www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Windows 10 běží na 825 milionech aktivních zařízeních

Windows 10 běží na 825 milionech aktivních zařízeních
, , aktualita
Z konference Build 2019 proběhlé v minulém týdnu vyplynulo rovněž to, že Microsoft se může chlubit 825 miliony aktivně používaných zařízení, na nichž funguje operační systém Windows 10. Miliarda už tak není moc daleko.
K oblíbeným
reklama
Z konference Build 2019 tentokrát moc novinek nepřišlo a my můžeme zmínit především chystaný Windows Terminal a také znovu oživené malé aplikace či spíše utility PowerToys
 
Microsoft také dříve s oblibou upozorňoval na to, když se mu podařilo překonat nějaké pěkné kulaté číslo spojené s rozšířeností systému Windows 10. Ostatně minulý rok se bojovalo o překročení 700 milionů instalací tohoto systému a pak se Microsoft dočkal 800 milionů instalací, což už sám vypustil do světa jen tak mimochodem. Lze si představit, že to pro tuto firmu už není zrovna příjemné téma i vzhledem k tomu, že původně chtěl dosáhnout miliardy alespoň do roku 2018. To ale ještě počítal s tím, že přežije jeho mobilní platforma s telefony. 
 
 
Nyní tu máme číslo 825 milionů aktivně používaných počítačů a jiných zařízení s Windows 10, přičemž to nebylo ani oficiálně zmíněno. Informaci přinesl server Thurrott.com, jehož zástupce mohl nahlédnout do interní dokumentace. A je celkem jasné, že s číslem 825 milionů se sám Microsoft nebude prsit, když sotva zmínil kulatých 800 milionů. Spekuluje se přitom, že to má co do činění s odchodem Terryho Myersona, kterého nahradil Eran Megiddo jako senior viceprezident Windows and Education, přičemž ten však není členem SLT (Senior Leadership Team), což má mít na danou věc vliv. Ale i kdyby tomu tak bylo, jde o problém Microsoftu, jak pojme svůj marketing. 
 
Lze tak očekávat, že Microsoft se příště sám ozve spíše až v případě, kdy se počet instalací Windows 10 bude blížit nebo překročí původní cíl, čili miliardu. Mohlo by jít právě o téma pro Build 2020 s tím, že tento vývoj by mohl být uspíšen ukončením rozšířené podpory systémů Windows 7. 
 
Zdroj: Thurrott


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek