www.svethardware.cz
>
>
>
>

Novou předsedkyní správní rady Tesly se stává Robyn M. Denholmová

Novou předsedkyní správní rady Tesly se stává Robyn M. Denholmová
, , aktualita
Kvůli tweetování Elona Muska bylo spuštěno už nejedno vyšetřování a jedno z nich skončilo dohodou, že Musk musí odstoupit z pozice předsedy správní rady společnosti a zaplatit pokutu. Na postu jej nahradí Robyn Denholmová.
reklama
Muskovy tweety způsobily už nejeden problém a ten o privátní Tesle ho stál místo předsedy správní rady společnosti a 20 milionů dolarů pro Teslu i něj samotného. I když se spekulovalo, že jej na tomto postu nahradí James Murdoch, Elon Musk to popřel a měl pravdu. Tuto pozici totiž převezme Robyn M. Denholmová, která je jednou z nezávislých ředitelů společnosti už od roku 2014 a nyní působí jako CFO a ředitelka strategie u australského telekomunikačního operátora Telstra. Té tak nyní běží šestiměsíční výpovědní lhůta u Telstry, přesto na svou pozici u Tesly nastupuje okamžitě (byť ne na plný úvazek). Podle dohody musela Tesla zveřejnit jméno nového předsedy (nebo předsedkyně) do příštího týdne. Elon Musk zůstává na pozici CEO společnosti.
 
Robyn Denholmová
 
Robyn Denholmová v minulosti pracovala např. u společností jako Juniper Networks nebo Sun Microsystems. V Juniperu se jí např. podařilo výrazně zvýšit příjmy společnosti. Má také zkušenosti z automotive, konkrétně pracovala pro automobilku Toyota. Sám Elon řekl, že Robyn se už i v Tesla hodně dobře zapsala a výrazně přispěla k tomu, aby se Tesla v posledním čtvrtletí stala ziskovou společností. Na ziskový rok ale Tesla stále ještě marně čeká.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd? GeForce GTX 1660 a 1660 Ti: jaký budou mít takt, paměti, atd?
Server WCCFTech přinesl nové informace o tom, jaké můžeme očekávat základní takty grafických karet GeForce GTX 1660 a 1660 Ti a jaké budou další vlastnosti. Tyto informace je pochopitelně třeba brát s rezervou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek