www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 běží na 825 milionech aktivních zařízeních

Windows 10 běží na 825 milionech aktivních zařízeních
, , aktualita
Z konference Build 2019 proběhlé v minulém týdnu vyplynulo rovněž to, že Microsoft se může chlubit 825 miliony aktivně používaných zařízení, na nichž funguje operační systém Windows 10. Miliarda už tak není moc daleko.
K oblíbeným
reklama
Z konference Build 2019 tentokrát moc novinek nepřišlo a my můžeme zmínit především chystaný Windows Terminal a také znovu oživené malé aplikace či spíše utility PowerToys
 
Microsoft také dříve s oblibou upozorňoval na to, když se mu podařilo překonat nějaké pěkné kulaté číslo spojené s rozšířeností systému Windows 10. Ostatně minulý rok se bojovalo o překročení 700 milionů instalací tohoto systému a pak se Microsoft dočkal 800 milionů instalací, což už sám vypustil do světa jen tak mimochodem. Lze si představit, že to pro tuto firmu už není zrovna příjemné téma i vzhledem k tomu, že původně chtěl dosáhnout miliardy alespoň do roku 2018. To ale ještě počítal s tím, že přežije jeho mobilní platforma s telefony. 
 
 
Nyní tu máme číslo 825 milionů aktivně používaných počítačů a jiných zařízení s Windows 10, přičemž to nebylo ani oficiálně zmíněno. Informaci přinesl server Thurrott.com, jehož zástupce mohl nahlédnout do interní dokumentace. A je celkem jasné, že s číslem 825 milionů se sám Microsoft nebude prsit, když sotva zmínil kulatých 800 milionů. Spekuluje se přitom, že to má co do činění s odchodem Terryho Myersona, kterého nahradil Eran Megiddo jako senior viceprezident Windows and Education, přičemž ten však není členem SLT (Senior Leadership Team), což má mít na danou věc vliv. Ale i kdyby tomu tak bylo, jde o problém Microsoftu, jak pojme svůj marketing. 
 
Lze tak očekávat, že Microsoft se příště sám ozve spíše až v případě, kdy se počet instalací Windows 10 bude blížit nebo překročí původní cíl, čili miliardu. Mohlo by jít právě o téma pro Build 2020 s tím, že tento vývoj by mohl být uspíšen ukončením rozšířené podpory systémů Windows 7. 
 
Zdroj: Thurrott


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů