www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft překonal hranici 1 bilionu USD

Microsoft překonal hranici 1 bilionu USD
, , aktualita
Společnost Microsoft je třetí americkou firmou, jejíž hodnota překonala magickou hranici 1 bilionu dolarů. Dohnala tak Apple a Amazon, kterým se to podařilo už v minulém roce a nyní je dokonce před nimi.
K oblíbeným
reklama
Magická hranice 1 bilionu USD byla dosti ostře sledovaná, když mělo dojít k jejímu prvnímu prolomení americkou společností (celosvětově úplně poprvé se to podařilo čínské společnosti PetroChina už v roce 2007). V případě firem z USA se to poprvé podařilo společnosti Apple v srpnu 2018  o chvíli později i Amazonu. Třetí společností do party je pak Microsoft poté, co oznámil slušné hospodářské výsledky. Ten společnost Apple v hodnotě  během minulých měsíců i několikrát překonal, neboť Apple i Amazon pak zasáhl propad celého trhu, vůči němuž byl Microsoft trochu více imunní.
 
Microsoft logo
 
Velkou výhodou pro Microsoft je to, že Satya Nadella, CEO společnosti, se snaží rozvrstvit produkty do více oblastí trhu a takřka ve všech se mu to hodně daří. Už zdaleka tak nejde o společnost závislou na jednom velkém produktu, kterým byly Windows. To Apple je stále z poloviny závislý na prodejích iPhonu, nicméně i společnost s nakousnutým jablkem si je toho dobře vědoma a poslední dobou přichází s novinkami v podobě dalších služeb, které mají snížit závislost na iPhonech a přidat pravidelné platby pomocí předplatných (Apple News+, hry Apple Arcade, kreditní karta Apple Card a další).
 
Pro Microsoft tak Windows dnes tvoří už jen 18 % příjmů. Kancelářský balík Office přináší 25 %, herní divize a Xbox přidává dalších 9 % a tablety Surface mají okolo 5 %. Obrovské příjmy ale plynou i z různých cloudových služeb (např. Azure a další). Momentálně hodnota akcií Microsoftu opět lehce spadla a z maxima $131,37 so dostala na $129,15, takže hodnota společnosti je opět pod bilionem USD, konkrétně na 990,9 mld. USD. Ani Apple není nad magickou hranicí a nyní se pohybuje okolo 968,0 mld. USD, Amazon je pak na 936,0 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV Cryptojacking našli už i v audio souborech WAV
Skripty pro tajnou těžbu kryptoměn se dnes do počítačů mohou dostat mnoha různými způsoby. Nečekaným způsobem je dokonce skrytí skriptů do zvukových souborů WAV. Takto se zde dají ale ukrýt i jiné typy malwaru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15 G.Skill uvádí paměti DDR4-4000 s CL15
Společnost G.Skill opět posouvá schopnosti operačních pamětí RAM o kousek dále. Představuje paměti Trident Z a Trident Z Royal, které při frekvenci DDR4-4000 dosahují rekordního časování CL15.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
19.10.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala48 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
18.10.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů