www.svethardware.cz
>
>
>
>

Raja Koduri prý míří do konkurenčního Intelu

Raja Koduri prý míří do konkurenčního Intelu
, , aktualita
Odchod dosavadního šéfa radeonové divize RTG z AMD je velká událost, ale ještě větší vlny vyvolaly zatím nezaručené zprávy, že odchází do konkurenčního Intelu. Je to vůbec možné a co od toho můžeme čekat?
reklama
Že Raja Koduri odchází z AMD, v němž by včera naposled, to je už v podstatě hotová věc, ovšem on sám o svém dalším působišti neřekl ani slovo. Koduri přitom ve svém závěrečném rozloučení uvedl, že zůstává profesionálním i osobním příznivcem firmy AMD a vyzývá své bývalé spolupracovníky k tomu, aby učinili AMD, a tedy i jej šťastným.
 

 
Jak ale vedle těchto slov vypadá okamžité nabrání kurzu směr Intel? Ve světle posledních událostí s procesory Kaby Lake-G nijak dramaticky, i když historicky vidíme Intel jako arcinepřítele firmy AMD, který neváhal používat neférové metody konkurenčního boje a zneužívat své dominantní postavení na trhu. 
 
O odchodu Koduriho do Intelu informuje server wccftech, který se odvolává na své zdroje z průmyslu a pokud je to pravda, měli bychom to brzy zjistit z oficiálního prohlášení. To by byl velice zajímavý vývoj, však Koduri může posloužit jako důležitý zdroj know-how, i když je jasné, že i jako bývalý zaměstanec firmy AMD má k ní své závazky. Záleží tak na tom, zda od ní vůbec dostal požehnání k tomuto kroku, či snad zda jde o součást nějakého širšího plánu šéfky AMD Lisy Su. Naváže snad AMD s Intelem širší spolupráci, a to snad aby mohlo lépe bojovat proti prudce rostoucí NVIDII, které Intel nemůže přijít na jméno
 
Nyní si tak nezbývá než počkat na to, zda jsou informace o přechodu Koduriho do Intelu pravdivé a pokud ano, jakou pozici v něm bude zastávat, což nám pak může napovědět i to, co můžeme od tohoto kroku očekávat my jako zákazníci. Raja Koduri má jistě bohaté zkušenosti s vývojem vícečipových řešení, což byly před GPU Vega už Fiji s první generací HBM a Intel něco takového jistě potřebuje, neboť technologie EMIB se ve zprávách objevuje stále častěji. Vzpomenout můžeme už na zprávu z letošního dubna, kdy jsme už spekulovali právě o tom, že chystané procesory Kaby Lake-G možná využijí GPU od AMD a ejhle, máme to tu. 
 
Ale kdo ví, třeba bude mít Raja Koduri v Intelu na starost vývoj jeho integrovaných GPU, i když sám ve svém rozloučení sděluje, že chce mít ve svém dalším působišti širší záběr. Necháme se překvapit. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet Facebook brzy vypustí satelity pro golbální internet
Především chudé země mají velký problém s pokrytím internetem i jeho cenou. Facebook se to už dlouho snaží vyřešit a nyní to vypadá, že použije satelity systému Athena na nízké orbitě. Ty by se mohly objevit už velmi brzy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené PC sestavy: červenec 2018 Doporučené PC sestavy: červenec 2018
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek52 komentářů
Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000 Microsoft Identity Bounty Program, za nalezení chyby až $100 000
Microsoft spustil Identity Bounty Program, kdy za nalezení závažné chyby v systémech přihlašování u vybraných služeb Microsoftu můžete dostat nemalou peněžní odměnu. Ta může činit až 100 tisíc dolarů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč Hackeři z MoneyTaker ukradli v ruské bance 20 mil. Kč
Nesprávně nastavený a neaktualizovaný router stál za úspěšným útokem hackerské skupiny MoneyTaker na ruskou banku PIR Bank. Hackeři byli schopni převést a vybrat peníze v hodnotě téměř 20 milionů korun.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89 Samsung uvádí obří 43" zakřivený monitor C43J89
Samsung představil nový obrovský 43" monitor C43J89, který pochopitelně disponuje zakřivenou obrazovkou s poměrem stran 32:10. Díky VA panelu potěší vysokým kontrastem 3000:1 a nabídne i 120Hz frekvenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář