NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition

NVIDIA potvrzuje, že nebude žádná RTX 3060 Founders Edition
, , aktualita
NVIDIA se opravdu nechystá vypustit do světa svou vlastní verzi karty GeForce RTX 3060 Founders Edition, takže tu budou pouze modely od AIB partnerů této společnosti. Můžeme se také ptát, jestli vůbec bude platit stanovená cena.
K oblíbeným
reklama
Zpráva francouzského serveru Cowcotland tak byla pravdivá, neboť nyní NVIDIA sama v odpovědi na otázku serveru PCWorld potvrdila, že si nechystá grafickou kartu GeForce RTX 3060 Founders Edition, což znamená, že ani nebude muset řešit její oficiální cenu, která byla stanovena na 329 dolarů. Nyní totiž NVIDIA sama v několika evropských zemích zvýšila ceny svých karet Founders Edition, což může představovat reakci na zvyšování cen karet od AIB výrobců. 
 
 
Jako první to byl Asus, který ohlásil zvyšování cen karet i základních desek a pak se ozvali i další výrobci. Ceny šly přitom nahoru jednak kvůli novým clům v USA, což se Evropy pochopitelně netýká, ovšem sám Asus mluví i o růstu cen potřebných komponent, provozních i logistických nákladů. Tomu by ostatně odpovídalo zvýšení cen karet Founders Edition o 20 až 50 eur, zatímco v případě cen v dolarech jde třeba o 70 nebo i více než 100 USD. 
 
Takže je velice pravděpodobné, že z doporučených 329 dolarů a odpovídající částce v eurech, kterou jsme mohli očekávat, zůstane jen vzpomínka. Nová RTX 3060 bude k dispozici pouze od AIB partnerů a právě ti ohlašují vlnu zdražování, takže otázka je spíše taková, jak moc cena nové NVIDIE naroste. 
 
Navíc se skutečně nedá očekávat, že by AMD brzy přispěchalo s novými RX 6700 (XT), které by jako konkurenční karty právě pro RTX 3060 (Ti) rozmělnily poptávku. Tyto nové Radeony nebyly na CES 2021 ani zmíněny, natož abychom se dozvěděli jakékoliv podrobnosti a sama NVIDIA prý zatím ani nemá zájem na trh vysílat RTX 3080 Ti, čili na obzoru je zatím pouze a jen RTX 3060.  
 
Zdroj: PCWorld


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů