www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft překonal hranici 1 bilionu USD

Microsoft překonal hranici 1 bilionu USD
, , aktualita
Společnost Microsoft je třetí americkou firmou, jejíž hodnota překonala magickou hranici 1 bilionu dolarů. Dohnala tak Apple a Amazon, kterým se to podařilo už v minulém roce a nyní je dokonce před nimi.
K oblíbeným
reklama
Magická hranice 1 bilionu USD byla dosti ostře sledovaná, když mělo dojít k jejímu prvnímu prolomení americkou společností (celosvětově úplně poprvé se to podařilo čínské společnosti PetroChina už v roce 2007). V případě firem z USA se to poprvé podařilo společnosti Apple v srpnu 2018  o chvíli později i Amazonu. Třetí společností do party je pak Microsoft poté, co oznámil slušné hospodářské výsledky. Ten společnost Apple v hodnotě  během minulých měsíců i několikrát překonal, neboť Apple i Amazon pak zasáhl propad celého trhu, vůči němuž byl Microsoft trochu více imunní.
 
Microsoft logo
 
Velkou výhodou pro Microsoft je to, že Satya Nadella, CEO společnosti, se snaží rozvrstvit produkty do více oblastí trhu a takřka ve všech se mu to hodně daří. Už zdaleka tak nejde o společnost závislou na jednom velkém produktu, kterým byly Windows. To Apple je stále z poloviny závislý na prodejích iPhonu, nicméně i společnost s nakousnutým jablkem si je toho dobře vědoma a poslední dobou přichází s novinkami v podobě dalších služeb, které mají snížit závislost na iPhonech a přidat pravidelné platby pomocí předplatných (Apple News+, hry Apple Arcade, kreditní karta Apple Card a další).
 
Pro Microsoft tak Windows dnes tvoří už jen 18 % příjmů. Kancelářský balík Office přináší 25 %, herní divize a Xbox přidává dalších 9 % a tablety Surface mají okolo 5 %. Obrovské příjmy ale plynou i z různých cloudových služeb (např. Azure a další). Momentálně hodnota akcií Microsoftu opět lehce spadla a z maxima $131,37 so dostala na $129,15, takže hodnota společnosti je opět pod bilionem USD, konkrétně na 990,9 mld. USD. Ani Apple není nad magickou hranicí a nyní se pohybuje okolo 968,0 mld. USD, Amazon je pak na 936,0 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře