www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vzpruha pro akcie AMD: SIG změnila jeho rating

Vzpruha pro akcie AMD: SIG změnila jeho rating
, , aktualita
Investiční společnost Susquehanna International Group (SIG) se rozhodla změnit svůj rating pro společnost AMD. Její akcie v reakci na to výrazně poskočily a opět se blíží hodnotě 13 dolarů, kde byly naposledy v únoru.
reklama
Susquehanna International Group (SIG) tak změnila doporučení ohledně akcií společnosti AMD, a to formou ratingu, který už nedoporučuje prodej, ale je neutrální. Akcie AMD v reakci na to ihned poskočily o 3 procenta nahoru a nyní se už pomalu začínají blížit hodnotě 13 dolarů. Pro finance AMD je to po pozitivních finančních výsledcích z konce dubna další dobrá zpráva, takže v posledním měsíci vykazují akcie růst z pouhých 9,70 USD na dnešních 12,80 USD. 
 
 
Na základě čeho se ale v SIG takto rozhodli? Mluví se o obavách z vývoje 10nm procesu Intelu, který už byl pro velké čipy oficiálně odsunut do dalšího roku a nejdříve se na trh dostanou či už dostaly malé mobilní procesory, ale to se ostatně dalo čekat, neboť stejné to bylo se 14nm procesem. Vedle toho SIG ocenulo také pokrok AMD ve výrobě a prodeji serverových procesorů a záměr odstartovat výrobu 7nm procesem už v tomto roce. A to se týká právě i velkých a složitých čipů, neboť AMD už má k dispozici právě 7nm čipy Vega 20
 
Nové doporučení SIG zveřejnil Christopher Rolland, který k tomu sdělil, že problémy Intelu s 10nm procesem pomohou firmě AMD vylepšit její konkurenceschopnost. Očekává se také, že AMD bude mít po dlouhé době k dispozici proces, který bude srovnatelný s tím, co nabízí Intel. Konkrétně jde právě o 7 nm firmy GlobalFoundries a 10 nm u Intelu a AMD má tedy mít svůj proces k dispozici dříve než Intel. Poukázáno bylo také na to, že každé navýšení podílu na serverovém trhu je velice důležité i vzhledem k tomu, že firmy pracují s dlouhými prodejními cykly, takže jde i o dlouhé, několikaroční kontrakty. 
 

 
Susquehanna přitom před několika měsíci snížila rating akcií AMD a v té době šlo o chystané ASIC od Bitmain pro těžbu Etherea. Nyní Rolland vysvětlil opětovnou změnu tak, že se i za dva měsíce může leccos změnit a k této změně přispěl i ten fakt, že starší informace o ceně zmíněných ASIC neplatí a ty nebudou stát 800 dolarů, ale 2150. Vedle toho jsou zde obavy z provedení tzv. hard fork Etherea, což by z nových ASIC učinilo pro těžbu nové měny nepoužitelnou věc. Výrobci ASIC by se samozřejmě mohli přizpůsobit, a tak by šlo pak o to, kdo své snahy vzdá jako první. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování V noci nastane úplné zatmění Měsíce, počasí nahrává jeho sledování
V těchto dnech zažíváme po dlouhé době jasné počasí, které nám v noci umožní dobře sledovat úplné zatmění Měsíce. Musíte však vydržet do druhé poloviny noci, nebo si spíše naopak přivstat.  
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích? Anketa: Souhrnné e-maily o nových článcích?
V rámci rozvoje našich magazínů bychom rádi zjistili, zda máte nadále zájem o e-mailové rozesílky o nových článcích z jednotlivých magazínů, když lze mít to stejné v jednom souhrnném e-mailu.
Včera, anketa, Karel Polívka1 komentář
Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců Tesla chce snížit náklady, propustí 7 % zaměstnanců
Hospodaření automobilky Tesla je velmi bedlivě sledováno, a aby i další čtvrtletí bylo ziskové, rozhodla se společnost dát sbohem 7 % svých zaměstnanců. Potřebuje totiž zlevnit výrobu Modelu 3 a přijít se základní verzí elektromobilu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše Objevila se 87GB databáze uniklých hesel. Zjistěte, zda někdo zná to vaše
Každou chvíli dochází k nějakému bezpečnostnímu úniku a nyní se na Internetu objevila obrovská 87GB databáze e-mailů a přihlašovacích hesel. Chcete vědět, zda je mezi nimi i vaše heslo k některé službě?
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů