www.svethardware.cz
>
>
>
>

Novou předsedkyní správní rady Tesly se stává Robyn M. Denholmová

Novou předsedkyní správní rady Tesly se stává Robyn M. Denholmová
, , aktualita
Kvůli tweetování Elona Muska bylo spuštěno už nejedno vyšetřování a jedno z nich skončilo dohodou, že Musk musí odstoupit z pozice předsedy správní rady společnosti a zaplatit pokutu. Na postu jej nahradí Robyn Denholmová.
reklama
Muskovy tweety způsobily už nejeden problém a ten o privátní Tesle ho stál místo předsedy správní rady společnosti a 20 milionů dolarů pro Teslu i něj samotného. I když se spekulovalo, že jej na tomto postu nahradí James Murdoch, Elon Musk to popřel a měl pravdu. Tuto pozici totiž převezme Robyn M. Denholmová, která je jednou z nezávislých ředitelů společnosti už od roku 2014 a nyní působí jako CFO a ředitelka strategie u australského telekomunikačního operátora Telstra. Té tak nyní běží šestiměsíční výpovědní lhůta u Telstry, přesto na svou pozici u Tesly nastupuje okamžitě (byť ne na plný úvazek). Podle dohody musela Tesla zveřejnit jméno nového předsedy (nebo předsedkyně) do příštího týdne. Elon Musk zůstává na pozici CEO společnosti.
 
Robyn Denholmová
 
Robyn Denholmová v minulosti pracovala např. u společností jako Juniper Networks nebo Sun Microsystems. V Juniperu se jí např. podařilo výrazně zvýšit příjmy společnosti. Má také zkušenosti z automotive, konkrétně pracovala pro automobilku Toyota. Sám Elon řekl, že Robyn se už i v Tesla hodně dobře zapsala a výrazně přispěla k tomu, aby se Tesla v posledním čtvrtletí stala ziskovou společností. Na ziskový rok ale Tesla stále ještě marně čeká.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update
Poslední aktualizace operačního systému Windows 10 October 2018 Update si nerozumí s Apple iCloud. Společnosti tak zastavily možnost instalace, aby nedošlo k problémům, které by mohly vést k nepříjemným důsledkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10 Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10
Microsoft se rozhodl, že softwarovým vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro systém Windows 10, který pracuje na zařízeních se 64bitovým procesorem ARM. Pro něj se tak mohou tvořit aplikace, které budou na takových procesorech pracovat nativně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky
Do své finální pozice už doputoval satelit GOES-17, který patří NOAA a poslouží k nahrazení starého "hardwaru", který slouží už od 90. let. GOES-17 je tak další satelit, který patří mezi GOES-R. Na co bude dohlížet?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní
Dnes si můžeme vybrat z bohaté nabídky klávesnic, z nichž se pro psaní hodí především ty, které jsou vybaveny tlačítky s hmatovou i zvukovou odezvou. To ale znamená hlučné psaní, přičemž Razer BlackWidow Lite je jiná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz
Počítačové monitory nám v řadě posledních let mnoho revolučních technologií neukázaly. OLED jsou typický vapourware a my můžeme být rádi alespoň za to, že technologie TN už ustoupila do pozadí. Ale co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů