www.svethardware.cz
>
>
>
>

Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?

Objevil se další test údajného CPU Ryzen 3000, bude i 5 GHz?
, , aktualita
Už za pouhé čtyři dny nám Lisa Su představí nové 7nm procesory Ryzen 3000 a doufejme také karty s GPU Navi. Nové procesory tak už musí někde být testovány a lze očekávat, že nejnovější informace už mohou mít reálný podklad.
K oblíbeným
reklama
Lisa Su z AMD se chystá už 27. května představit nové 7nm produkty, takže po víkendu už budeme konečně vědět, jak se to má i s takty procesorů Ryzen 3000. Ty jsou přitom dle posledních zpráv spíše nadějné a opět se uvádí, že některé modely mají dosáhnout i frekvence 5 GHz, což se dříve spíše nečekalo. 
 
 
Na druhou stranu nové informace, na které se dnes podíváme, pocházejí ze zdroje AdoredTV, respektive ze zdrojů tohoto kanálu a nelze říci, že zrovna ten by se dal považovat za důvěryhodný. Nicméně z jeho zdrojů pochází třeba i nedávno zveřejněný diagram platformy X570, který vypadá zcela reálně a obecně nelze nové informace šmahem odsoudit jen kvůli tomu, že je přináší AdoredTV. 
 
Dá se říci, že v oblasti největšího zájmu budou především 16jádrové a 12jádrové modely Ryzen 3000 a my tu máme právě i test 16jádrové verze, která se předvedla v renderovacím benchmarku Cinebench R15 vedle Core i9-7960X. To je rovněž 16jádrový procesor, a to generace Skylake-X, jenž však měl být přetaktován na 4,8 GHz. Základ odpovídající TDP 165 W má ale jinak jen na 2,8 GHz. 
 
 
Dle daného testu se mu měl vyrovnat mnohem níže taktovaný Zen 2, který také dalece překonal Threadripper 1950X (Ryzen 7 to samozřejmě není). Za sebe mohu říci, že tyto výsledky vypadají velice podivně, a to zvláště vzhledem k taktům údajného Zen 2 a Core i9-7960X. V případě Intelu ale mohla být zvýšena pouze maximální frekvence, však i 4,2 GHz není tak, na němž by měla běžet všechna jádra na daném Ryzenu.
 
Na druhou stranu, pro Ryzen 7 2700X je 1828 bodů celkem obvyklé skóre, takže s dvojnásobným počtem jader, vyšším IPC a potažmo i vyšším taktem při celkové zátěži by více než 4200 bodů nemusela být pro 16jádrový Ryzen 3000 nedosažitelná hodnota. Takže co se dozvídáme o taktech? 
 
16jádrový model dle nejnovějších fám má pracovat až na 4,2 GHz, ovšem jeho základ je na 3,2 GHz. To nám bortí předchozí srovnání, protože Ryzen 7 2700X pracuje alespoň na 3,7 GHz, takže to by nový Ryzen musel být v testu buď slušně přetaktovaný, nebo by jeho výkon IPC musel být mnohem vyšší, než očekáváme.
 
Co se týče 12jádrového Ryzen 3000, ten má nabídnout v turbu dokonce až 5 GHz s dosud neuvedeným základem. A to je také podivné, neboť nejvyšší takt v turbu se samozřejmě obvykle týká jen zátěže jednoho či dvou jader a dosavadní praxe pro AMD i Intel byla taková, že CPU s více jádry měly i vyšší turbo, nebo alespoň stejné. Určitě však ne nižší a navíc o 800 MHz, však k tomu není žádný důvod. 
 
Pokud tedy skutečně nejde o výmysly, vsadil bych si na to, že se zde míchají dohromady různé čipy v různých vývojových stádiích či případně i výsledky pokusů o přetaktování. 
 
Zdroj: wccftech 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon Na hořící solární panely Tesly si stěžuje i Amazon
Tohle opravdu nebyl pro Teslu moc dobrý týden, zejména co se týče její energetické divize. Nejprve za hořící solární panely Teslu zažaloval Walmart, nyní své znepokojení vyjádřila i společnost Amazon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
24.8.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek12 komentářů
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
23.8.2019, aktualita, Jan Vítek15 komentářů