reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Raja Koduri prý míří do konkurenčního Intelu

8.11.2017, Jan Vítek, aktualita
Raja Koduri prý míří do konkurenčního Intelu
Odchod dosavadního šéfa radeonové divize RTG z AMD je velká událost, ale ještě větší vlny vyvolaly zatím nezaručené zprávy, že odchází do konkurenčního Intelu. Je to vůbec možné a co od toho můžeme čekat?
Že Raja Koduri odchází z AMD, v němž by včera naposled, to je už v podstatě hotová věc, ovšem on sám o svém dalším působišti neřekl ani slovo. Koduri přitom ve svém závěrečném rozloučení uvedl, že zůstává profesionálním i osobním příznivcem firmy AMD a vyzývá své bývalé spolupracovníky k tomu, aby učinili AMD, a tedy i jej šťastným.
 

 
Jak ale vedle těchto slov vypadá okamžité nabrání kurzu směr Intel? Ve světle posledních událostí s procesory Kaby Lake-G nijak dramaticky, i když historicky vidíme Intel jako arcinepřítele firmy AMD, který neváhal používat neférové metody konkurenčního boje a zneužívat své dominantní postavení na trhu. 
 
O odchodu Koduriho do Intelu informuje server wccftech, který se odvolává na své zdroje z průmyslu a pokud je to pravda, měli bychom to brzy zjistit z oficiálního prohlášení. To by byl velice zajímavý vývoj, však Koduri může posloužit jako důležitý zdroj know-how, i když je jasné, že i jako bývalý zaměstanec firmy AMD má k ní své závazky. Záleží tak na tom, zda od ní vůbec dostal požehnání k tomuto kroku, či snad zda jde o součást nějakého širšího plánu šéfky AMD Lisy Su. Naváže snad AMD s Intelem širší spolupráci, a to snad aby mohlo lépe bojovat proti prudce rostoucí NVIDII, které Intel nemůže přijít na jméno
 
Nyní si tak nezbývá než počkat na to, zda jsou informace o přechodu Koduriho do Intelu pravdivé a pokud ano, jakou pozici v něm bude zastávat, což nám pak může napovědět i to, co můžeme od tohoto kroku očekávat my jako zákazníci. Raja Koduri má jistě bohaté zkušenosti s vývojem vícečipových řešení, což byly před GPU Vega už Fiji s první generací HBM a Intel něco takového jistě potřebuje, neboť technologie EMIB se ve zprávách objevuje stále častěji. Vzpomenout můžeme už na zprávu z letošního dubna, kdy jsme už spekulovali právě o tom, že chystané procesory Kaby Lake-G možná využijí GPU od AMD a ejhle, máme to tu. 
 
Ale kdo ví, třeba bude mít Raja Koduri v Intelu na starost vývoj jeho integrovaných GPU, i když sám ve svém rozloučení sděluje, že chce mít ve svém dalším působišti širší záběr. Necháme se překvapit. 
 
Zdroj: wccftech


reklama