www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 běží na 825 milionech aktivních zařízeních

Windows 10 běží na 825 milionech aktivních zařízeních
, , aktualita
Z konference Build 2019 proběhlé v minulém týdnu vyplynulo rovněž to, že Microsoft se může chlubit 825 miliony aktivně používaných zařízení, na nichž funguje operační systém Windows 10. Miliarda už tak není moc daleko.
K oblíbeným
reklama
Z konference Build 2019 tentokrát moc novinek nepřišlo a my můžeme zmínit především chystaný Windows Terminal a také znovu oživené malé aplikace či spíše utility PowerToys
 
Microsoft také dříve s oblibou upozorňoval na to, když se mu podařilo překonat nějaké pěkné kulaté číslo spojené s rozšířeností systému Windows 10. Ostatně minulý rok se bojovalo o překročení 700 milionů instalací tohoto systému a pak se Microsoft dočkal 800 milionů instalací, což už sám vypustil do světa jen tak mimochodem. Lze si představit, že to pro tuto firmu už není zrovna příjemné téma i vzhledem k tomu, že původně chtěl dosáhnout miliardy alespoň do roku 2018. To ale ještě počítal s tím, že přežije jeho mobilní platforma s telefony. 
 
 
Nyní tu máme číslo 825 milionů aktivně používaných počítačů a jiných zařízení s Windows 10, přičemž to nebylo ani oficiálně zmíněno. Informaci přinesl server Thurrott.com, jehož zástupce mohl nahlédnout do interní dokumentace. A je celkem jasné, že s číslem 825 milionů se sám Microsoft nebude prsit, když sotva zmínil kulatých 800 milionů. Spekuluje se přitom, že to má co do činění s odchodem Terryho Myersona, kterého nahradil Eran Megiddo jako senior viceprezident Windows and Education, přičemž ten však není členem SLT (Senior Leadership Team), což má mít na danou věc vliv. Ale i kdyby tomu tak bylo, jde o problém Microsoftu, jak pojme svůj marketing. 
 
Lze tak očekávat, že Microsoft se příště sám ozve spíše až v případě, kdy se počet instalací Windows 10 bude blížit nebo překročí původní cíl, čili miliardu. Mohlo by jít právě o téma pro Build 2020 s tím, že tento vývoj by mohl být uspíšen ukončením rozšířené podpory systémů Windows 7. 
 
Zdroj: Thurrott


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky Sociální síť Clubhouse potvrzuje úniky audio dat na jiné webové stránky
Sociální síť Cluhouse zatím funguje na systému pozvánek a spousta lidí by se do ní ráda dostala. Jedna chytrá hlava tak vymyslela, jak nabízet různé audio streamy jiným a nechala rozhovory unikat ven na Internet.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu? RTX 3080 coby externí GPU: má to cenu?
Rozhraní PCI Express 4.0 může mnohým uživatelům připadat jako zbytečnost, neboť verze 3.0 stále ještě stačí. Ovšem co když použijeme verzi 3.0 a ještě navíc s jen čtyřmi linkami a navěsíme na ně výkonnou RTX 3080? To uvidíme. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář