www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung začal nabízet první RAM typu A-die

Samsung začal nabízet první RAM typu A-die
, , aktualita
Letos na jaře se objevila zpráva, že Samsung ruší výrobu oblíbených pamětí RAM typu B-die, ovšem že také přijdou nové paměti A-die. Byla otázka, co od nich očekávat a kdy přijdou na trh. Nyní už víme alespoň to, že přicházejí. 
K oblíbeným
reklama
Je ale třeba říci, že kdo ví, jak je to s výrobou pamětí Samsung B-die, když na nich jsou založeny i zbrusu nové paměti G.Skill Trident Z Royal, nicméně jisté je, že na trh už pomalu začínají proudit nové paměti A-die, které mají nabídnout přinejmenším vyšší paměťovou hustotu.
 
Je také možné, že paměti B-die se už opravdu nevyrábí, jak bylo i nyní na serveru techPowerUp zdůrazněno, ovšem vzhledem k poklesu poptávky v posledním roce firmy sedí na velkých skladových zásobách, které jim (či jiným) umožní vyslat na trh nové řady paměťových modulů. 
 
Samsung M378A4G43AB2-CVF
 
 
Paměti A-die jsou tvořeny novým 1Znm procesem, což by znamenalo, jak jsme se pídili nedávno v případě firmy Micron, rozlišení blížící se už 10 nanometrům. Samotný Samsung toho ale o nových pamětech zatím moc neprozradil, a tak tu máme pouze to, co vyšťoural díky pozornému čtenáři server Hardwareluxx
 
Jde o paměťový modul M378A4G43AB2-CVF, který nabízí kapacitu 32 GB a jde pochopitelně o DDR4. Pracovní frekvence byla nastavena na 2933 MHz s časováním CL21-21-21, takže vzhledem k těmto specifikacím opravdu nelze jásat. Kapacita je slušná, což se dalo očekávat, ale časování vzhledem k taktu je velice vysoké.
 
Nicméně s ohledem jen na tento jeden nový modul nelze vynášet soudy nad celou rodinou pamětí A-die, které se navíc mohou časem zlepšit, stejně jako se zlepšily i B-die. Díky výrazně vyšší datové hustotě by ale paměti DDR4 mohly a měly být v dohledné době výrazně levnější.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře