www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel přiznává, že nedostatek jeho CPU zasáhne i do 3. kvartálu

Intel přiznává, že nedostatek jeho CPU zasáhne i do 3. kvartálu
, , aktualita
Intel potýkající se s prostými následky toho, že svůj 10nm proces nedokázal ani s velkým zpožděním dostat do použitelného stavu, ohlásil pokračující nedostatek svých procesorů na trh. Ten jen tak neskončí. 
K oblíbeným
reklama
Intel přitom v průběhu minulého roku investoval značné prostředky do toho, aby navýšil produkci pomocí 14nm procesu, ovšem jeho 1,5 miliardy dolarů vynaložených ještě v minulém roce situaci ke spokojenosti nevyřešilo. Nicméně poté se začalo proslýchat, že se na tento rok chystá značné navýšení 14nm výrobních kapacit a vedle toho dobře víme o celkových mohutných investicích do výroby, jako je třeba 11 miliard dolarů pro Izraelský provoz
 
 
Zprvu nebylo moc jasné, proč by měl Intel v předvečer nástupu 10nm procesu mohutně rozšiřovat 14nm produkci, ovšem nyní to už vcelku jasné je. Nejdříve se objevily informace o 14nm Comet Lake, které mají přijít po Coffee Lake Refresh a pak se dokonce možní chystají ještě stále 14nm Rocket Lake. Tuto další generaci budeme chtít mít ještě potvrzenu, ovšem i kdyby to v důsledku byly jen Comet Lake, i tak by měly investice do 14nm provozů smysl vzhledem k tomu, že teprve v minulém týdnu byly představeny desítky nových Coffee Lake Refresh
 
Prostě a jednoduše se očekává, že podobně jako při nástupu 14nm procesu přijdou nejdříve ultramobilní 10nm procesory a na klasické mobilní, desktopové a potažmo serverové se dostane později, možná mnohem později. A pokud skutečně půjde o další dvě generace Comet Lake a Rocket Lake, pak by nebylo zrovna šílené uvažovat o tom, že Intel po nich představí rovnou 7nm desktopové procesory a přeskočí 10nm proces. Svou 7nm technologii totiž vyvíjí paralelně jiným týmem a vkládá do ní velké naděje. 
 
Robert Swan, výkonný ředitel Intelu, nyní ve svém vyjádření napsal, že problémy s dodávkami produktů měly a mají škodlivý dopad na zákazníky jeho firmy a ta se nyní zavazuje, že už nikdy nebude škrtit jejich růst. Proto se navyšují kapacity, ovšem problémy se očekávají ještě v hloubi 3. kvartálu. 
 
Microsoft přitom nedávno uvedl, že nedostatek procesorů Intel už aktuálně není důležité téma jako v lednu, kdy si tato firma stěžovala na to, že ovlivňuje prodeje systémů Windows. Microsoft ale může vnímat tuto situaci zkresleně, respektive evidentně vnímá, když samotný Intel říká něco jiného. Ostatně řada výrobců PC i kvůli nedostatku procesorů Intel začala ve větší míře využívat konkurenční produkty od AMD. 
 
Zdroj: TMF


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update
Společnost Microsoft oficiálně vypustila na trh svou nejnovější verzi systému Windows 10, kterou můžeme označit jako November 2019 Update, anebo prostě 1909. Vedle jarní aktualizace máme očekávat spíše mírné změny a méně novinek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely? Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely?
Cena procesoru Core i5-9600KF v zahraničí i u nás výrazně a skokově klesla, což ukazuje na to, že nejde jen o nějakou akci prodejců. Za kolik si tak můžeme pořídit toto čisté šestijádro a jak na tom jsou jiné Intely?
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax Noctua uvádí na trh nové ventilátory a příslušenství řady Chromax
Noctua nedávno dostala na trh nové procesorové chladiče Chromax Black a nyní je doplňují ventilátory a příslušenství Chromax. Máme tu konkrétně modely NF-A20, NF-A12x15, NF-A9, NF-A9x14 či NF-A8.
Včera, aktualita, Jan Vítek