www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung začal nabízet první RAM typu A-die

Samsung začal nabízet první RAM typu A-die
, , aktualita
Letos na jaře se objevila zpráva, že Samsung ruší výrobu oblíbených pamětí RAM typu B-die, ovšem že také přijdou nové paměti A-die. Byla otázka, co od nich očekávat a kdy přijdou na trh. Nyní už víme alespoň to, že přicházejí. 
K oblíbeným
reklama
Je ale třeba říci, že kdo ví, jak je to s výrobou pamětí Samsung B-die, když na nich jsou založeny i zbrusu nové paměti G.Skill Trident Z Royal, nicméně jisté je, že na trh už pomalu začínají proudit nové paměti A-die, které mají nabídnout přinejmenším vyšší paměťovou hustotu.
 
Je také možné, že paměti B-die se už opravdu nevyrábí, jak bylo i nyní na serveru techPowerUp zdůrazněno, ovšem vzhledem k poklesu poptávky v posledním roce firmy sedí na velkých skladových zásobách, které jim (či jiným) umožní vyslat na trh nové řady paměťových modulů. 
 
Samsung M378A4G43AB2-CVF
 
 
Paměti A-die jsou tvořeny novým 1Znm procesem, což by znamenalo, jak jsme se pídili nedávno v případě firmy Micron, rozlišení blížící se už 10 nanometrům. Samotný Samsung toho ale o nových pamětech zatím moc neprozradil, a tak tu máme pouze to, co vyšťoural díky pozornému čtenáři server Hardwareluxx
 
Jde o paměťový modul M378A4G43AB2-CVF, který nabízí kapacitu 32 GB a jde pochopitelně o DDR4. Pracovní frekvence byla nastavena na 2933 MHz s časováním CL21-21-21, takže vzhledem k těmto specifikacím opravdu nelze jásat. Kapacita je slušná, což se dalo očekávat, ale časování vzhledem k taktu je velice vysoké.
 
Nicméně s ohledem jen na tento jeden nový modul nelze vynášet soudy nad celou rodinou pamětí A-die, které se navíc mohou časem zlepšit, stejně jako se zlepšily i B-die. Díky výrazně vyšší datové hustotě by ale paměti DDR4 mohly a měly být v dohledné době výrazně levnější.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech Hackerský útok na youtubery, napadli kanály o autech
Poslední velký koordinovaný hackerský útok na vybranou skupinu youtuberů byl zaznamenán během posledních dní. Útočníkům se podařilo získat kontrolu nad účty mnoha úspěšných kanálů zejména těm věnovaných autům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci Google Chrome vylepší systém karet a synchronizaci
Oblíbený internetový prohlížeč Google Chrome se v průběhu podzimu dočká několika užitečných vylepšení. Především to bude správa otevřených karet, odkazů, ale také jejich synchronizace napříč různými zařízeními.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu NASA testuje autonomní vrtačku ARADS pro hledání života na Marsu
Vrtačka ARADS od vesmírné agentury se už na vyprahlé poušti Atacama testuje nějaký ten pátek. Má sloužit k hledání života na Marsu a nyní se pracuje na autonomním ovládání vrtáku, které je na rudé planetě nezbytností.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek24 komentářů