www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft překonal hranici 1 bilionu USD

Microsoft překonal hranici 1 bilionu USD
, , aktualita
Společnost Microsoft je třetí americkou firmou, jejíž hodnota překonala magickou hranici 1 bilionu dolarů. Dohnala tak Apple a Amazon, kterým se to podařilo už v minulém roce a nyní je dokonce před nimi.
K oblíbeným
reklama
Magická hranice 1 bilionu USD byla dosti ostře sledovaná, když mělo dojít k jejímu prvnímu prolomení americkou společností (celosvětově úplně poprvé se to podařilo čínské společnosti PetroChina už v roce 2007). V případě firem z USA se to poprvé podařilo společnosti Apple v srpnu 2018  o chvíli později i Amazonu. Třetí společností do party je pak Microsoft poté, co oznámil slušné hospodářské výsledky. Ten společnost Apple v hodnotě  během minulých měsíců i několikrát překonal, neboť Apple i Amazon pak zasáhl propad celého trhu, vůči němuž byl Microsoft trochu více imunní.
 
Microsoft logo
 
Velkou výhodou pro Microsoft je to, že Satya Nadella, CEO společnosti, se snaží rozvrstvit produkty do více oblastí trhu a takřka ve všech se mu to hodně daří. Už zdaleka tak nejde o společnost závislou na jednom velkém produktu, kterým byly Windows. To Apple je stále z poloviny závislý na prodejích iPhonu, nicméně i společnost s nakousnutým jablkem si je toho dobře vědoma a poslední dobou přichází s novinkami v podobě dalších služeb, které mají snížit závislost na iPhonech a přidat pravidelné platby pomocí předplatných (Apple News+, hry Apple Arcade, kreditní karta Apple Card a další).
 
Pro Microsoft tak Windows dnes tvoří už jen 18 % příjmů. Kancelářský balík Office přináší 25 %, herní divize a Xbox přidává dalších 9 % a tablety Surface mají okolo 5 %. Obrovské příjmy ale plynou i z různých cloudových služeb (např. Azure a další). Momentálně hodnota akcií Microsoftu opět lehce spadla a z maxima $131,37 so dostala na $129,15, takže hodnota společnosti je opět pod bilionem USD, konkrétně na 990,9 mld. USD. Ani Apple není nad magickou hranicí a nyní se pohybuje okolo 968,0 mld. USD, Amazon je pak na 936,0 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl? Počítačové čipy a hranice pokroku: kam spěje polovodičový průmysl?
Málokdo už řeší to, zda Mooreův zákon stále platí ve své obecně uznávané podobě a jde spíše o to, kam až zajde vývoj ve snaze zmenšovat tranzistory a jaké nové berličky se v něm uplatní. Jaký je tedy výhled? 
Dnes, článek, Jan Vítek
Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby Alienware neprodává svá PC v některých státech USA kvůli limitům spotřeby
Alienware je zvláště v USA oblíbená značka herních PC, která patří pod firmu Dell. Nově se na jejích stránkách ovšem objevilo upozornění o tom, že se mnohé desktopy nebudou prodávat v jistých státech kvůli regulacím spotřeby energie. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů
Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním? Hry a 2700X vs. 8700K: jak si vedou přes tři roky stará CPU proti moderním?
Microsoft se chystá v případě systému Windows 11 udělat tlustou čáru za teprve nedávnými procesorovými generacemi a stále platí, že zapovězeno bude vše před 2. generací Ryzenů a 8. generací Core. 
Včera, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku Dostupnost produktů AMD nebude dostatečná po celý zbytek roku
Ačkoliv nám firma AMD dříve slibovala, že zvláště dodávky grafických karet se v druhé polovině roku zvýší, bylo zřejmé, že poptávka s celým jejím dluhem bude těžko uspokojena. A to Lisa Su také potvrdila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX Sapphire uvádí Nitro M01, stylovou skříň pro Mini ITX i Micro ATX
Společnost Sapphire známe spíše jako dlouhodobého AIB partnera firmy AMD, který vyráběl grafické karty ještě v době, kdy byla ATi samostatnou firmou. Nyní tu ale máme novinku v podobě počítačové skříně. 
Včera, aktualita, Jan Vítek