reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Počítač velikosti flash disku v podání FXI

, , aktualita
Počítač velikosti flash disku v podání FXI
Norská společnost FXI si pro nás připravila zajímavý produkt, který dostal označení Cotton Candy. Jedná se o počítač velikosti a vzhledu USB flash disku, který je možné umístit do PC či notebooku díky rohraní USB, anebo také do televizoru...
Počítač velikosti flash disku v podání FXI
Norská společnost FXI si pro nás připravila zajímavý produkt, který dostal označení Cotton Candy. Jedná se o počítač velikosti a vzhledu USB flash disku, který je možné umístit do PC či notebooku díky rohraní USB, anebo také do televizoru či jiného zařízení vybaveného rozhraním HDMI. Novinka má přitom rozměry pouze 8 x 2,5 cm a hmotnost 21 gramů.

Cotton Candy obsahuje dvoujádrový procesor ARM Cortex-A9 pracující na 1,2 GHz, 1 GB RAM, čtyřjádrové GPU ARM Mali-400MP, čtečku karet Micro SDHC a jeho konektivita zahrnuje kromě dvou zmíněných rozhraní také Bluetooth 2.1 EDR a Wi-Fi b/g/n. Jedná se tedy o hardwarovou výbavu na úrovni dnešních výkonných smartphonů.

Použití je pak jednoduché. Cotton Candy můžeme zapojit do HD televizoru, přes Bluetooth spárovat klávesnici a myš a ve výsledku dostaneme malý počítač s velkou obrazovkou vybavený operačním systémem Android nebo Ubuntu. Dále můžeme využít i vlastní chytrý telefon s Androidem a jeho dotykovou obrazovku využít jako bezdrátový touchpad.

A když se rozhodneme zařízení připojit k počítači, lze z něj přímo nabootovat podobně, jako bychom tak učinili pomocí prostého flash disku. Můžeme si tak vlastní počítač nosit neustále s sebou a využít pouze místní zobrazovací zařízení, ovšem problémem pak budou vstupní periferie. Cena bude stanovena na částku kolem 200 USD.

Zdroj: techPowerUp!
reklama
reklama
reklama