www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA zvyšuje ceny svých GeForce FE i v Evropě

NVIDIA zvyšuje ceny svých GeForce FE i v Evropě
, , aktualita
Stále více se ukazuje, že trh s grafickými kartami je v ještě horším stavu než na konci minulého roku. Po zprávě o návratu turingovských RTX 2060 (Super) za vyšší cenu tu máme další informaci o tom, že sama NVIDIA zdražila své karty FE. 
K oblíbeným
reklama
Hned na úvod je třeba ale říci, že ceny GeForce Founders Edition stanovené v korunách se zatím evidentně nezměnily. Například GeForce RTX 3080 byla v září uvedena na trh za doporučenou cenu 18.999 Kč, která dle českých stránek firmy NVIDIA stále platí. Na druhou stranu to nevypadá, že by NVIDIA u nás sama dávala možnost nákupu modelů Founders Edition, čili nám ona stanovená cena může být ukradená. 
 
 
Pokud jde ovšem o ceny Founders Edition v eurech, a to třeba na německých stránkách NVIDIE, ty se náhle zvýšily o 20 eur až na RTX 3090, jejíž cena šla nahoru o 50 eur. Vedle Německa zvýšila NVIDIA ceny svých Founders Edition ještě přinejmenším ve Francii, Nizozemí a Itálii.
 
Ve Velké Británii však stejně jako u nás zůstávají ještě původní ceny, čili GeForce RTX 3080 jsou nabízeny za ceny od 649 liber, což platí právě i pro Founders Edition. Nicméně se dobře ví, že do Evropy obecně putuje modelů Founders Edition jen málo, takže zvýšení cen těchto karet v eurech může mít vliv spíše na ceny modelů od ostatních výrobců, které i tak bývají podstatně dražší. Od NVIDIE jde také svým způsobem o vzkaz, že karet opravdu je a bude málo, avšak byli bychom zvědaví také na její oficiální zdůvodnění navýšení cen karet a také na to, proč jde (alespoň zatím) jen o země, kde se platí eurem.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem Uživatelé Windows 10 za pár eur mohou mít v Německu problém se zákonem
Extrémně levné klíče k Windows sice mohou (nějaký čas) fungovat, ale jejich majitele riskují problémy se zákonem. Německé orgány předvolávají některé jejich uživatele a hovoří se dokonce o domovních prohlídkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik11 komentářů
Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku Rover Perseverance zvládl na Marsu svou první jízdu i otočku
Přistání Perseverance na Marsu v druhé polovině února bylo velkou událostí. Jak si ale vede americký rover nyní? NASA oznámila, že před pár dny úspěšně absolvoval test, při kterém vozítko popojelo a udělalo otočku.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti Asusu unikla nepředstavená mobilní GeForce RTX 3050 Ti
Asus na svých stránkách zveřejnil informace o notebooku TUF Dash F15. To by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ve specifikacích neobjevil dosud nepředstavený mobilní čip Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení John McAfee obviněn z podvodu s kryptoměnami, hrozí mu 100 let vězení
Bude-li mít John McAfee smůlu, v životě už nevytáhne paty z vězení. 75letému podnikateli totiž v USA hrozí až 100letý trest v souvislosti s obviněním z podvodů s kryptoměnami. Ty měl nejprve nakoupit a poté propagovat na sociálních sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku Google reaguje na digitální daň: zvýší ceny reklamy o 2 % ve Francii a Španělsku
Několik států se snaží více zdanit technologické giganty, jako jsou Google nebo Facebook. Např. ve Španělsku a Francii na to Google zareaguje tím, že pro inzerenty zdraží reklamu. Ti tak za stejný počet kliků zaplatí více.
6.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů