www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 běží na 825 milionech aktivních zařízeních

Windows 10 běží na 825 milionech aktivních zařízeních
, , aktualita
Z konference Build 2019 proběhlé v minulém týdnu vyplynulo rovněž to, že Microsoft se může chlubit 825 miliony aktivně používaných zařízení, na nichž funguje operační systém Windows 10. Miliarda už tak není moc daleko.
K oblíbeným
reklama
Z konference Build 2019 tentokrát moc novinek nepřišlo a my můžeme zmínit především chystaný Windows Terminal a také znovu oživené malé aplikace či spíše utility PowerToys
 
Microsoft také dříve s oblibou upozorňoval na to, když se mu podařilo překonat nějaké pěkné kulaté číslo spojené s rozšířeností systému Windows 10. Ostatně minulý rok se bojovalo o překročení 700 milionů instalací tohoto systému a pak se Microsoft dočkal 800 milionů instalací, což už sám vypustil do světa jen tak mimochodem. Lze si představit, že to pro tuto firmu už není zrovna příjemné téma i vzhledem k tomu, že původně chtěl dosáhnout miliardy alespoň do roku 2018. To ale ještě počítal s tím, že přežije jeho mobilní platforma s telefony. 
 
 
Nyní tu máme číslo 825 milionů aktivně používaných počítačů a jiných zařízení s Windows 10, přičemž to nebylo ani oficiálně zmíněno. Informaci přinesl server Thurrott.com, jehož zástupce mohl nahlédnout do interní dokumentace. A je celkem jasné, že s číslem 825 milionů se sám Microsoft nebude prsit, když sotva zmínil kulatých 800 milionů. Spekuluje se přitom, že to má co do činění s odchodem Terryho Myersona, kterého nahradil Eran Megiddo jako senior viceprezident Windows and Education, přičemž ten však není členem SLT (Senior Leadership Team), což má mít na danou věc vliv. Ale i kdyby tomu tak bylo, jde o problém Microsoftu, jak pojme svůj marketing. 
 
Lze tak očekávat, že Microsoft se příště sám ozve spíše až v případě, kdy se počet instalací Windows 10 bude blížit nebo překročí původní cíl, čili miliardu. Mohlo by jít právě o téma pro Build 2020 s tím, že tento vývoj by mohl být uspíšen ukončením rozšířené podpory systémů Windows 7. 
 
Zdroj: Thurrott


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem John Carmack omezí Oculus, chce vyvíjet AI srovnatelnou s člověkem
John Carmack, muž, který stojí za legendárními hrami Doom a Quake, se v posledních letech soustředil na vývoj virtuální reality pro Oculus. Toho chce ale nechat, hodlá totiž vyvinout obecnou AI se schopnostmi učení srovnatelnou s člověkem.
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany Age of Empires IV: Mongolové útočí na Angličany
Microsoft ohlásil vývoj titulu Age of Empires IV už před více než dvěma roky, ale dosud toho bylo k vidění jen velice málo. Nyní se ale můžeme mrknout na video, které ukazuje především to, jak bude vypadat prostředí této hry. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej AMD představuje procesor Ryzen 5 3500, ale ne pro volný prodej
Recenzemi nového procesoru Ryzen 9 3950X je zastíněna zpráva o tom, že AMD vypustilo do světa model Ryzen 5 3500, o který by ale jistě mělo zájem daleko více zákazníků. Samostatně si jej ale nekoupíme. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku Curiosity na Marsu detekoval nevysvětlené nárůsty koncentrace kyslíku
Už dlouho se mluví o metanu na Marsu jako o plynu, který by mohl být tvořen životem, ale stejně tak dobře i geologickými procesy. Nyní jde ale o měnící se koncentraci kyslíku, která zaměstnává hlavy v NASA. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek
Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další Xboxové novinky: xCloud, Halo: Reach, Wasteland 3 a další
Microsoft na události X019 představil řadu novinek, na něž se nyní podíváme. Jsou tu hry od Obsidian a Rare, novinky pro Project xCloud, Halo: Reach, multiplayerové hry od Obsidian i Ninja Theory a také Wasteland 3. 
15.11.2019, aktualita, Jan Vítek