www.svethardware.cz
>
>
>

Muzeum ve Virginii využívá 3D tištěné exponáty pro zrakově postižené návštěvníky

Muzeum ve Virginii využívá 3D tištěné exponáty pro zrakově postižené návštěvníky
, , aktualita
I muzea se snaží jít s dobou. Americké muzeum ve Virginii se proto rozhodlo využívat výhod technologie 3D tisku, aby mohlo poskytnout lepší prohlídky i pro zrakově postižené návštěvníky, kteří si budou moct sáhnout na vytištěné modely exponátů. 
K oblíbeným
reklama
Muzeum Virginia Historical Society, které se zaměřuje na místní historii, se rozhodlo používat technologii 3D skenování a 3D tisku k tomu, aby jejich zrakově postižení návštěvníci mohli mít z prohlídky komplexní zážitek. Díky spolupráci s Virtual Curation Laboratory se naskenovalo množství exponátů, které se vztahují k období americké občanské války.

I když si v muzeích zrakově postižení lidé mohou vyslechnout výklad, většina exponátů a vystavených věcí bývá schována za sklem a není možné se jich dotýkat. Návštěvníci, kteří dobře nevidí, jsou v tomto ohledu znevýhodněni. 3D tištěné modely určené k osahání jsou ale snahou těmto lidem poskytnout plnohodnotný zážitek z muzejní sbírky.

Návštěvníci si budou moc exponáty vzít do rukou a ohmatat jejich tvar. 3D tištěné verze ale ne vždy zachytí správnou povrchovou strukturu a váhu původního vystaveného předmětu, stále se však jedná o pokrok. 
 

Muzeum plánuje zařadit na svůj program tuto speciální "hmatovou prohlídku", aby si návštěvníci mohli sáhnout například na tvář generála Roberta Edwarda Lee. Každý model vystaveného předmětu bude opatřen i vytištěným plastickým nápisem, kde se zrakově postižení návštěvníci budou moct dozvědět, co právě drží.

Používání 3D skenování a 3D tisku nemá vylepšovat jen zážitky přímo v muzeích, ale i zpřístupnit muzejní sbírky i virtuálně. 3D skeny mohou být zpřístupněny online a zájemci tak nebudou muset přímo navštívit muzeum, ale třeba si vytisknout své modely na vlastní 3D tiskárně doma či si jen historické předměty důkladně prohlédnout. Poskytnutí digitálního modelu každému je totiž další částí tohoto projektu, který by tímto způsobem měl rozšiřovat vzdělávání v oblasti historie.

Technologie 3D tisku nachází stále větší uplatnění ve spoustě oborů. Kromě výroby modelů podle historických předmětů nachází své uplatnění i v medicíně, když je třeba pomocí speciálních náplastí zotavit srdce po infarktu, či ve stavebnictví, kde 3D tisk pomůže postavit most pro cyklisty.

Zdroj: 3ders.org 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu Evropská Gigafactory od Tesly bude stát v Německu
Evropská Tesla Gigafacotry už zná své místo. Elon Musk prohlásil, že bude stát v blízkosti německého hlavního města, Berlína. Po letech dohadů, zda bude v ČR, Británii, Nizozemí, Francii či jinde, je jasno.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update Microsoft vypustil do světa Windows 10 November 2019 Update
Společnost Microsoft oficiálně vypustila na trh svou nejnovější verzi systému Windows 10, kterou můžeme označit jako November 2019 Update, anebo prostě 1909. Vedle jarní aktualizace máme očekávat spíše mírné změny a méně novinek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely? Core i5-9600KF výrazně zlevňuje, co ostatní Intely?
Cena procesoru Core i5-9600KF v zahraničí i u nás výrazně a skokově klesla, což ukazuje na to, že nejde jen o nějakou akci prodejců. Za kolik si tak můžeme pořídit toto čisté šestijádro a jak na tom jsou jiné Intely?
Dnes, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem BBC varuje před deepfakes, vytvořila umělé video s Borisem Johnsonem
Deepfakes jsou čím dál tím větším problémem. Varuje před nimi stabice BBC, která se podílela na tvorbě falešného videa s Borisem Johnsonem a Jeremy Corbynem. Ukazuje, že je stále snazší udělat věrohodný podvrh.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink SpaceX po přestávce vypustilo další kopu satelitů Starlink
Satelity Starlink jsou malé a skladné, a tak si jich jeden Falcon 9 může vzít na palubu celou kopu, čili šedesát. Nyní se přitom podařilo další takovou várku dostat na oběžnou dráhu a učinit další krok ke zprovoznění připravované sítě.
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů