www.svethardware.cz
>
>
>
>

Vzpruha pro akcie AMD: SIG změnila jeho rating

Vzpruha pro akcie AMD: SIG změnila jeho rating
, , aktualita
Investiční společnost Susquehanna International Group (SIG) se rozhodla změnit svůj rating pro společnost AMD. Její akcie v reakci na to výrazně poskočily a opět se blíží hodnotě 13 dolarů, kde byly naposledy v únoru.
reklama
Susquehanna International Group (SIG) tak změnila doporučení ohledně akcií společnosti AMD, a to formou ratingu, který už nedoporučuje prodej, ale je neutrální. Akcie AMD v reakci na to ihned poskočily o 3 procenta nahoru a nyní se už pomalu začínají blížit hodnotě 13 dolarů. Pro finance AMD je to po pozitivních finančních výsledcích z konce dubna další dobrá zpráva, takže v posledním měsíci vykazují akcie růst z pouhých 9,70 USD na dnešních 12,80 USD. 
 
 
Na základě čeho se ale v SIG takto rozhodli? Mluví se o obavách z vývoje 10nm procesu Intelu, který už byl pro velké čipy oficiálně odsunut do dalšího roku a nejdříve se na trh dostanou či už dostaly malé mobilní procesory, ale to se ostatně dalo čekat, neboť stejné to bylo se 14nm procesem. Vedle toho SIG ocenulo také pokrok AMD ve výrobě a prodeji serverových procesorů a záměr odstartovat výrobu 7nm procesem už v tomto roce. A to se týká právě i velkých a složitých čipů, neboť AMD už má k dispozici právě 7nm čipy Vega 20
 
Nové doporučení SIG zveřejnil Christopher Rolland, který k tomu sdělil, že problémy Intelu s 10nm procesem pomohou firmě AMD vylepšit její konkurenceschopnost. Očekává se také, že AMD bude mít po dlouhé době k dispozici proces, který bude srovnatelný s tím, co nabízí Intel. Konkrétně jde právě o 7 nm firmy GlobalFoundries a 10 nm u Intelu a AMD má tedy mít svůj proces k dispozici dříve než Intel. Poukázáno bylo také na to, že každé navýšení podílu na serverovém trhu je velice důležité i vzhledem k tomu, že firmy pracují s dlouhými prodejními cykly, takže jde i o dlouhé, několikaroční kontrakty. 
 

 
Susquehanna přitom před několika měsíci snížila rating akcií AMD a v té době šlo o chystané ASIC od Bitmain pro těžbu Etherea. Nyní Rolland vysvětlil opětovnou změnu tak, že se i za dva měsíce může leccos změnit a k této změně přispěl i ten fakt, že starší informace o ceně zmíněných ASIC neplatí a ty nebudou stát 800 dolarů, ale 2150. Vedle toho jsou zde obavy z provedení tzv. hard fork Etherea, což by z nových ASIC učinilo pro těžbu nové měny nepoužitelnou věc. Výrobci ASIC by se samozřejmě mohli přizpůsobit, a tak by šlo pak o to, kdo své snahy vzdá jako první. 
 
Zdroj: wccftech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source Elon Musk zveřejní kódy autopilota Tesly jako open-source
Twitter Elona Muska je plný mnoha zajímavých informací. Jeden z posledních tweetů např. prozradil, že Tesla plánuje zveřejnit zdrojové kódy autopilota jako open source. Využít jej tak mohou i další automobilky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s Samsung představuje 16Gb GDDR6 pro propustnost až 672 GB/s
Grafické karty NVIDIA Quadro RTX budou vybaveny 16Gb paměťmi Samsung typu GDDR6, to už dobře víme, ale co vše tyto paměti zatím nabídnou a jakou propustnost budou samy o sobě mít? Na to se nyní podíváme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core Intel X599 bude určen pro 28jádrové Core
AMD donutilo Intel, aby své procesory Skylake XCC (eXtreme Core Count) zpřístupnil i v hi-end desktopovém segmentu, což jej teprve čeká a nás velice zajímá, jakým způsobem to provede. Nyní se dozvídáme o čipsetu X599. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety Astronomové už asi ví, proč Eta Carinae divoce vybuchla před 180 lety
Systém Eta Carinae fascinuje astronomy už velice dlouho, a to zvláště od události staré přes 180 let, kdy se tento objekt stal na řadu let jedním z nejjasnějších na naší obloze. Nyní už se asi ví, co tento jev způsobilo. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína přes víkend zablokovala i Reddit Čína přes víkend zablokovala i Reddit
Čína blokuje většinu sociálních sítí, které nedovolují kontrolu nad obsahem. Reddit zatím měl jen menší výpadky, během posledního víkendu byl pro mnohé bez VPN úplně nedostupný. Že by se schylovala mračna nad další službou?
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář