www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung začal nabízet první RAM typu A-die

Samsung začal nabízet první RAM typu A-die
, , aktualita
Letos na jaře se objevila zpráva, že Samsung ruší výrobu oblíbených pamětí RAM typu B-die, ovšem že také přijdou nové paměti A-die. Byla otázka, co od nich očekávat a kdy přijdou na trh. Nyní už víme alespoň to, že přicházejí. 
K oblíbeným
reklama
Je ale třeba říci, že kdo ví, jak je to s výrobou pamětí Samsung B-die, když na nich jsou založeny i zbrusu nové paměti G.Skill Trident Z Royal, nicméně jisté je, že na trh už pomalu začínají proudit nové paměti A-die, které mají nabídnout přinejmenším vyšší paměťovou hustotu.
 
Je také možné, že paměti B-die se už opravdu nevyrábí, jak bylo i nyní na serveru techPowerUp zdůrazněno, ovšem vzhledem k poklesu poptávky v posledním roce firmy sedí na velkých skladových zásobách, které jim (či jiným) umožní vyslat na trh nové řady paměťových modulů. 
 
Samsung M378A4G43AB2-CVF
 
 
Paměti A-die jsou tvořeny novým 1Znm procesem, což by znamenalo, jak jsme se pídili nedávno v případě firmy Micron, rozlišení blížící se už 10 nanometrům. Samotný Samsung toho ale o nových pamětech zatím moc neprozradil, a tak tu máme pouze to, co vyšťoural díky pozornému čtenáři server Hardwareluxx
 
Jde o paměťový modul M378A4G43AB2-CVF, který nabízí kapacitu 32 GB a jde pochopitelně o DDR4. Pracovní frekvence byla nastavena na 2933 MHz s časováním CL21-21-21, takže vzhledem k těmto specifikacím opravdu nelze jásat. Kapacita je slušná, což se dalo očekávat, ale časování vzhledem k taktu je velice vysoké.
 
Nicméně s ohledem jen na tento jeden nový modul nelze vynášet soudy nad celou rodinou pamětí A-die, které se navíc mohou časem zlepšit, stejně jako se zlepšily i B-die. Díky výrazně vyšší datové hustotě by ale paměti DDR4 mohly a měly být v dohledné době výrazně levnější.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii" Nové snímky: největší černá díra i "galaxie v galaxii"
Astronomům se povedlo díky sledování hvězd v cizí galaxii určit hmotnost tamní černé díry, která se ukázala jako dosud největší, jakou se podařilo najít. Hubble se vedle toho podíval na známý Hoagův objekt.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech G11 Iris Plus: 10nm grafika v herních testech
Server Techspot si vyzkoušel mobilní grafiku v procesoru Core i7-1065G7 generace Ice Lake. Jedná se o třídu G11 Iris Plus, která představuje to nejlepší, co Intel mezi iGPU dosud vyrobil. Jak se ukáže ve hrách?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků Cestování Uberem o život? Za minulý rok 9 vražd a 3045 sexuálních útoků
Služba Uber zveřejnila svou bezpečnostní zprávu za uplynulé dva roky. Bohužel nebylo vše bez problémů a jen v USA se objevily tisíce případů sexuálních útoků, desítky úmrtí při nehodách a několik vražd.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona? Mark Papermaster: kam směřuje vývoj procesorů v éře kulhajícího Mooreova zákona?
Mark Papermaster, Chief Technical Officer firmy AMD, se rozpovídal o vývoji hardwaru v éře, kdy už se dávno mluví o konci platnosti Mooreova zákona, i když se najde ještě dost lidí, kteří něco takového vylučují. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490 Comet Lake-S s 10 a 6 jádry v prvních testech, ukazuje se i Z490
Na začátku příštího roku očekáváme procesory Comet Lake-S a ukazuje se, že ty asi už opravdu brzy dorazí. Máme tu první testy jednak 10jádrového a pak i 6jádrového procesoru a ukázal se i čipset Z490. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář