www.svethardware.cz
>
>
>
>

Intel přiznává, že nedostatek jeho CPU zasáhne i do 3. kvartálu

Intel přiznává, že nedostatek jeho CPU zasáhne i do 3. kvartálu
, , aktualita
Intel potýkající se s prostými následky toho, že svůj 10nm proces nedokázal ani s velkým zpožděním dostat do použitelného stavu, ohlásil pokračující nedostatek svých procesorů na trh. Ten jen tak neskončí. 
K oblíbeným
reklama
Intel přitom v průběhu minulého roku investoval značné prostředky do toho, aby navýšil produkci pomocí 14nm procesu, ovšem jeho 1,5 miliardy dolarů vynaložených ještě v minulém roce situaci ke spokojenosti nevyřešilo. Nicméně poté se začalo proslýchat, že se na tento rok chystá značné navýšení 14nm výrobních kapacit a vedle toho dobře víme o celkových mohutných investicích do výroby, jako je třeba 11 miliard dolarů pro Izraelský provoz
 
 
Zprvu nebylo moc jasné, proč by měl Intel v předvečer nástupu 10nm procesu mohutně rozšiřovat 14nm produkci, ovšem nyní to už vcelku jasné je. Nejdříve se objevily informace o 14nm Comet Lake, které mají přijít po Coffee Lake Refresh a pak se dokonce možní chystají ještě stále 14nm Rocket Lake. Tuto další generaci budeme chtít mít ještě potvrzenu, ovšem i kdyby to v důsledku byly jen Comet Lake, i tak by měly investice do 14nm provozů smysl vzhledem k tomu, že teprve v minulém týdnu byly představeny desítky nových Coffee Lake Refresh
 
Prostě a jednoduše se očekává, že podobně jako při nástupu 14nm procesu přijdou nejdříve ultramobilní 10nm procesory a na klasické mobilní, desktopové a potažmo serverové se dostane později, možná mnohem později. A pokud skutečně půjde o další dvě generace Comet Lake a Rocket Lake, pak by nebylo zrovna šílené uvažovat o tom, že Intel po nich představí rovnou 7nm desktopové procesory a přeskočí 10nm proces. Svou 7nm technologii totiž vyvíjí paralelně jiným týmem a vkládá do ní velké naděje. 
 
Robert Swan, výkonný ředitel Intelu, nyní ve svém vyjádření napsal, že problémy s dodávkami produktů měly a mají škodlivý dopad na zákazníky jeho firmy a ta se nyní zavazuje, že už nikdy nebude škrtit jejich růst. Proto se navyšují kapacity, ovšem problémy se očekávají ještě v hloubi 3. kvartálu. 
 
Microsoft přitom nedávno uvedl, že nedostatek procesorů Intel už aktuálně není důležité téma jako v lednu, kdy si tato firma stěžovala na to, že ovlivňuje prodeje systémů Windows. Microsoft ale může vnímat tuto situaci zkresleně, respektive evidentně vnímá, když samotný Intel říká něco jiného. Ostatně řada výrobců PC i kvůli nedostatku procesorů Intel začala ve větší míře využívat konkurenční produkty od AMD. 
 
Zdroj: TMF


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů