www.svethardware.cz
>
>
>
>

Asus oficiálně zvyšuje doporučené ceny svých grafik a desek

Asus oficiálně zvyšuje doporučené ceny svých grafik a desek
, , aktualita
Prodejci si mohou ceny grafických karet v podstatě sami diktovat, neboť poptávka výrazně převyšuje nabídku a právě Asus se rozhodl, že raději sám zvýší doporučené ceny svých karet a přidá k tomu i základní desky.
K oblíbeným
reklama
Situace na trhu s grafickými kartami se už dlouho nemění. Staré výkonné modely jsou dávno pryč, pokud by snad o ně ještě někdo měl zájem a nové jsou stále velice těžko k sehnání. Nyní navíc zřejmě nastupuje další, již třetí vlna těžby kryptoměn na kartách, jejíž vývoj bude záviset především na hodnotě samotných kryptoměn. Těžko něco předpovídat, ale je pravda, že zrovna Bitcoin byl v posledním roce pozoruhodně stabilní a poté začal prudce růst.
 
 
Výrobcům hardwaru se tak asi už moc nechce na trh dodávat své produkty za dříve stanovené doporučené ceny, aby se pak ty po cestě k zákazníkům nafouknuly do obludných rozměrů a z toho mohli týt pouze distributoři a prodejci. Asus chce svůj podíl, a tak se rozhodl zvýšit doporučené ceny svých grafických karet a základních desek. 
 
Juan Jose Guerrero III (Technical Product Marketing Manager, Asus) tak prostě oznámil, že doporučené ceny (MSRP) grafických karet a základních desek se od začátku tohoto roku zvyšují, přičemž oficiální důvod je ten, že firma tak reaguje na vývoj cen jednotlivých komponent, provozních nákladů, celkové logistiky a také na dovozní cla. Firma se prý ale snažila o to, aby byl nárůst cen co možná nejnižší, ale neuvedla k tomu žádné podrobnosti. 
 
Server VideoCardz ale informuje, že třeba pro kartu Radeon RX 6800 XT ROG STRIX LC to na Newegg znamená skok z 900 USD na 1080 USD. Pokud jde o náš trh a základní desky, nevypadá to, že by jejich ceny byly rozhodnutím výrobce už ovlivněny a v případě grafických karet tuto věc nemůžeme posoudit vzhledem k jejich nedostupnosti a obecně neznámým cenám. 
 
V každém případě by nás moc zajímalo, proč zvýšení cen postihlo pouze grafické karty a desky a ne třeba notebooky nebo celé počítače, zvláště když má jít dle výše uvedeného vyjádření o růst cen komponent, logistiku, provozní náklady a cla. Budeme tak spíše opravdu předpokládat, že manažerům Asusu se protivil pohled na to, jak ceny produktů na trhu nafukují jiní a můžeme být zvědaví na to, jak budou reagovat ostatní firmy jako MSI, Gigabyte, ASRock, atd. 
 
Na trhu s hardwarem se nám tak start do nového nadějného roku zrovna moc nepovedl. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu Blue Origin: Vylepšená kabina pro posádku zvládla první let, pasažéři by mohli startovat v dubnu
Blue Origin je kosmická společnost, která v budoucnu plánuje dopravovat lidi do vesmíru. Nedávno tato firma provedla úspěšný testovací let s raketou New Shepard a vylepšenou verzí kabiny pro cestující.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC Muž má poslední dva pokusy uhádnout heslo, jinak přijde o 7000 BTC
S rostoucími cenami Bitcoinu roste i počet případů, kdy si lidé uvědomí existenci svých Bitcoinů z minulosti, ale nemají k nim přístup. Další muž si takto nemůže vzpomenout na heslo a chybí mu už jen dva pokusy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0 Výrobci desek si už chystají pro AMD 400 a 500 Series AGESA verze 1.2.0.0
Výrobci desek si připravují nové verze BIOSů vybavené mikrokódem AGESA 1.2.0.0, které byly slíbeny už před několika měsíci jako konečně "to pravé" pro desky 400 a 500 Series a nové Ryzeny 5000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr Astronomové se blíží k detekci gravitačních vln ze supermasivních černých děr
Malé gravitační vlny, které tu a tam projdou skrz Zemi a detektory, už dávno bereme jako hotovou věc, ovšem pokud existují ony, měly by naším prostorem v podstatě nepřetržitě postupovat i velké vlny ze supermasivních černých děr. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K Herní testy nového Core i9-11900K ukazují srovnatelný výkon s 10900K
Intel sice minulý týden ukázal benchmarky, dle nichž si chce opět vzít titul výrobce nejvýkonnějších herních procesorů, ovšem ukazuje se, že ve skutečnosti by to mohlo být poněkud jiné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář