www.svethardware.cz
>
>
>
>

Raja Koduri prý míří do konkurenčního Intelu

Raja Koduri prý míří do konkurenčního Intelu
, , aktualita
Odchod dosavadního šéfa radeonové divize RTG z AMD je velká událost, ale ještě větší vlny vyvolaly zatím nezaručené zprávy, že odchází do konkurenčního Intelu. Je to vůbec možné a co od toho můžeme čekat?reklama
Že Raja Koduri odchází z AMD, v němž by včera naposled, to je už v podstatě hotová věc, ovšem on sám o svém dalším působišti neřekl ani slovo. Koduri přitom ve svém závěrečném rozloučení uvedl, že zůstává profesionálním i osobním příznivcem firmy AMD a vyzývá své bývalé spolupracovníky k tomu, aby učinili AMD, a tedy i jej šťastným.
 

 
Jak ale vedle těchto slov vypadá okamžité nabrání kurzu směr Intel? Ve světle posledních událostí s procesory Kaby Lake-G nijak dramaticky, i když historicky vidíme Intel jako arcinepřítele firmy AMD, který neváhal používat neférové metody konkurenčního boje a zneužívat své dominantní postavení na trhu. 
 
O odchodu Koduriho do Intelu informuje server wccftech, který se odvolává na své zdroje z průmyslu a pokud je to pravda, měli bychom to brzy zjistit z oficiálního prohlášení. To by byl velice zajímavý vývoj, však Koduri může posloužit jako důležitý zdroj know-how, i když je jasné, že i jako bývalý zaměstanec firmy AMD má k ní své závazky. Záleží tak na tom, zda od ní vůbec dostal požehnání k tomuto kroku, či snad zda jde o součást nějakého širšího plánu šéfky AMD Lisy Su. Naváže snad AMD s Intelem širší spolupráci, a to snad aby mohlo lépe bojovat proti prudce rostoucí NVIDII, které Intel nemůže přijít na jméno
 
Nyní si tak nezbývá než počkat na to, zda jsou informace o přechodu Koduriho do Intelu pravdivé a pokud ano, jakou pozici v něm bude zastávat, což nám pak může napovědět i to, co můžeme od tohoto kroku očekávat my jako zákazníci. Raja Koduri má jistě bohaté zkušenosti s vývojem vícečipových řešení, což byly před GPU Vega už Fiji s první generací HBM a Intel něco takového jistě potřebuje, neboť technologie EMIB se ve zprávách objevuje stále častěji. Vzpomenout můžeme už na zprávu z letošního dubna, kdy jsme už spekulovali právě o tom, že chystané procesory Kaby Lake-G možná využijí GPU od AMD a ejhle, máme to tu. 
 
Ale kdo ví, třeba bude mít Raja Koduri v Intelu na starost vývoj jeho integrovaných GPU, i když sám ve svém rozloučení sděluje, že chce mít ve svém dalším působišti širší záběr. Necháme se překvapit. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků Synology uvádí NAS DS218 a FlashStation FS1018 pro 12 SSD disků
Společnost Synology představilo dva nové NAS servery DiskStation DS218 a FlashStation FS1018. Prvně jmenovaný umí kódování do 10bitového H.265, druhý zase pojme rovnou 12 velmi výkonných SSD disků.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy Elite: Dangerous přiostřuje, Thargoidi útočí i na přístavy
Hmyzácká rasa Thargoidů začala znepříjemňovat život hráčů v Elite: Dangerous, jak nám tvůrci ostatně slibovali. I nové video ukazuje, že ušetřeny nezůstanou ani velké vesmírné stanice a že tak bude svět v této hře jiný než dřív.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2 Další nadílka her zdarma: vánoční Hitman a Company of Heroes 2
Letos si nemůžeme stěžovat na nedostatek herních dárků. Máme tu totiž další dva, a to Hitman Holiday Pack od IO Interactive a pak tu je také okamžitá možnost si přivlastnit kopii Company of Heroes 2 od Relic. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality Předseda FCC si střílí z konce síťové neutrality
Organizace FCC zrušila obyvatelům USA jistotu síťové neutrality, čili rovnosti veškerých dat poskytovaných jejich ISP. Předseda FCC Ajit Pai k tomu zveřenil video, v němž si ze síťové neutrality a jejích zastánců rovnou střílí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích Online video přehrávače už zcela běžně těží na našich počítačích
Ve světě počítačů se rozhořela válka mezi společnostmi a jednotlivci, kteří by si rádi z našich počítačů udělali slouhy pro těžbu kryptoměn ku vlastnímu obohacení a mezi firmami vyvíjejícími software pro blokování reklam. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek