www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Prodeje čipů zaznamenaly jeden z největších propadů v historii

Prodeje čipů zaznamenaly jeden z největších propadů v historii
, , aktualita
Organizace World Semiconductor Trade Statistics (WSTS) hlásí, že celosvětová výroba počítačových čipů a celkově polovodičových součástek zaznamenala prudký pokles, který byl jedním z největších v historii. 
K oblíbeným
reklama
World Semiconductor Trade Statistics (WSTS) hlásí, že pokles na trhu s polovodičovými součástkami byl jeden z největších za posledních 35 let. WSTS tak konkrétně hlásí, že mezi letošním únorem a březnem nastal pokles o 1,8 % a především že meziroční pokles oproti březnu 2018 byl 13%. A pak tu máme ještě srovnání kvartální, které ukázalo ještě horší výsledek, který je po letech 2001 a 1985 tím největším ve sledované historii. Slovy peněz šlo o pokles na celosvětové tržby 96,8 miliard dolarů ze 114,7 miliard v předchozím kvartálu. 
 
 
 
John Neuffer, prezident a CEO obchodní skupiny Semiconductor Industry Association (SIA) také udává, že pokles se projevil ve všech produktových kategorií polovodičů a také na všech hlavních trzích. 
 
 
 
Informace o mezikvartálním poklesu o 17,6 % pocházejí od analytické firmy IC Insights, která také uvádí, že první kvartál v roce je sice tradičně nejslabší, ovšem v průměru jde pokles jen o 2,1 %, což se počítá z posledních 36 let. Start do roku 2019 tak byl pro polovodičový průmysl obzvláště špatný, což se ostatně ukázalo na výsledcích mnoha firem, jako je Apple, Intel, NVIDIA či Samsung. Ostatně právě Intel a Samsung jsou světově největší výrobci polovodičových produktů.  
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus SK Hynix začíná se sériovou výrobou LPDDR5 s 18 GB pro Asus
Telefony s Androidem mají poslední dobou takové množství operační paměti RAM, že by se za to nemuselo stydět ani solidní PC. SK Hynix nyní začalo sériovou výrobu 18GB setů pamětí LPDDR5 pro telefony Asus ROG Phone.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku Muž měl vydávat PlayStation 5 za Wi-Fi router, aby oklamal manželku
Těžko uvěřitelný případ se měl odehrát ve Vietnamu. Muž si chtěl koupit herní konzoli, ale jeho manželka s tím nesouhlasila. Svůj nový PS5 proto vydával za Wi-Fi router. Dokonce jej nechal nainstalovat zaměstnancem v uniformě telefonní společnosti.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry Po vydání Diabla II Resurrected Blizzard skončí s remastery, vyvine nové hry
Už dobře víme, že na konec letošního roku si Blizzard chystá remasterovanou verzi hry Diablo II: Resurrected. Ta ale bude také poslední takovou hrou a do budoucna se Blizzard chce věnovat vývoji nových her.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí Hogwarts Legacy: nekorektní hra přidá transgender postavy, hlavní designér mizí
Připravovaná hra Harry Potter: Hogwarts Legacy to nemá jednoduché. Vše v podstatě začalo několika tweety a esejí od J. K. Rowlingové na transgender téma. I když ta s hrou nemá nic společného, nyní je potřeba zajistit, aby hra byla politicky korektní.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena Seagate: do roku 2030 budou 100TB disky a běžně využijí nezávislá ramena
Dle společnosti Seagate nebudou pevné disky ještě dlouho patřit do starého železa. Díky novým technologiím má přijít výrazný růst jejich kapacit a také se má z technologie Multi-Actuator stát standard. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář