní nadšence, takže se nejspíše opravdu můžeme těšit na to, že AMD a NVIDIA budou mít novou konkurenci. Nicméně pro Intel nyní není vše růžové. Je tu také vývoj 10nm technologie, který stále jen pokulhává dopředu a s tím by mohl pomoci právě Jim Keller, jehož vstup do Intelu byl už potvrzen.
 
 
Intel už se nechal slyšet, že nástup 10nm procesu se odkládá až do roku 2019, což nezahrnuje výrobu prvních produktů, kde tolik nezáleží na výtěžnosti a to neplatí pro spotřebitelské produkty. Nicméně CEO Intelu nezapomněl upozornit na to, že 14nm proces se za svou éru značně vyvinul a nyní už se těší z výkonu vyššího o 70 procent oproti první iteraci. A jako obvykle také přinesl srovnání s dalšími procesy ohledně hustoty tranzistorů, která je oproti "ostatním" procesům výrazně vyšší. Jenomže v dohledné době tu mají být už 7nm procesy firem Samsung, TSMC a GlobalFoundries.
 
 
Když si ale srovnáme tranzistorovou hustotu 14nm a 10nm procesů Intel, ta má z 37,5 milionů tranzistorů na čtverečný milimetr vzrůst na více než 100, a to je více než slušný pokrok, který si nezadá s přechodem z 22 nm na 14 nm. 
 
Jim Keller začal v Intelu pracovat na pozici senior viceprezident jako čipový inženýr a je zřejmé, že bude mít na starosti i přechod na 10nm technologii. Keller však není superman, aby dokázal problémy Intelu v mžiku vyřešit. Brian Krzanich (CEO Intelu) už přiznal, že problémy s 10nm procesem jsou i následek toho faktu, že ještě není připravena technologie EUV a také i kvůli tomu, že si ve firmě sami určili tak agresivní škálování (výkon 10nm procesu a hustota prvků). 
 
 
Během příštího roku se tak rozhodne, kdo povede polovodičový průmysl využívajíc nejvýkonnější dostupný výrobní proces. Může to být Intel se svými 10 nm nebo některá firma ze zmíněné trojice vyvíjející 7nm procesy. Intel však evidentně začíná tlačit na pilu. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED! Thermaltake Pacific R1 Plus: chce to víc RGB LED!
Silvestr už není daleko, tak si to dnes trošku odlehčíme a podíváme se, co nám připravila společnost Thermaltake. Ta vycítila, že někteří zákazníci by mohli nešťastní bez barevně svítících modulů RAM, a tak přispěchala na pomoc i s firmou Corsair.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory Evropsko-japonská sonda vyzkoušela dosud nejsilnější iontové motory
Vesmírná sonda BepiColombo Mercury je výsledkem spolupráce evropské agentury ESA a japonské JAXA. Míří k Merkuru, na jehož oběžné dráze se má usídlit, a to s využitím dosud nejsilnějšího iontového pohonu, jaký byl kdy vyroben. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google genderově vyvažuje svůj Překladač Google genderově vyvažuje svůj Překladač
Aby se některé pohlaví necítilo diskriminováno v Překladači společnosti Google, ten nyní zavádí genderově vyvážené překlady, které by měly ve vybraných jazycích zobrazovat všechny možné varianty překladu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit? Nové Windows 10 mají problém s instalací ovladačů NVIDIA, jak jej vyřešit?
Pokud si provedete čistou instalaci systému Windows October 2018 Update, můžete se setkat s chybou, která vám znemožní nainstalovat rovněž nové grafické ovladače od NVIDIE, a to s hláškou "NVIDIA Installer cannot continue". Co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy DeepMind poodhalil AlphaZero, neporazitelnou AI pro Go i šachy
Projekt DeepMind poodhalil více údajů o umělé inteligenci pro hraní deskových her díky publikaci článku na toto téma. AlphaZero se totiž dokáže učit bez pomoci člověk a umí nejen hru Go, ale zvládá i klasické šachy nebo hru shogi.
8.12.2018, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů