www.svethardware.cz
>
>
>

Microsoft překonal hranici 1 bilionu USD

Microsoft překonal hranici 1 bilionu USD
, , aktualita
Společnost Microsoft je třetí americkou firmou, jejíž hodnota překonala magickou hranici 1 bilionu dolarů. Dohnala tak Apple a Amazon, kterým se to podařilo už v minulém roce a nyní je dokonce před nimi.
K oblíbeným
reklama
Magická hranice 1 bilionu USD byla dosti ostře sledovaná, když mělo dojít k jejímu prvnímu prolomení americkou společností (celosvětově úplně poprvé se to podařilo čínské společnosti PetroChina už v roce 2007). V případě firem z USA se to poprvé podařilo společnosti Apple v srpnu 2018  o chvíli později i Amazonu. Třetí společností do party je pak Microsoft poté, co oznámil slušné hospodářské výsledky. Ten společnost Apple v hodnotě  během minulých měsíců i několikrát překonal, neboť Apple i Amazon pak zasáhl propad celého trhu, vůči němuž byl Microsoft trochu více imunní.
 
Microsoft logo
 
Velkou výhodou pro Microsoft je to, že Satya Nadella, CEO společnosti, se snaží rozvrstvit produkty do více oblastí trhu a takřka ve všech se mu to hodně daří. Už zdaleka tak nejde o společnost závislou na jednom velkém produktu, kterým byly Windows. To Apple je stále z poloviny závislý na prodejích iPhonu, nicméně i společnost s nakousnutým jablkem si je toho dobře vědoma a poslední dobou přichází s novinkami v podobě dalších služeb, které mají snížit závislost na iPhonech a přidat pravidelné platby pomocí předplatných (Apple News+, hry Apple Arcade, kreditní karta Apple Card a další).
 
Pro Microsoft tak Windows dnes tvoří už jen 18 % příjmů. Kancelářský balík Office přináší 25 %, herní divize a Xbox přidává dalších 9 % a tablety Surface mají okolo 5 %. Obrovské příjmy ale plynou i z různých cloudových služeb (např. Azure a další). Momentálně hodnota akcií Microsoftu opět lehce spadla a z maxima $131,37 so dostala na $129,15, takže hodnota společnosti je opět pod bilionem USD, konkrétně na 990,9 mld. USD. Ani Apple není nad magickou hranicí a nyní se pohybuje okolo 968,0 mld. USD, Amazon je pak na 936,0 mld. USD.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami Průšvih u Applu: Apple Card se nesnese s peněženkami ani džínami
Apple je občas společností netušených problémů. Nová kreditní karta Apple Card se totiž může poškodit při naprosto typickém a očekávaném použití. Např. při nošení v kožené peněžence nebo džínách.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi MoviePass nechal data karet zákazníků v nezaheslované databázi
Služba MoviePass nabízela svým zákazníkům jakousi debetní kartu pro placení za návštěvu kin. Jejich data včetně čísel kreditek a dat expirace ale nechal na internetu ve volně přístupné databázi bez hesla.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů Xilinx se pochlubil světově největším FPGA s 35 miliardami tranzistorů
Společnost Xilinx dnes představila FPGA Virtex UltraScale+ VU19P, který je postaven na 16nm procesu a skládá se z celkem 35 miliard tranzistorů. Dozvídáme se tak, že jde o světově největší čip typu FPGA. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC Philips nabízí třio 4K HDR monitorů pro obývací pokoje i PC
Společnost Philips si připravila tři nové velké monitory, které nabízejí rozlišení 4K, vedle toho i HDR a určeny jsou především pro naše obývací pokoje. Jde o monitory jak pro herní konzole, tak pro PC či snad HTPC. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy FSP: FlexGURU: malé modulární zdroje pro úsporné sestavy
Malých zdrojů s přiměřeným výkonem není na trhu zrovna mnoho, a tak potěší, že tu máme na výběr další. Jde o FlexGURU od FSP, které jsou modulární a nabízí výkon 250 a 300 W vhodný pro menší či úspornější sestavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek