www.svethardware.cz
>
>
>
>

Novou předsedkyní správní rady Tesly se stává Robyn M. Denholmová

Novou předsedkyní správní rady Tesly se stává Robyn M. Denholmová
, , aktualita
Kvůli tweetování Elona Muska bylo spuštěno už nejedno vyšetřování a jedno z nich skončilo dohodou, že Musk musí odstoupit z pozice předsedy správní rady společnosti a zaplatit pokutu. Na postu jej nahradí Robyn Denholmová.
K oblíbeným
reklama
Muskovy tweety způsobily už nejeden problém a ten o privátní Tesle ho stál místo předsedy správní rady společnosti a 20 milionů dolarů pro Teslu i něj samotného. I když se spekulovalo, že jej na tomto postu nahradí James Murdoch, Elon Musk to popřel a měl pravdu. Tuto pozici totiž převezme Robyn M. Denholmová, která je jednou z nezávislých ředitelů společnosti už od roku 2014 a nyní působí jako CFO a ředitelka strategie u australského telekomunikačního operátora Telstra. Té tak nyní běží šestiměsíční výpovědní lhůta u Telstry, přesto na svou pozici u Tesly nastupuje okamžitě (byť ne na plný úvazek). Podle dohody musela Tesla zveřejnit jméno nového předsedy (nebo předsedkyně) do příštího týdne. Elon Musk zůstává na pozici CEO společnosti.
 
Robyn Denholmová
 
Robyn Denholmová v minulosti pracovala např. u společností jako Juniper Networks nebo Sun Microsystems. V Juniperu se jí např. podařilo výrazně zvýšit příjmy společnosti. Má také zkušenosti z automotive, konkrétně pracovala pro automobilku Toyota. Sám Elon řekl, že Robyn se už i v Tesla hodně dobře zapsala a výrazně přispěla k tomu, aby se Tesla v posledním čtvrtletí stala ziskovou společností. Na ziskový rok ale Tesla stále ještě marně čeká.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková