www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel přiznává, že nedostatek jeho CPU zasáhne i do 3. kvartálu

Intel přiznává, že nedostatek jeho CPU zasáhne i do 3. kvartálu
, , aktualita
Intel potýkající se s prostými následky toho, že svůj 10nm proces nedokázal ani s velkým zpožděním dostat do použitelného stavu, ohlásil pokračující nedostatek svých procesorů na trh. Ten jen tak neskončí. 
K oblíbeným
reklama
Intel přitom v průběhu minulého roku investoval značné prostředky do toho, aby navýšil produkci pomocí 14nm procesu, ovšem jeho 1,5 miliardy dolarů vynaložených ještě v minulém roce situaci ke spokojenosti nevyřešilo. Nicméně poté se začalo proslýchat, že se na tento rok chystá značné navýšení 14nm výrobních kapacit a vedle toho dobře víme o celkových mohutných investicích do výroby, jako je třeba 11 miliard dolarů pro Izraelský provoz
 
 
Zprvu nebylo moc jasné, proč by měl Intel v předvečer nástupu 10nm procesu mohutně rozšiřovat 14nm produkci, ovšem nyní to už vcelku jasné je. Nejdříve se objevily informace o 14nm Comet Lake, které mají přijít po Coffee Lake Refresh a pak se dokonce možní chystají ještě stále 14nm Rocket Lake. Tuto další generaci budeme chtít mít ještě potvrzenu, ovšem i kdyby to v důsledku byly jen Comet Lake, i tak by měly investice do 14nm provozů smysl vzhledem k tomu, že teprve v minulém týdnu byly představeny desítky nových Coffee Lake Refresh
 
Prostě a jednoduše se očekává, že podobně jako při nástupu 14nm procesu přijdou nejdříve ultramobilní 10nm procesory a na klasické mobilní, desktopové a potažmo serverové se dostane později, možná mnohem později. A pokud skutečně půjde o další dvě generace Comet Lake a Rocket Lake, pak by nebylo zrovna šílené uvažovat o tom, že Intel po nich představí rovnou 7nm desktopové procesory a přeskočí 10nm proces. Svou 7nm technologii totiž vyvíjí paralelně jiným týmem a vkládá do ní velké naděje. 
 
Robert Swan, výkonný ředitel Intelu, nyní ve svém vyjádření napsal, že problémy s dodávkami produktů měly a mají škodlivý dopad na zákazníky jeho firmy a ta se nyní zavazuje, že už nikdy nebude škrtit jejich růst. Proto se navyšují kapacity, ovšem problémy se očekávají ještě v hloubi 3. kvartálu. 
 
Microsoft přitom nedávno uvedl, že nedostatek procesorů Intel už aktuálně není důležité téma jako v lednu, kdy si tato firma stěžovala na to, že ovlivňuje prodeje systémů Windows. Microsoft ale může vnímat tuto situaci zkresleně, respektive evidentně vnímá, když samotný Intel říká něco jiného. Ostatně řada výrobců PC i kvůli nedostatku procesorů Intel začala ve větší míře využívat konkurenční produkty od AMD. 
 
Zdroj: TMF


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek20 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře