www.svethardware.cz
>
>
>
>

Raja Koduri prý míří do konkurenčního Intelu

Raja Koduri prý míří do konkurenčního Intelu
, , aktualita
Odchod dosavadního šéfa radeonové divize RTG z AMD je velká událost, ale ještě větší vlny vyvolaly zatím nezaručené zprávy, že odchází do konkurenčního Intelu. Je to vůbec možné a co od toho můžeme čekat?
reklama
Že Raja Koduri odchází z AMD, v němž by včera naposled, to je už v podstatě hotová věc, ovšem on sám o svém dalším působišti neřekl ani slovo. Koduri přitom ve svém závěrečném rozloučení uvedl, že zůstává profesionálním i osobním příznivcem firmy AMD a vyzývá své bývalé spolupracovníky k tomu, aby učinili AMD, a tedy i jej šťastným.
 

 
Jak ale vedle těchto slov vypadá okamžité nabrání kurzu směr Intel? Ve světle posledních událostí s procesory Kaby Lake-G nijak dramaticky, i když historicky vidíme Intel jako arcinepřítele firmy AMD, který neváhal používat neférové metody konkurenčního boje a zneužívat své dominantní postavení na trhu. 
 
O odchodu Koduriho do Intelu informuje server wccftech, který se odvolává na své zdroje z průmyslu a pokud je to pravda, měli bychom to brzy zjistit z oficiálního prohlášení. To by byl velice zajímavý vývoj, však Koduri může posloužit jako důležitý zdroj know-how, i když je jasné, že i jako bývalý zaměstanec firmy AMD má k ní své závazky. Záleží tak na tom, zda od ní vůbec dostal požehnání k tomuto kroku, či snad zda jde o součást nějakého širšího plánu šéfky AMD Lisy Su. Naváže snad AMD s Intelem širší spolupráci, a to snad aby mohlo lépe bojovat proti prudce rostoucí NVIDII, které Intel nemůže přijít na jméno
 
Nyní si tak nezbývá než počkat na to, zda jsou informace o přechodu Koduriho do Intelu pravdivé a pokud ano, jakou pozici v něm bude zastávat, což nám pak může napovědět i to, co můžeme od tohoto kroku očekávat my jako zákazníci. Raja Koduri má jistě bohaté zkušenosti s vývojem vícečipových řešení, což byly před GPU Vega už Fiji s první generací HBM a Intel něco takového jistě potřebuje, neboť technologie EMIB se ve zprávách objevuje stále častěji. Vzpomenout můžeme už na zprávu z letošního dubna, kdy jsme už spekulovali právě o tom, že chystané procesory Kaby Lake-G možná využijí GPU od AMD a ejhle, máme to tu. 
 
Ale kdo ví, třeba bude mít Raja Koduri v Intelu na starost vývoj jeho integrovaných GPU, i když sám ve svém rozloučení sděluje, že chce mít ve svém dalším působišti širší záběr. Necháme se překvapit. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát Ve vesmíru byl poprvé vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát
Pomocí experimentálního čipu vyslaného do vesmíru byl lidmi poprvé v jeho prostředí vytvořen Boseho-Einsteinův kondenzát. Ten by mohl přispět k rozšíření přehledu o fyzice a ke studiu temné hmoty a gravitačních vln. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem AMD vyjádřilo svou nespokojenost s benchmarky zveřejněnými Intelem
Intel si u firmy Principled Technologies objednal benchmarky nových Core a konkurenčních procesorů. Ty byly značně nepřesné vlivem nevhodného nastavení platforem AMD. A právě firma AMD k tomu dosud mlčela. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru Začíná mise BepiColombo: dvě sondy zítra startují na cestu k Merkuru
Evropská ESA a japonská JAXA se spojily v rámci mise BepiColombo, která má za úkol zmapovat planetu Merkur. Vzhledem k extrémním teplotním výkyvům to nebude snadné a snadná nebude ani cesta. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek