Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Počítač velikosti flash disku v podání FXI

21.11.2011, Jan Vítek, aktualita
Počítač velikosti flash disku v podání FXI
Norská společnost FXI si pro nás připravila zajímavý produkt, který dostal označení Cotton Candy. Jedná se o počítač velikosti a vzhledu USB flash disku, který je možné umístit do PC či notebooku díky rohraní USB, anebo také do televizoru...
Norská společnost FXI si pro nás připravila zajímavý produkt, který dostal označení Cotton Candy. Jedná se o počítač velikosti a vzhledu USB flash disku, který je možné umístit do PC či notebooku díky rohraní USB, anebo také do televizoru či jiného zařízení vybaveného rozhraním HDMI. Novinka má přitom rozměry pouze 8 x 2,5 cm a hmotnost 21 gramů.

Cotton Candy obsahuje dvoujádrový procesor ARM Cortex-A9 pracující na 1,2 GHz, 1 GB RAM, čtyřjádrové GPU ARM Mali-400MP, čtečku karet Micro SDHC a jeho konektivita zahrnuje kromě dvou zmíněných rozhraní také Bluetooth 2.1 EDR a Wi-Fi b/g/n. Jedná se tedy o hardwarovou výbavu na úrovni dnešních výkonných smartphonů.

Použití je pak jednoduché. Cotton Candy můžeme zapojit do HD televizoru, přes Bluetooth spárovat klávesnici a myš a ve výsledku dostaneme malý počítač s velkou obrazovkou vybavený operačním systémem Android nebo Ubuntu. Dále můžeme využít i vlastní chytrý telefon s Androidem a jeho dotykovou obrazovku využít jako bezdrátový touchpad.

A když se rozhodneme zařízení připojit k počítači, lze z něj přímo nabootovat podobně, jako bychom tak učinili pomocí prostého flash disku. Můžeme si tak vlastní počítač nosit neustále s sebou a využít pouze místní zobrazovací zařízení, ovšem problémem pak budou vstupní periferie. Cena bude stanovena na částku kolem 200 USD.

Zdroj: techPowerUp!