www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vzpruha pro akcie AMD: SIG změnila jeho rating

Vzpruha pro akcie AMD: SIG změnila jeho rating
, , aktualita
Investiční společnost Susquehanna International Group (SIG) se rozhodla změnit svůj rating pro společnost AMD. Její akcie v reakci na to výrazně poskočily a opět se blíží hodnotě 13 dolarů, kde byly naposledy v únoru.
reklama
Susquehanna International Group (SIG) tak změnila doporučení ohledně akcií společnosti AMD, a to formou ratingu, který už nedoporučuje prodej, ale je neutrální. Akcie AMD v reakci na to ihned poskočily o 3 procenta nahoru a nyní se už pomalu začínají blížit hodnotě 13 dolarů. Pro finance AMD je to po pozitivních finančních výsledcích z konce dubna další dobrá zpráva, takže v posledním měsíci vykazují akcie růst z pouhých 9,70 USD na dnešních 12,80 USD. 
 
 
Na základě čeho se ale v SIG takto rozhodli? Mluví se o obavách z vývoje 10nm procesu Intelu, který už byl pro velké čipy oficiálně odsunut do dalšího roku a nejdříve se na trh dostanou či už dostaly malé mobilní procesory, ale to se ostatně dalo čekat, neboť stejné to bylo se 14nm procesem. Vedle toho SIG ocenulo také pokrok AMD ve výrobě a prodeji serverových procesorů a záměr odstartovat výrobu 7nm procesem už v tomto roce. A to se týká právě i velkých a složitých čipů, neboť AMD už má k dispozici právě 7nm čipy Vega 20
 
Nové doporučení SIG zveřejnil Christopher Rolland, který k tomu sdělil, že problémy Intelu s 10nm procesem pomohou firmě AMD vylepšit její konkurenceschopnost. Očekává se také, že AMD bude mít po dlouhé době k dispozici proces, který bude srovnatelný s tím, co nabízí Intel. Konkrétně jde právě o 7 nm firmy GlobalFoundries a 10 nm u Intelu a AMD má tedy mít svůj proces k dispozici dříve než Intel. Poukázáno bylo také na to, že každé navýšení podílu na serverovém trhu je velice důležité i vzhledem k tomu, že firmy pracují s dlouhými prodejními cykly, takže jde i o dlouhé, několikaroční kontrakty. 
 

 
Susquehanna přitom před několika měsíci snížila rating akcií AMD a v té době šlo o chystané ASIC od Bitmain pro těžbu Etherea. Nyní Rolland vysvětlil opětovnou změnu tak, že se i za dva měsíce může leccos změnit a k této změně přispěl i ten fakt, že starší informace o ceně zmíněných ASIC neplatí a ty nebudou stát 800 dolarů, ale 2150. Vedle toho jsou zde obavy z provedení tzv. hard fork Etherea, což by z nových ASIC učinilo pro těžbu nové měny nepoužitelnou věc. Výrobci ASIC by se samozřejmě mohli přizpůsobit, a tak by šlo pak o to, kdo své snahy vzdá jako první. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS AOC uvedlo levné herní monitory V2H s FreeSync a IPS
Společnost AOC představila trojici nových levných herních monitorů 22V2H, 24V2H a 27V2H. Všechny tři mají IPS obrazovku a podporují také technologii AMD FreeSync. To vše za dosti nízkou cenu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek Tim Cook chce, aby Bloomberg stáhl kontroverzní článek
Tim Cook vůbec není nadšený z kontroverzního článku serveru Bloomberg, který tvrdí, že čínští výrobci hardware vkládali do základních desek amerických serverů štěnice. Žádá, aby údajně nepravdivý článek stáhl.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru Autonomní létající taxi Volocopter míří do Singapuru
Startup Volocopter už před rokem provedl test svého autonomního létajících taxi v Dubaji a létá i Německu. Jednou z dalších zemí, kde proběhnou testovací lety tohoto 18rotorového "dronu" pro dvě osoby, bude Singapur.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede? Intel Core i9-9900K je tu, jak si vede?
Dnes už konečně padlo informační embargo na nové procesory Intel, a tak se můžeme podívat na první nezávislé testy procesoru Core i9-9900K, o jehož testování firmou Principled Technologies se tak moc mluvilo. 
19.10.2018, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy Crucial P1, nová rychlá SSD s QLC čipy
Také společnost Crucial představila nová velmi rychlá SSD. Využívají M.2 2280 formátu a sběrnice PCIe s NVMe podporou. Může se chlubit rychlostí až 2000 MB/s díky vyrovnávacímu SLC bufferu.
19.10.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář