www.svethardware.cz
>
>
>
>

Raja Koduri prý míří do konkurenčního Intelu

Raja Koduri prý míří do konkurenčního Intelu
, , aktualita
Odchod dosavadního šéfa radeonové divize RTG z AMD je velká událost, ale ještě větší vlny vyvolaly zatím nezaručené zprávy, že odchází do konkurenčního Intelu. Je to vůbec možné a co od toho můžeme čekat?
reklama
Že Raja Koduri odchází z AMD, v němž by včera naposled, to je už v podstatě hotová věc, ovšem on sám o svém dalším působišti neřekl ani slovo. Koduri přitom ve svém závěrečném rozloučení uvedl, že zůstává profesionálním i osobním příznivcem firmy AMD a vyzývá své bývalé spolupracovníky k tomu, aby učinili AMD, a tedy i jej šťastným.
 

 
Jak ale vedle těchto slov vypadá okamžité nabrání kurzu směr Intel? Ve světle posledních událostí s procesory Kaby Lake-G nijak dramaticky, i když historicky vidíme Intel jako arcinepřítele firmy AMD, který neváhal používat neférové metody konkurenčního boje a zneužívat své dominantní postavení na trhu. 
 
O odchodu Koduriho do Intelu informuje server wccftech, který se odvolává na své zdroje z průmyslu a pokud je to pravda, měli bychom to brzy zjistit z oficiálního prohlášení. To by byl velice zajímavý vývoj, však Koduri může posloužit jako důležitý zdroj know-how, i když je jasné, že i jako bývalý zaměstanec firmy AMD má k ní své závazky. Záleží tak na tom, zda od ní vůbec dostal požehnání k tomuto kroku, či snad zda jde o součást nějakého širšího plánu šéfky AMD Lisy Su. Naváže snad AMD s Intelem širší spolupráci, a to snad aby mohlo lépe bojovat proti prudce rostoucí NVIDII, které Intel nemůže přijít na jméno
 
Nyní si tak nezbývá než počkat na to, zda jsou informace o přechodu Koduriho do Intelu pravdivé a pokud ano, jakou pozici v něm bude zastávat, což nám pak může napovědět i to, co můžeme od tohoto kroku očekávat my jako zákazníci. Raja Koduri má jistě bohaté zkušenosti s vývojem vícečipových řešení, což byly před GPU Vega už Fiji s první generací HBM a Intel něco takového jistě potřebuje, neboť technologie EMIB se ve zprávách objevuje stále častěji. Vzpomenout můžeme už na zprávu z letošního dubna, kdy jsme už spekulovali právě o tom, že chystané procesory Kaby Lake-G možná využijí GPU od AMD a ejhle, máme to tu. 
 
Ale kdo ví, třeba bude mít Raja Koduri v Intelu na starost vývoj jeho integrovaných GPU, i když sám ve svém rozloučení sděluje, že chce mít ve svém dalším působišti širší záběr. Necháme se překvapit. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580 Gigabyte nabízí externí box s Radeonem RX 580
Aktuálně jsou externí boxy vybavené desktopovými grafickými kartami velice zajímavé zboží, neboť mohou být paradoxně i levnější než samotné karty. Proto se vyplatí si všimnout i nového RX 580 Gaming Box od firmy Gigabyte.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště MSI ukázalo kartu Gaming Storage do běžných PC pro velice rychlé úložiště
Společnost MSI je dobře známá pro své herní notebooky i PC, kde často používá úložná řešení zvaná Super RAID. Jde prostě o podporu více SSD zapojených v režimu striping a o tom samém je i karta Gaming Storage.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo Vesmírnému teleskopu Kepler se krátí čas, brzy dojde palivo
Díky zařízení Kepler Space Telescope bylo identifikováno už více než 2000 exoplanet a další bezpochyby na své objevení teprve čekají, neboť analýza dat ještě bude nějakou dobu trvat. Nicméně samotnému teleskopu dochází čas společně s palivem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Do Star Wars Battlefront 2 nakonec opravdu přichází mikrotransakce Do Star Wars Battlefront 2 nakonec opravdu přichází mikrotransakce
Dá se říci, že vody kolem hry Star Wars Battlefront II už konečně utichly a nyní je opět zčeří společnost Electronic Arts, která připravila přepracovaný systém mikrotransakcí i postupu ve hře. Co je nového?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita Město zakázalo nové minery bitcoinů, spotřebují více než 100% elektromobilita
Těžba kryptoměn je velkým problémem pro spotřebu elektrické energie a ve městě Plattsburgh v USA už toho mají dost. Zavedli 18měsíční ban na výstavbu nových center pro těžbu kryptoměn. Ta totiž spotřebují enormní množství elektřiny.
17.3.2018, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů