www.svethardware.cz
>
>
>
>

Novou předsedkyní správní rady Tesly se stává Robyn M. Denholmová

Novou předsedkyní správní rady Tesly se stává Robyn M. Denholmová
, , aktualita
Kvůli tweetování Elona Muska bylo spuštěno už nejedno vyšetřování a jedno z nich skončilo dohodou, že Musk musí odstoupit z pozice předsedy správní rady společnosti a zaplatit pokutu. Na postu jej nahradí Robyn Denholmová.
K oblíbeným
reklama
Muskovy tweety způsobily už nejeden problém a ten o privátní Tesle ho stál místo předsedy správní rady společnosti a 20 milionů dolarů pro Teslu i něj samotného. I když se spekulovalo, že jej na tomto postu nahradí James Murdoch, Elon Musk to popřel a měl pravdu. Tuto pozici totiž převezme Robyn M. Denholmová, která je jednou z nezávislých ředitelů společnosti už od roku 2014 a nyní působí jako CFO a ředitelka strategie u australského telekomunikačního operátora Telstra. Té tak nyní běží šestiměsíční výpovědní lhůta u Telstry, přesto na svou pozici u Tesly nastupuje okamžitě (byť ne na plný úvazek). Podle dohody musela Tesla zveřejnit jméno nového předsedy (nebo předsedkyně) do příštího týdne. Elon Musk zůstává na pozici CEO společnosti.
 
Robyn Denholmová
 
Robyn Denholmová v minulosti pracovala např. u společností jako Juniper Networks nebo Sun Microsystems. V Juniperu se jí např. podařilo výrazně zvýšit příjmy společnosti. Má také zkušenosti z automotive, konkrétně pracovala pro automobilku Toyota. Sám Elon řekl, že Robyn se už i v Tesla hodně dobře zapsala a výrazně přispěla k tomu, aby se Tesla v posledním čtvrtletí stala ziskovou společností. Na ziskový rok ale Tesla stále ještě marně čeká.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal
Situace na trhu s grafickými kartami je už dávno absurdní, ale zřejmě ještě nebyl v tomto ohledu dosažen vrchol. Palit si totiž zřejmě chystá vypuštění nových karet pro těžbu kryptoměn, a to modelů založených na GPU Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář